Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex



Multumesc frumos de urari, fetelor!
A fost frumos ieri la www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1botez[url], Iuria a fost cumintica!
Preotul a avut grija s-o tina de manutze sa nu se sperie!
Am pus cateva poze , alea profi vin maine, cred..
Au fost multi prieteni prezenti, am primit multe cadouri si am lacrimat putin cand a "bait-o"

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

sa-ti traiasca minunea!!!! imi place rochia...aratai ff bine!!!!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

am "rasfoit" filmul cu cindy. prima impresie...vreau din nou parul luuung!!!! ca asa l-am avut si eu, dar l-am taiat in decembrie, ca nu mai mergea...greu la spalat, imi cadea de-l gaseam in mancare (nu la mine in farfurie, asta era cel mai nasol)...dar creste el la loc, sunt pe drumul cel bun oricum.

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Neatza!

... Cu paranoia ar fi multe de spus, uita-te numai la cate vizualizari sunt pe topic, versus cate postari.


Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!



Nik0le, si eu sunt destul de paranoica, mai ales ca sunt usor de identificat dupa numele mai exotice ale copiilor, dar intotdeauna m-am gandit ca numarul vizualizarilor e mare din cauza fetelo ca mine, care dau refresh de multe ori sa vada ce s-a mai scris, fara sa posteze de fiecare data
E singurul loc de pe netul asta mare unde scriu (si asta pt ca au fost fetele dragute si mi-au inspirat incredere) si ma gandesc ca nu multe lume are rabdare sa citesca odisei carora nu le apartin...Eu pierdeam ore pe DC si inainte de Lucas, dar nu mi-a trecut prin cap sa vad mesaje de la odisei!



Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui happyella

scuze acum am vazut ca mi-au raspuns si catalutza, nikole si bea
nikole s-ar putea sa ai dreptate pt ca plange si se agita in special seara intre 19-21 si trage parturi si se strange de burta... dar ce sa fac? sa ii fac baie ziua sau seara dupa 9 ... nu o fi prea tarziu si sa plange de oboseala apoi si poate ii dau si programul peste cap...
oricum merita incercat pt ca baia era o placere pt ea.
bea cu feonul nu mai merge ... de cum o pun in prosop parca o tai cu cutitul (am incercat si cu prospoul cald)... se mai calmeaza daca o tin in brate in prosop dar apoi la imbracat incepe iar sa planga
sper doar sa fie o perioada si sa nu-si faca un obicei

fericita de buburuza Andreea Maria



happyella, nu prea ai ce sa faci, decat sa ai multa rabdare, o sa treaca. Parerea mea e sa nu-i schimbi programul copilului sau cel mult sa-i amani baita cu o jumatate de ora, dar tu esti singura in masura sa iei decizia asta, mama stie cel mai bine!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

la multe lunitze:
florin cristian
alexandru
mara letizia
bucura nicolia
vladimir tudor

multu de tratatie,iulenca

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

aaaa si am uitat sa zic...face nsite partzuri de ma sperie..fara sa urle/screme...doar le face, o fi de la magiunul pe care il mananc eu dimineata? da nu e prima zi cand mananc.

Catalutza mami de Irina



Catalutza, si Lucas face la fel (si cu tzitzi si cu partzurile), indiferent de ce mananc. Eu cred ca e de la aerul pe care il inghit cand papa


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

atat de varza am fost zilele astea, incat am impresia ca marti sau miercuri i-am dat de 2 ori vigantol
stefan "vorbeste" tot mai mult, cred ca a scapat si un "mmaaa...maaaa"..."mmuaa..muaaa"...ceva de genu...nu mai suporta sa stea singur, ne striga f sugestiv...o chestie care nu-mi place e ca-si cam suge degetu/pumnul...l-am pacalit cu suzeta de-a adormit cu ea in gura, dar doar o data. soacra-mea a fost medic stomatolog la o scoala generala si a vazut copii cu degetul mare aplatizat de la supt...pe bune...iar nici suzeta nu e buna ca maxilarul are tendinta de a creste in fata...nu stiu daca ma intelegeti...probabil ca va ajunge sa poarte aparat..sau nu...ca din poze treaba asta se vede si la mine cand eram bb, si nu am asa ceva...
altceva...nu stiu...ma mai gandesc si revin...


mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Neatza!

... Cu paranoia ar fi multe de spus, uita-te numai la cate vizualizari sunt pe topic, versus cate postari.


Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!



Nik0le, si eu sunt destul de paranoica, mai ales ca sunt usor de identificat dupa numele mai exotice ale copiilor, dar intotdeauna m-am gandit ca numarul vizualizarilor e mare din cauza fetelo ca mine, care dau refresh de multe ori sa vada ce s-a mai scris, fara sa posteze de fiecare data
E singurul loc de pe netul asta mare unde scriu (si asta pt ca au fost fetele dragute si mi-au inspirat incredere) si ma gandesc ca nu multe lume are rabdare sa citesca odisei carora nu le apartin...Eu pierdeam ore pe DC si inainte de Lucas, dar nu mi-a trecut prin cap sa vad mesaje de la odisei!



Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


oani, in mare ai dreptate cu ce spui, dar uite ca sunt persoane si din afara odiseei noastre care ne citesc si oricine are dreptul asta, pentru ca este un forum public. Nu toate persoanele de care zic sunt bine intentionate, din pacate. Ma gandesc ca tu ar trebui sa te simti mai in siguranta pentru ca esti in alta tara si mai mult ca sigur vecinii tai nu citesc forumul asta... Pe cand aici e alta poveste. Sanatate multa iti doresc, sa-ti treaca raceala repede. Ce bine ca mergi la restaurant cu sotul, ai nevoie si de asta, mami! Fii fericita ca lasi copiii pe maini bune si bucura-te de iesire!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex



Multumesc frumos de urari, fetelor!
A fost frumos ieri la www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1botez[url], Iuria a fost cumintica!
Preotul a avut grija s-o tina de manutze sa nu se sperie!
Am pus cateva poze , alea profi vin maine, cred..
Au fost multi prieteni prezenti, am primit multe cadouri si am lacrimat putin cand a "bait-o"

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


ce frumusete imi vad ochii...dar nu stiu la kre sa am refer la mami sau la bobitza

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

lorex, super pozele, super mami, cati ani ai, 18-19? Oricum, sunteti doua frumoase, si tu, si Iuria!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput