FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamy..............doamne ajuta....sa rogi pe bunul dezeu si maicuta domnului sa se dezvolte puiutii vostri...

pamy....suntem cu ochii pe voi unguroaicelor.

mare e mila domnului...

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Salutare! Va citesc din umbra si adun info pretioase de la voi toate .

Pamy ma bucur ca ti-ai iesit din gandurile ca faci outele pe drum! Abia astept sa-mi spui ca esti cu burtica!!! Multumeeesc pentru toooot!

Tamy sa dea DD sa se iubeasca gigeii cu toate outele si sa obtii 5 embrionasi dragalasi! Cum ati decis ziua ET-ului? Am vazut ca PK face la unele fete cu blasto si la altele dupa mai putinele zile. Acum sunt in dilema mare... daca pot alege, eu ce sa aleg?

Adipapazi, felicitari pentru reusita! Cred ca ne-am intersectat cumva, eu pe 22 am fost la prima consultatie

Mai am putin si intru si eu in cursa! La sfarsitul lui aprilie incep AC. Intre zilele 8 si 21 de AC trebuie sa fac echo abdominala. Ce trebuie sa-i trimit lui PK pe mail, pozele sau e suficient sa-i scriu in cuvinte ce s-a vazut la echo? Voi cum ati facut???




mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Felixuc, ma indoiesc ca dr. K o sa te puna sa alegi. Nu stiu care e criteriul conform caruia decide daca sa faca la 72 de ore sau la 5 zile. In cazul meu am exclus unul: starea embrionilor - asta pt ca embrionii nu erau formati si nu avea cum sa stie daca sunt buni pt ziua 5 sau ziua 3. Normal, ma mai gandesc la ceva: mi-o fi zis ca fac la 3 zile si pe parcurs, daca embrionii merg bine, poate se suceste. Oricum, Adi a facut la 72 de ore si acum are burtica, deci.....
Poate ia in calcul si nr. ovocitelor.... habar nu am!
Bafta! Eu, ca de obicei, oscilez intre optimism si pesimism. Pana acum nu m-am gandit prea tare, dar acum, ca am ramas singura aici, adica fara sot, (a plecat in Romania pt o saptamana), imi fac tot felul de scenarii.
Balanta, tu la cate zile ai facut transferul si cate celule aveau embrionii?
Cred ca daca fac la 72 de ore o sa fie nevoie de AH... o sa intreb embriologul azi!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui felix76

Salutare! Va citesc din umbra si adun info pretioase de la voi toate .
Tamy sa dea DD sa se iubeasca gigeii cu toate outele si sa obtii 5 embrionasi dragalasi! Cum ati decis ziua ET-ului? Am vazut ca PK face la unele fete cu blasto si la altele dupa mai putinele zile. Acum sunt in dilema mare... daca pot alege, eu ce sa aleg?

Mai am putin si intru si eu in cursa! La sfarsitul lui aprilie incep AC. Intre zilele 8 si 21 de AC trebuie sa fac echo abdominala. Ce trebuie sa-i trimit lui PK pe mail, pozele sau e suficient sa-i scriu in cuvinte ce s-a vazut la echo? Voi cum ati facut???


Draga mea, nu cred ca alegi tu varianta transferului, asta hotaraste embriologul impreuna cu doctorul, adika echipa care lucreaza acolo. E in functie de numarul de ovo, calitatea embrionilor si alte criterii "doftoricesti". Dar trebuie sa ai incredere ca se face ce e mai bine pt tine!
Iar lui PK e suficient sa-i descrii rezultatul eco, il intereseaza de fapt daca ai chisturi sau nu, asta e riscul pe AC.
Mult succes si sa iasa cu ochisori!

Tammy, ma bucur pt outele tale, sper sa ne bucuram si pt BB-ii tai! Doamne ajuta!

Timea30, cu dozele tale de Ovitrelle, nu poti face testul mai repede, nu cred ca e concludent. Dar ai rabdare, fii linistita, si va creste Beta! Iti tinem pumnii!!!!

Descultu, vesti bune! Ma bucur pentru tine! Iti urez sarcina usoara, fara probleme si BB sanatos si frumos! Sa ne tii la curent!
Pune si semnatura cu "graviduta"+ nr. saptamani!

Adipapazi, valabil si pt tine, asteptam semnatura!!!!

Irina, cu +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamy, eu am facut ET la 72 de ore, cu doi embrioni de cate 8 celule (in total am avut 4 embrioni, dar ceilalti doi aveau 4, respectiv 0 celule in Z3).
Nu am facut AH.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fete dragi, multumesc pentru lamuriri! M-ati linistit! Ma bucur ca nu trebuie sa aleg eu ci PK va face alegerea, altfel incepeam iar "docomentarile" pe forum sa vad ce-i mai bine! Boooon!

Mairis mersic de info despre echo! Sper sa nu fac chisturi pe AC. Felicitari pentru puiuti! Vaaai ce trece vremea, deja ai 10 saptamani! Imediat o sa ne spui ce porti in burtica!

Tamy sa treaca starea de pesimism! Si eu mai pic cateodata in butoi dar stii ce fac acum? Citesc la odisee trairile mamicilor saaaau uite aici un subiect care pe mine ma distrage de la absolut orice ganduri negre: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149384

Camicu, ma gandesc la tine mereu




mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui felix76

Fete dragi, multumesc pentru lamuriri! M-ati linistit! Ma bucur ca nu trebuie sa aleg eu ci PK va face alegerea, altfel incepeam iar "docomentarile" pe forum sa vad ce-i mai bine! Boooon!

Mairis mersic de info despre echo! Sper sa nu fac chisturi pe AC. Felicitari pentru puiuti! Vaaai ce trece vremea, deja ai 10 saptamani! Imediat o sa ne spui ce porti in burtica!


Multu!
Trece timpul repede, suntem nerabdatori sa aflam ce sunt ca sa putem incepe operatiunea "numele"!!! La sfarsitul lui aprilie poate poate aflam....
Deja incepe sa se vada si burtika...

Mult noroc si fii cat mai linistita, fara stres!


Irina, cu +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Felix,
Multam pt link.

Balanta, multumesc. M-am mai linistit. Nu imi mai bat capul! Sau cel putin o sa incerc. Dar mai am o intrebare. Doza de utro de seara ai inlocuit-o cu crinone la indicatia medicului? Ce ma intereseaza este daca medicul considera ca o doza de crinone e mai buna decat 4 utro.


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamy, cu placere.
Doza de Utro de seara am inlocuit-o cu Crinone la cererea mea. Medicul chiar mi-a precizat ca la clinica lor nu au obtinut rezultate mai bune cu Crinone decat cu Utro, ci aproximativ egale. Cu alte cuvinte, mi-a spus ca pt el este totuna daca iau Utro sau Crinone.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Balanta, multumesc!M-am linistit si cu crinonele!
Vin de la clinica. Am cinci embrionasi frumosi! Doamne ajuta sa fie bine in continuare!
Adi, Samira, merg mai tarziu cu Pamy sa mancam tocanita de la Arena!
Laura, nu ar fi bine sa avem si noi www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">calculatorul asta pe prima pagina?
Edit: nu stiu de ce nu pot accesa linkul pus mai sus. Il dau si in forma asta: http://www.ivf.ca/duedate.php

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput