FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Gagici, m-am ouat 5 oute. Sper sa fie bune si sa se fertilizeze toate. Din foliculii mai mici nu a scos oute. N-am inteles daca erau goi sau din alt motiv si nici nu am insistat.
Maine merg sa vad cum au evoluat, caci K nu e acolo si nu ma poate suna. Deci ori sun, ori merg la fata locului, dar cred ca o sa ies, ca destul stau azi in pat.
Mi-a spus deja de azi ca o sa fac transferul marti. Deci la 48 sau 72 de ore? Cum se calculeaza? O alta intrebare- la cate zile se implanteaza embrionul de 72/48 de ore? Ca sa stiu cat mai stau pe aici depa ET.
Nu e cazul cica sa fac progesteron injectabil, dar zice ca e ok sa fac ovitrelle in ziua ET.
Ieri, dupa ce ne-a zis Pamy ca-i este teama sa nu fi ovulat, m-a incoltit si pe mine ideea, caci am urcat pe jos (ieri) dealul de la podul Elisabeth catre Citadella (ca sa vedeti ca tacanita sunt). M-am linistit dupa eco....
Acum sper sa fie ok, caci in definitiv nu am nevoie decat de 2 embionasi, dar daca sunt 5 nu ma supar!
M-am intalnit si cu Pamy, suntem vecine de palier. E ok si ea, poate va da personal mai multe vesti.
Luck, cica marti, la transfer imi da si reteta pt tine, dar eu cred ca o sa cumpar medicamentele cand o sa plec, caci nu pot merge dupa transfer la farmacie. Si de azi sunt singura. Cred ca o sa merg si luni la clinica si poate ii cer reteta atunci.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Tamy bravoo fata draga! Cinci outze e fff bine cu doza ta.
sa se fertilizeze toate iti doresc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamy, felicitari pt cele cinci ovocite.
Ziua punctiei = ziua 0; daca ai ET Marti, inseamna ca ET se face la 72 de ore. Din cate stiu eu, implantarea embrionilor are loc in ziua 5-6 de la punctie, unde ziua punctiei este, cum am zis mai sus, ziua 0. Eu in ziua a-5 a de la punctie am fost pe drum de la Viena la Timisoara.
Bafta!
pamy, cum iti merge?


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Balnata, Adi
Ma gandeam sa nu fiu chiar in ziua aceea pe drum, ca de la Arad pana aproape de Bucuresti....tot sa dau in gropi!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tammy
superrrrrrrrrr !!!!!!
5 outeeeeeeeee !!!!!
Doamne Ajuta in continuare !!!
Medicamentele le iei cand crezi tu , nu e nici o graba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

am fost azi la eco,sunt bine, am doar 5 foliculi pe ovarul stang,dreptul 0.Maine seara fac doua doze de ovitrelle iar marti punctia.Sunt la tamy in camera si nu ne mai terminam vorbele .
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:


corina anam
eu am gasit gonalf la 900 la 1438 lei.
Te rog din suflet imi poti spune de unde il procura la pretul scris de tine?
Multumesc.
[/quote]

eu l-am luat de la farmaciile Sensiblue, in dec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Deci habar nu am ce am reusit sa fac la primul mesaj, dar nu stiu daca se intelege ceva, deci revin:
Eu am cumparat gonal pen 900 in noi-dec de la Sensiblue la 1250 RON. Atunci m-am interesat si in H dar acolo era mai scump. Pentru a putea vedea pretul unui produs intrati pe site la ei. Sper sa fie de folos
Tamarrylis felicitari pentru oute si bafta la transfer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Corina,

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

VV este vezicula vitelina cea care hraneste acum la inceput embrionul. (din cate imi aduc aminte)
Sper sa te fi lamurit

23+

Mergi la inceput