Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Cristies, miremia de aprecieri ...

Acum tre sa citesc si yo din urma ...ca sambata asta au fost ceva botezuri pe la noi si sunt tare curioasa de poze si povestiri ..revin ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

elefantico,sa-ti traiasca micuta crestina! e superba maria patriotule,multi te-or invidia...
da' nu pot sa nu vad ca si nasu arata ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

elefantica tare frumoase pozele! sunteti frumi, iti sta bine cu mov lila!

miremia....io nu m mai bag s zic nimic cu intalnirea ca si acuma ma asteapta Andrelina sa iesim la starbucks sau in Tineretului...rusinica mie ca io am zis, io m-am dat la fund....

de Yannis



multumesc ... am zis si yo sa ma asortez cu fii-mea macar in prima parte ...

intalnire ...si yo si yo ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Ioana-Fota: Tupeu mama! Incearca sa-i faci baie singura. Eu l-am spalat cu mana mea de la inceput (imi place sa fac "lucru manual"). Tati dadea sapun si tinea prosopul dar se poate si fara, mai ales daca-ti iei un suport (eu nu am si nici nu-mi mai cumpar, maine-poimaine sta in funduletz). As putea si fara tati da-mi place sa-l implic si pe el si-i place si lui, chiar am facut si schimb odata, el baiesh, eu asistenta. Eventual, daca poti chiama o prietena, vecina (poate o adolescenta din bloc cu care te intelegi) sa te asiste.
Apoi, daca ai o zi mai rea si nu te simti in stare, poti sa sari baitza. Nu e obligatoriu sa-l speli zilnic, se poate si la 2 zile. Bebeii nu se murdaresc chiar asa, nu transpira, nu praf. Ca sa-l cureti totusi si cand nu poti sa faci baitza, speli funduletul si stergi cutele (gat, subsuoara, picioare).
Dar cel mai important ai incredere in tine . Se poate. Si Alexuzza a spalat singura pe Yannis, fara asistent.

Si sa se face bine bblusha mica!

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

elefantico,sa-ti traiasca micuta crestina! e superba maria patriotule,multi te-or invidia...
da' nu pot sa nu vad ca si nasu arata ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex



multumim !!! ..o sa ii transmit si nasului ca a avut admiratoare ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

oani draga,sigur ca da......nici cuscra nu ma lasa sa uit...este maneca libera,cum sa nu fie pt cuscra?!?...
yasmine,ma bucur ca mara este bine
bea ,se poate asa ceva? ma chinuie talentele sa scriu in ungureste si tu nu zici nimic? atunci zic multumesc frumos[pt tratatzia de azi] si in romaneste...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex




ce?unde?cum?
ioii n-am vazuttttttttttttt
iarta-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cu placere pt tratatie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
scuze inca odata da serios nu am observat.............am mai citit si eu pe diagonala ce-i drept..........

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:



n-am mai dat demult pe la voi, nu ma mai cunoaste nimeni, dar sa stiti ca va alerg de vreo luna . aveti o vitezaaaa!

incerc si eu sa ma reintegrez, in masura in care Raru al meu doarme ziua. am un mesaj pentru ioana_fota, daca ai timp citeste linkul asta:

http://pepitzel.blogspot.com/2010/04/nu-se-satura.html

jos de tot e un mesaj induiosator despre alptatul in prima luna:

E de asteptat ca la inceput sa vrea bebelusii sa stea foarte mult la san. Am vazut un afis in spital, a doua zi dupa ce am nascut, in usa salonului meu, care m-a induiosat la lacrimi. Ok, ok, admit ca eram cu hormonii pe coclauri. Ideea pe care o transmitea afisul era sa ne asteptam in primele zile ca bebelusul sa vrea sa stea la san aproape tot timpul si ca este normal prin prisma faptului ca bebelusul a trecut printr-o trauma majora, nasterea, si ca tot ce stia el din viata intrauterina s-a schimbat, asa ca intr-un fel, a suge la san este singura lui metoda de relaxare, singura conexiune care mai exista cu vechea lui casa si cu tot ce stia el pana atunci.





mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Suntem fata crestinata de sambata incoace ...yuppy ...am scapat si de asta ...maine poimaine ii rupem turta ...cum trece timpul asta ...am pus poze de la botez ..le puteti admira la semnatura ...


Felicitari ! Scumpitza rau pustoaica.
Dupa cum a bagat-o in cristelmita o s-o faci scafandra .
Doamne cum o fi la noi la botez .

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

am dat send si am uitat ce era mai important . ioana, poti sa incerci sa alaptezi culcata, eu asa am facut in prima luna cand eram zombie. nici nu mai stiam cat si de cate ori manca, deschideam un ochi, il mufam si gata. curaj mamico, in curand o sa te obisnuiesti cu toate si o sa-ti fie mult mai usor. prima luna cred ca e socanta pentru majoritatea

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

elefantico,sa-ti traiasca micuta crestina! e superba maria patriotule,multi te-or invidia...
da' nu pot sa nu vad ca si nasu arata ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex



multumim !!! ..o sa ii transmit si nasului ca a avut admiratoare ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

si l-as fi admirat si acum vreo 15 ani... daca ramanea la varsta pe care o are acum...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput