Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui marse

Citat:

nu inteleg cum de buna voie si nesiliti de nimeni transforma un eveniment unic in viata intr-un 1 mai muncitoresc...

Din comoditate, Cristies. Vorbesc despre mine, evident.
Am fost atat de marcata de chinul altora in a pregati acel unic eveniment incat mi s-a taiat. De asemenea nu merg la nunti. Si urasc toate obiceiurile legate de nunta, si nu numai. E adevrat ca nu esti obligat sa le respecti, dar ma apuca furia cand aud ca trebuie facut asa si asa, etc. Daca era dupa mine, nu as face nici o "serbare" dupa botez, fie ea traditionala sau excentrica. Si ca o completare nici cu marile sarbatori crestine nu sunt prea prietena. Te muncesti 3 zile sa pregatesti si apoi stai 3 zile si te indopi .
Si inca ceva, nici taierea motului nu as face, da vrea sotul. Si asta mi se pare o prostie.
Eu sunt de principiu ca fiecare zi ar trebui sa fie o sarbatoare .
Scuze daca am suparat pe cineva.
Iar faza cu "orice fata isi doreste sa imbrace rochia de mireasa" la mine nu se aplica. Sorry.

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .


pentru nonconformism (ce te-ar mai iubi sotul meu pentru asa ceva)!

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


fetili...veti zice ca-s nebuna...dar mi-e asa de drag jiji incat asera ma gandeam k se va insura...la un moment dat si-l pierd....deci mama loca

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....



Si uite asa ne transformam incet incet in soacre pisaloage...
Sper ca nu te superi. Eu una stiu de pe acum ca o sa fiu o soacra tare nesuferita. O sa ma barfeasca nora si ginerele pe forumuri

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

azi si la mine vine tanti....e cam mocoshita...io care fac in 5 min cat ea intr-o ora...ma apuk pandaliile dar..CALCA...ceea ce e minunat, apoi prefer sa mai stea k jiji sa mai fug pt ultimile retusuri...iar cu jiji greu k in carutz...incomod

tre sa ma vopsesc ..din nou...se pare ca balsam+oxidant..nu coloreaza si nici pusa vopseaua chioara peste...asa k alti bani alta distractie.
maine plecam....vine mama azi asa k o sa-mi fie utila in masina cu jiji...

andre-lina ce faceai mama in schimbul 3????????? k la tine jiji doarme toata noaptea.

fetili...veti zice ca-s nebuna...dar mi-e asa de drag jiji incat asera ma gandeam k se va insura...la un moment dat si-l pierd....deci mama loca

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....


multam de cafeaua facuta de jiji mare...
ce m-ai distrat cu mama loca ... sa vezi tu ce soacra o sa fii ; oare apuca nora sa le faca pe toate pt jiji cum le faci tu?
nu te supi pe mine,pliz,ca si eu sunt la fel ...taica-meu mi-a zis ca ii pare rau ca nu apuca el sa vada ce or face nurorile cu mine... iar jiji mare al meu foloseste apelativul "socrela" cateodata...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Neata!

decenuela - tare faza cu insuratul .
pe mine ma enerveaza toti care se baga ca il tin numai in brate. si ii reped pe toti, bun ... il tin numai in brate, si??? pai se obisnuieste, ca nu mai poti sa faci nimic etc. bun, si??? care e pb lor mai frate ... mie imi e atat de drag si ma gandesc ca va creste atat de repede (si se va insura ) si nu ma va mai lasa sa-l tin doar lipt de mine. usor usor natura ne desparte si uite acum doar asa vreau eu sa-l tin . nu stiu de ce vor toti sa se bage in viata noastra


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

referitor la ce-a zis cristies despre eveniment....nu stiu ce sa zic...io sunt mai nonconformista...prb dak faceam botezul in buc eram mult mai atenta...dar asa zic io ca e suficient. sper insa sa nu lipseask nik...referitor la imbracaminte...mi-as fi dorit sa fiu mai eleganta...dar la cata posteriorul am acu...merge si asa

io cand am fost mireasa...am sperat sa simt ceva inaltator in biserik...k actele=0...dar nu am simtit decat o foame imensa...nestiind ca tre sa iei 3 imbucaturi din cozonac am luat o gura imensa de nu mai puteam mestek...

acu nu stiu daca voi legaliza rel...poate doar la biserik,,ff restrans...adik noi si nasii...asta k s-o linistesc pe mama care e f bisericoasa

DAR cand s-o insura fi-miu.......sper sa am suficienti bani sa-i fac o nunta di vis...sa ang o firma si sa venim musafiri

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

pentru nonconformism (ce te-ar mai iubi sotul meu pentru asa ceva)!

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Norocul mei e ca si sotul impartaseste multe din ideile astea. Mai putin aia cu motu'. Da' las si eu de la mine. Mai e pana atunci.


Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi

Eu inca recuperez.... sunt la cap 29

evyme super tinuta ptr botez, iti vine f bine si arati f bine!

onitza felicitari ptr botez, asteptam si noi pozele cu aceeasi nerabdare

danyelana eu as sugera pasaport , e cel mai sigur si nu ai probleme nu te intreaba nimeni nimic de ce el de ce tu cine ce e ce cetatenie etc, bebe avand pasaportul lui il scoti cel mai usor din tara si va intoarceti fara alte verificari cine ce cetatean e si ce leg de rudenie alte acte doveditoare etc, cel putin asa m-au sfatuit si pe mine altii ca si eu Ro, bebe ro si grec, sotu grec...

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


fetili...veti zice ca-s nebuna...dar mi-e asa de drag jiji incat asera ma gandeam k se va insura...la un moment dat si-l pierd....deci mama loca

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....



O sa ma barfeasca nora si ginerele pe forumuri

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)



tare asta!

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!!!!

Multumim de cafea Decenuela.

Larisel, ce vesti ne aduci... micuta sa n-o mai supere urata DA. Ti-a raspuns Andre_lina cu detergentii, eu pot doar sa ca cel lichid n-a fost prea stralucitor (in sensul ca mai gaseam cate o pata) dar de cand suntem la pulbere, merge treaba unsa!

Micky, bagam niste majorete?

Cris.dogarel, mai mare daraua... si cand ma gandesc ca si muntele pe care il am de calcat tot 25 de lei face....

Andre_lina, www.tefal.ro/All Products/Cooking appliances/Steamers/Products/Simply Invents/Simply Invents.htm" target="_blank"> aparatul de gatit cu aburi si www.moulinex.com/Products/juice-extractors/frutti-pro.aspx" target="_blank">storcatorul 550ron. Pentru cele interesate de un babycook vedeti si la moulinex ca au si ei niste chestii.

Incep operatiunea calcatul. Wish me luck!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Neata!

decenuela - tare faza cu insuratul .
pe mine ma enerveaza toti care se baga ca il tin numai in brate. si ii reped pe toti, bun ... il tin numai in brate, si??? pai se obisnuieste, ca nu mai poti sa faci nimic etc. bun, si??? care e pb lor mai frate ... mie imi e atat de drag si ma gandesc ca va creste atat de repede (si se va insura ) si nu ma va mai lasa sa-l tin doar lipt de mine. usor usor natura ne desparte si uite acum doar asa vreau eu sa-l tin . nu stiu de ce vor toti sa se bage in viata noastra


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Eu o cert pe soacra-mea ca il tine prea mult in brate. O fi gelozie? . (Ca si eu il tin cat pot.)
Ce-o sa fac atunci cand o veni cu nora? O s-o cert si pe ea?

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput