Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Si noi cu baleee! si spume, mai ales cand facem kk de cat de screme scoate bale si tuguie buzele.

Andrelina, mie pediatra mi-a zis ca trebuie sa treaca cel putin 1 luna intre vaccinurile diferite. Si ca daca fac optionalul Synflorix la 3 luni a doua doza o fac la 5 luni. Deci cred ca se pastreaza diferenta de 2 luni intre doze. Diseara trebuie sa vb cu pediatra la telefon si o intreb si chestia asta si iti scriu!

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor,mi-au venit banii fetei,alocatia,200 lei pe luna martie...INTREBARE: nu trebuia sa vina si din urma pe febr????

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Ruxita, Cris.dogarel, Alexis prinde jucariile si pasul urmator e sa le duca la gura. Nu conteaza cat de mari sunt. Atat i-am ametit jucariile ca nu se mai stie cum arata locul de joaca... Uitati poza aici.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


ce tare

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Vad ca si Bea a primit tot fara luna nasterii... probabil se considera ca in luna respectiva nu-ti trebuie banuti...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

dragi mamici, daca vaccinul de 2 luni l-am facut la 3 luni, se decaleaza si celelalte? adica cel de 4 la 5, etc?

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot



Nu stiu si eu o sa am o problema de genul asta pt ca am facut vaccinul la 2 luni jumate . Eu cred ca da. Pt ca am inteles ca trebuie sa fie o oarecare distanta intre ele.

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Vad ca si Bea a primit tot fara luna nasterii... probabil se considera ca in luna respectiva nu-ti trebuie banuti...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

aaa,deci asa trebuie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

dragi mamici, daca vaccinul de 2 luni l-am facut la 3 luni, se decaleaza si celelalte? adica cel de 4 la 5, etc?

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


Eu stiu ca da. Sara a fost racita tare la 6 luni si am decalat vacinul cu 2 saptamani. Restul le-am facut decalate. Nu stiu sigur daca asa se procedeaza sau medicul meu e mai catolic decat papa.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Ne-am facut si noi timp si am facut album pe contul comun de pe webshots, pt cine vrea sa ne vada! link aici: ["http://family.webshots.com/photo/2023109980105915686ZJXgzx"]poze Irina [/url]

Catalutza mami de Irina

Am editat ca m-a invatat Cristies cum sa pun link frumos. Cristies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Ne-am facut si noi timp si am facut album pe contul comun de pe webshots, pt cine vrea sa ne vada! link aici: http://family.webshots.com/photo/2023109980105915686ZJXgzx, sa imi zica si mie cineva cum sa ascund link-ul ca iar am uitat.

Catalutza mami de Irina


vaai,sunteti 2 frumoase

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Vad ca toata lumea calca si mie incepe sa imi fie rusine. De o luna nu am mai pus mana pe fierul de calcat.. Eu nu mai calc nici pentru bebe si culmea culmilor e ca are mult mai putine probleme cu pielicica decat sora-sa careia ii spalam rufele cu 3 clatiri si calcam inclusiv paturicile.

Si Sebi baleste, si roade tot ce prinde.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput