Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Offf bietul pui mic de Dastefa. Ne rugam si noi sa se faca bine mai repede.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Buna... ziua!
EU ma apucasem sa raspund la cap trecut, nu am vazut ca v-ati apucat de unul nou
O sa mut raspunsurile aici...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatzaaaaaaaaaaa FETILI....LA CAFEA, VA ROG....

NOI...ca de obicei 3 treziri...si mai nou de cand il alasptez la orizontala...nici nu mai stiu cat suge....k adorm ...

banuiesc k a dat cafeaua al;tcineva....io incepusem sa scriu pe la 7....intre timp am ramas...fara baterie...

evyme....ce mami sexy...si ce fruu hainutze la bb

bea.....sincer nici n-am citit bine praji tale...de frik sa nu ma apuc sa fac....aia cu miere tot asao faceam si io....cu gris...reteta o aveam de la o matusa care a stat mult timp prin satu mare...asa ca stiu ca acolo se fac niste praji ...de intzepenesti...

stie cineva la ce pag era , am uitat sa dau copy/paste la retete

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....




de aprecieri
Ma faci sa Nu sunt chiar asa sexy

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Oani cat de draguti sunt!! Si separat sunt frumosi dar impreuna sunt fenomenali!

Bubu sa aveti pofta!
Eu una am servit pufuleti azi. Nici nu mai stiu ce gust are ciocolata dar nici macar un gram nu vrea sa plece de pe mine.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

miremia multam de cap
MIRUNA

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:



po po po po tot stau si alerg din urma voastra si tot nu mai dau de capat,eu citesc o pagina voi scrieti 3 si tot asa !!!

ma dau batuta, am de citit muuuuuuuuult,am citit doar capitolul 28,29 si acum sunt aici!!!

nu v-am parasit ci am fost un pic off internet.... mama a fost la mine apoi Paste si apoi lene si....

Imi pare nespus de rau ca bebe de destafa e inca rau!! sper sa se faca cat mai bine cat mai repede!!!!

din cate am cititam vazut ca majoritatea sunteti bine si ma bucur nespus de mult!!! scriu din ce am retinut!!!



Cristi si onitza felicitari p-u puii increstinati!!!

noi inca nici nu vorbim de botez,deh grecii astia poate cumva la vara dac ne permite finantele!!!

ioana fii tare,cred ca e greu sa fii singura cu bebe,dar asa cum au spus si fetele tre sa fii tare p-u pui!!!multa sanatate

plateea biberoanele Nuk au taietura aia acolo p-u schimbul de aer!! si eu ma uitam ca vaca la toate tetinele sa vad daca nu cumva astea pe care le-am cumparat au ceva defect!!!



bea de-as putea si eu as da delete la sot,da na nu se poate... si al meu cate odata... de imi vine sa-l!!!! tot asa cu bebe ma iau si mai uit.... stiu ca mi-ai scris pe mess da eu om nesimti nu am mai raspuns cer !!!!!

haircut un tir cu ce curaj ai tu mamico!!! las ca in scimb cand creste va avea picioare lungi si drepte ca de foto modeala!!!!

gata nu mai tin minte nimic.... ah da fumatul...eu am zis hotarat ca nu ma mai apuc desi cu vreo 2 saptamani in urma cu o prietena am terminat 2 sticle de vin si vreo 5 tigari valeu ce dureri de cap am avut adauzi

de AMR kg. mai am si eu si nici cum nu pot scapa,si vreau sa incap in blujii mei de inainte da tot mananc si tot mananc

po po po po ce m-am intins,in asa ritm eu fac a2 steluta peste o suta de ani

incarc poate si niste pozici noi,deh si eu cioara....


baby in burtica
poze bebe iubit



de Dionisios-Ionas 03.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna, dragele mele...

Am tot citit pana acum si cum io sunt aia de rade din orice, iar m-am distrat cu voi...mai ales la faza cu sfaturile din batrani scrise de marse. La cateva am ras de ma doare burta!

Nu taia unghiile bebelusului cu foarfeca pana la 1 an ca se face hotz! Pina la un anisor, unghiile trebuie roase de mama!
sau
Pune leucoplast sau scotch pe urechile bebelusului sa nu aiba urechile clapauge.
sau
Daca vezi un cersetor mancand cere de la el o bucatica si da-i copilului sa pape.
sau
Daca copilul vorbeste tarziu trebuie purtat intr-un sac pe ulitele satului."

Doamneeee, cata imaginatie!!!!!


Asaaaa...si acuma sa redevenim seriosi...

Evy_me foarte draguta tinuta...e foarte shic si sunt convinsa ca e si comoda in acelasi timp....si garderoba lui Sebitza e foarte mishto, cred ca e un dulce imbracat cu hainutele alea.

Onitza felicitari pt micul crestin...a fost un cumintel la slujba. Bravo lui! Asteptam pozele.
Editez, ca intre timp am ajuns si la poze...foarte frumi. Bb Daniel e un scump...si seamana tot cu tine.


Cris_mario e o scumpete Alexandra......foarte expresiva si fotogenica...

mariucasara foarte mishto ca organizati evenimentele 2 in 1...o sa fie o amintire de neuitat!
Legat de botezul lui bb...daca era botezul lui Sebi ca la fii-mea cred ca ai fi lesinat de-a binelea...a luat-o preotul de cap si a bagat-o de trei ori sub apa (el e din asta mai dogmatic asa, care face lucrurile ca la carte). Coana' preoteasa (care e medic si e colega cu mine de servici si ma stie ca-s panicoasa la de astea) i-a facut o papara si o mustruluiala saracului parinte dupa botez... ...bine, nu s-a suparat nimeni, a fost mai mult in spirit de gluma toata mustruluiala va dati seama.

Al3csa ai grija de tine k tu la randul tau trebuie sa ai grija de bb. sa treaca toate si sa te simti bine.

Ana_g la noi obiceiul e ca daca bb e fetita o tine in brate nashul, iar daca e baietel il tine nasha...nu stiu exact care e explicatia, dar asa se face la noi tot timpul....iar cel care tine copilul, tot ala si zice dupa preot toate alea, iar celalat tine lumanarea.

Cristies foarte fain ca te-ai distrat la petrecere...si eu as fi vrut la fel, dar n-am avut cu cine lasa bb-lina, noi am avut o camera la etaj pt bblina tot acolo in cadrul restaurantului...iar fata nashilor (care are 7 ani si e obsedata de fii-mea si vrea ea neaparat s-o tina in brate ca sa se joace cu ea...crede ca e ca si papusile ei) statea la panda sa ma prinda cand ies din camera ca sa poata intra ea si sa-si 'faca de cap' cu bb. Asa ca am stat pe post de 'paznic', chiar daca fii-mea a dormit tot timpul.

Foarte faine si pozele...sunteti niste frumosi amandoi, mai ales in poza de dupa impartasanie e un dulce.

A, si mai vroiam sa zic ca si zgubilicea mea cand i se vorbeste si e mofturoasa incepe si mai tare 'show-ul', cu cat o bagi mai tare in seama cu atat urla mai tare...asta cand e obosita, cum ziceai si tu.

Oani_2002 foarte tare faza cu patinele...plus ca pe langa distractie ajuta si la silueta...

Haircut multi, multi bb-lusei Maia si pt mamica puternica. Sper ca ghetutele sa-si faca treaba bine si sa scapati odata de tot chinul asta.
Si fetita colegilor mei de servici a avut probleme similare...a purtat si ghetute si aparat din ala de sustinere a picioruselor cand a inceput sa mearga(nu stiu sa explic)...acum are deja 6 anisori si e super ok, nu are nici un fel de probleme.

Bea cel mai bun sfat pentru tine este cel care l-ai oferit chiar tu in mesajul pentru Ioana. Mai citeste-l odata si aplica-l!

Tocmai am citit mesajul lui Cris_dogarel despre Dastefa si Miruna...of, ce ma intristez ca sunt vestile iar rele.
Ma sa nu fie totusi ceva grav si sa-si revina sa scape dragele de ele de chinul asta. Imi inchipui cat sufera mamica, saraca, cand isi vede puiul chinuindu-se. Of!
Doamne ajuta sa se termine odata si sa se insanatoseasca!!!!


Uite ca intre timp ati facut si capitol nou...noroc ca nu am apucat sa dau 'trimite'...multumim Miremia pt capitol.

Ar cam fi cazul sa ma opresc din palavrageala ca m-am intiiiiins.......cat o zi de post.
Fii-mea sa traiasca!...k a dormit linistita si m-a lasat sa 'bat campii cu gratie' pe forum...

PS...o sa fac stelute la 'sfantul asteapta' in ritmul asta...de acum o sa impart mesajele si trimit cate un raspuns separat.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fetelor voua nu va vine sa-i mancati de scumpi ce sunt?

Mie de ex cand o alaptez si ea vb cu titi si se uita cu o privire serioasa la mine si se apuca cu manuta de hainele mele, iar cu cealalta ma mangaie (asa imi place mie sa cred, ea isi misca manuta involuntar) imi vine sa-i rontai degetele, sa o strang si sa-i pap urechile. Da o mai las!

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

danyelana, cris_mario, cris.dogarel, bubu_bu de aprecieri!

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Bea, am observat si eu in poza ca se vad chiloteii, sotul nu mi-a semnalat asta cand m-am probat si nici eu n-am bagat de seama pana aseara cand am descarcat pozele in calc. O sa-mi iau chiloti negri la botez

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput