"Bravo Sabina,Artu!Flori liliac mai-iun 2010 (67)"

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata!
Voiam sa va spun, inainte sa fug in oras, ca cele care aveti mai multe joburi va trebui sa duceti de la medicul de familie concediu de maternitate in original la locul de munca de baza (cel care apare in cartea de munca) iar la celelalte (unde aveti fractiuni de norma)va trebui sa faceti copii legalizate la notar.
Ma gandeam ca intereseaza pe cineva care e in situatia asta (eu sunt)!
Pupici si o zi frumoasa!


Ioanaluiwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) si 35+ cuSonia
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3 , www.dropshots.com/T_Ioana6" target="_blank">4(NOU) , Filmulete serbare



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Buna,

Tocmai am savurat si eu o fara cofeina.
Cris_09: nu-ti fa probleme ca mai dau erori si ecografele astea. Important este sa fie bebe sanatos si tu la fel ca o sa recupereze dupa nastere
Sorana: Imi pare rau ca e Matei bolnavior. Insanatosire grabnica si sa auzim numai de bine si legat de colul deschis. Nu te lasa DD acum pe ultima suta de metri.
Nikol,Madamar, Ioana felicitari pentru rezultatele bune de la eco.
Vivela: am dat ieri o jumatate de tura de parc IOR si acu ma cam resimt: si eu care vroiam sa ma urc pe bicicleta.. Legat de medic eu am numarul unei doctorite de la Policlinica Titan. Mi l-a dat prietena mea inainte sa plece din tara si a zis ca a fost super multumita. Daca vrei eu ti-l dau si tie cu mare placere.
toate burticile,

Bia

Bia 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata burtici si mamici !

Tocmai am pierdut pentru a doua oara un mesaj lung, prin care va scriam la fiecare cate ceva... mama lui de net !!! Sorry, dar a treia oara nu mai am nervi, deci rezumam: am multumit fetelor care si-au facut griji pentru noi, am incurajat fetele dezamagite de eco, le-am felicitat pe cele cu vesti bune...

Noi n-am avut net/cablu/ton la fix ieri dupa masa, au picat toate si gata! Traiasca RCS&RDS care ne-o trag periodic, cu multa recunostinta pentru plata la timp a facturilor! Sotul a pus stapanire pe modemul de la Orange, si i-am dat pace, ca el saracu' ajunge mai rar la comp acasa. S-a tot uitat dupa apartamente pe net.
Noaptea a trecut ca de obicei, am simtit o usurare imensa cand am vazut ca se lumineaza de ziua; acuma de dimineata ma dor ochii si capul, o sa ma duc sa fac o baie calda cu muuuulta spuma, sa imi revin!

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata,

am avut o noapte cam alba. Fetele s-au trezit la 2 ore. Acum evidnet dorm, iar eu sunt cam zombi. De aseara am si pe Ale acasa, asa ca familia e completa. Ea e f incantata de fete si cand plang Ale le canta nani nani puiul mami cu caruta. nu stiu de unde a inventat cantecelul asta.

Ruxi asa cum a spus si Artu, bebelusii scad in primele 3 zile dupa nastere aproximativ 10% din greutatea lor. Ale mele nu au scazut deloc. Nu stiu nici eu cum, am fost mai norocoasa.

Nana nasol cu netul.

Mira am slabit dupa nastere 11 kg. Mai am 9 de dat jos. Burtica se face din ce in ce mai mica, mai nasol cu vergeturile, dar sper ca vor trece si ele, sau ma rog, se vor albi. De miscat ma misc exact ca inainte, m-am desumflat de tot, am revenit cat de cat la normal. Acum incepe lupta cu cele 9 kg ramase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Sabina, parca o si vad pe scumpetea de Alex . Cred ca-si vede surioarele ca pe niste papusele, si ii sunt dragi de numa'! Nu cred ca o sa aveti probleme cu gelozia...

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Sabina, parca o si vad pe scumpetea de Alex . Cred ca-si vede surioarele ca pe niste papusele, si ii sunt dragi de numa'! Nu cred ca o sa aveti probleme cu gelozia...

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6


si eu sper. desi azi noapte ea a dormit la noi in pat, ta-su pe canapea si eu faceam ture cu fetele si la un moment dat am adormit-o pe Iustina in patul lui Ale langa mine si dimineata s-a suparat Alexabdra ca e la ea in pat. Eu mi-am cerut scuze si i-am zis ca am adormit acolo cu fata. Cand am intrebat-o de ce s-a suparat, ea a zis ca e prea mica sa doarma cu ea in pat.

Alta perla de a picei. Asear avenea cu tati acasa si intreaba unde suntem aici, el zice in Piata Victoriei si ea zice dar cladirea aia ce e, el zice cladirea guvernului, la care picea adica tati aici tin niste animale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Alta perla de a picei. Asear avenea cu tati acasa si intreaba unde suntem aici, el zice in Piata Victoriei si ea zice dar cladirea aia ce e, el zice cladirea guvernului, la care picea adica tati aici tin niste animale?

Sabina, mamica fericita a gemenelor Ekaterina si Iustina (03.04.2010) si a Alexandrei (27.06.2006)

Multumim Doamne pentru cele 3 minuni sanatoase.





Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ola
am mai revenit si noi un pic pe baricade sa felicitam fetele care au venit cu vesti bune de la eco
cris_09 nu te intrista in privinta bebeului, prietenei mele cu o zi inainte de cezariana i a zis ca are pitica 2400 maxim 2500 si soc cand a nascut o a doua zi avea 3400 asa ca st lin

noi joi mergem la morfo de 32 de sap si avem ceva emotii
inafara faptului ca sunt"batuta crunt" de donsoara din burtica totul este ok...
ma mai jeneaza un pic vezica si facem pipi la 10 min mai rau decat
apropo....
Sabina, Arturicii bine ati venit acs cu printesele si multtaaaa sanatate!!

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in31 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:8 SAPTAMANI SI VINE PRNTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata,
Sunt bucuroasa ca dimineata Cami a mers la gradi fara scandalush, desi era educatoarea pe care nu prea o agrea. Cand am intrat, zice: Mami, aici la gradi e asa cald!
Noaptea asta bebita mea a avut treaba prin burtic, n-am dormit aproape de loc. Na! Ca ma tot plangeam ca misca mai putin. Maine mergem la eco.

Cris nu te ingrijora pentru bebe! Important ca se dezvolta. Am mai spus ca si Cami nascuta la 42 sapt., avea doar 2800. Mereu imi spunea la eco ca e cu 2 sapt. mai mica. Bebelina asta e cu o sapt. mai micuta, asta nu ma ingrijoreaza deloc,atata timp cat creste si totul e OK. O sa fie bine, vei vedea!

IoanaT, felicitari pentru bebelina sanatoasa! Esti o mamica foarte gingasa.

Nicolett, felicitari pentru bebelina sanatoasa. Asa-s fetitele, mai finute. E bine ca poftesti carne de vita, contine mult fier, si se asimileaza cel mai bine. Eu o mananc cu de-asila. Mai des iau limba de vita, e mai moale.

Sabina, ce bine ca sunteti toti impreuna! Ce scumpa Ale! Oare si Cami va tolera plansetele bebelinei?!


Intreabre intrebatoare: DE LA CE VARSTA SE FOLOSESTE APARATUL DE AEROSOLI? As vrea sa-i spun sotului sa cumpere cand ajunge in Ro. dar ma intreb daca e bun pentru bebei mici.

Sorana, sanatatecat mai grabnica lui Matei! Col deschis?! Cati cm deschis? Sau doar sters/moale e?

Arturicii, eu pe Cami o stergeam fie cu discuri de vata sau un scutece inmuiat in apa calduta si fiarta, dupa fiecare scutec. Servetele umede, acasa, nu foloseam deloc!
Mai vroiam sa te intreb... Burt's bees products unde le gasesti, in farmacii? Vreau sa-i zic fratelui sa-mi ia cate ceva.

Mira, abia astept poze cu rochitele.

va pupicesc si poate revin mai tarziu.



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Alta perla de a picei. Asear avenea cu tati acasa si intreaba unde suntem aici, el zice in Piata Victoriei si ea zice dar cladirea aia ce e, el zice cladirea guvernului, la care picea adica tati aici tin niste animale?

Sabina, mamica fericita a gemenelor Ekaterina si Iustina (03.04.2010) si a Alexandrei (27.06.2006)


Multumim Doamne pentru cele 3 minuni sanatoase.





www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 31+


Mergi la inceput