"Bravo Sabina,Artu!Flori liliac mai-iun 2010 (67)"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare fete dragi,

Intru pe fuga, am fot plecata toata ziua de la 9 la 18, prin spitale, intai la CMU si apoi la dr meu, la Giulesti (unde l-am asteptat 3 ore). nU mai zic, condus masina intr-un trafic nebun, nu stiu ce a fost azi..
Sunt obosita, Matei e ff racit, azi-noapte m-am trezit din 2 in 2 ore sa-l pazesc, febra, multe secretii in nas si acum vad ca ii surg rau si ochisorii, sper sa nu fi facut si conjunctivita cu ocazia asta. Pana miercuri stam acasa, dar sunt ingrijorata..

...Ta na na, la dr mi-a zis ca am colul deschis!! Cica ma asteapta martea viitoare la control, teoretic, daca nu ma apuca nascutul inainte.. Sunt un pic socata, speram sa nasc in mai, dar nu cred ca mai apuc, desi dr a zis ca a mai vazut cazuri de col deschis sa reziste si 2 saptamani...

Fug ca ma cheama datoria...de mama de Matei bolnavior, incerc sa intru mai pe seara.

fetele, o sa citesc si din urma, sper ca sunteti ok..

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 36+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bine v-am regasit!!M-am intors de la eco,insa cu vesti nu prea bune..sau nu stiu...Bebel frumusel,miscacios,dar slabanog tare...are doar 2200 gr la 36 de sapt..adik corespunde vastei de 34 de sapt...Problema e ca nu prea a luat in greutate de la ultimul control..sau chiar a scazut..nu mai inteleg nimic
Doctorul masoara in 2 feluri..dupa cap(cred-asa vad eu pe acolo)si ii da o valoare,sau dupa val.aparatului
La ultima eco,acum 3 saptamani dupa capsor ii dadea 2000 gr iar acum 2015 gr...si dupa aparat~acum 3 sapt:2328 gr si acum 2281 gr
El data trecuta mi-a zis,ca valoarea adevarata e 2000 de gr,si acum 2281..dar oricum e foarte putin..s-a uitat la stomac si azi nu a retinut nimic..

poze



Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

PS:mi-a zis sa nu ma ingrijorez,ca are timp sa recupereze;si sa mai mai duc la eco peste 2 saptamani sa vada dc a mai luat ceva..dar cum sa nu ma ingrijorez?

poze



Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Salutare fete dragi,

Intru pe fuga, am fot plecata toata ziua de la 9 la 18, prin spitale, intai la CMU si apoi la dr meu, la Giulesti (unde l-am asteptat 3 ore). nU mai zic, condus masina intr-un trafic nebun, nu stiu ce a fost azi..
Sunt obosita, Matei e ff racit, azi-noapte m-am trezit din 2 in 2 ore sa-l pazesc, febra, multe secretii in nas si acum vad ca ii surg rau si ochisorii, sper sa nu fi facut si conjunctivita cu ocazia asta. Pana miercuri stam acasa, dar sunt ingrijorata..

...Ta na na, la dr mi-a zis ca am colul deschis!! Cica ma asteapta martea viitoare la control, teoretic, daca nu ma apuca nascutul inainte.. Sunt un pic socata, speram sa nasc in mai, dar nu cred ca mai apuc, desi dr a zis ca a mai vazut cazuri de col deschis sa reziste si 2 saptamani...

Fug ca ma cheama datoria...de mama de Matei bolnavior, incerc sa intru mai pe seara.

fetele, o sa citesc si din urma, sper ca sunteti ok..

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 36+ Tudor


Sorana imi pare rau, ca Matei e bolnavior. Sper sa ii treaca repede. Cat despe col, stai cat de linistita poti, ca asa l-am avut si eu, macar sa intri in 37 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Bine v-am regasit!!M-am intors de la eco,insa cu vesti nu prea bune..sau nu stiu...Bebel frumusel,miscacios,dar slabanog tare...are doar 2200 gr la 36 de sapt..adik corespunde vastei de 34 de sapt...Problema e ca nu prea a luat in greutate de la ultimul control..sau chiar a scazut..nu mai inteleg nimic
Doctorul masoara in 2 feluri..dupa cap(cred-asa vad eu pe acolo)si ii da o valoare,sau dupa val.aparatului
La ultima eco,acum 3 saptamani dupa capsor ii dadea 2000 gr iar acum 2015 gr...si dupa aparat~acum 3 sapt:2328 gr si acum 2281 gr
El data trecuta mi-a zis,ca valoarea adevarata e 2000 de gr,si acum 2281..dar oricum e foarte putin..s-a uitat la stomac si azi nu a retinut nimic..

poze


Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt


Cris da-le incolo de ecografe. Si pe mine atata m-au ametit de cap. Eco astea au marje de eroare destul de mari. Sunt sigura ca va fi bine, nu iti mai face atat sange rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

ha, Soranaaaaaa, scoatem motatele?????? sau sa nu le obosim inca, daca zici ca mai poate dura si 2 sapt?

Cristina, echo poate da asa erori mari incat eu zic sa stai calma si o sa fiti ok, o sa vezi



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Am uitat sa va spun, ca la mine nu s-a putu face recoltarea stem, asa ca Biogenis imi va da toti banii inapoi. Se pare ca, cordoanele au fost prea subtiri. Macar sunt cu sufletul impacat ca am incercat. Nici Euroclinic nu mi-a luat nici un ban pentru recoltare, a fost gratuit. Dr imi spusese, ca ptr Iustina nu a reusit deloc, iar ptr Ekaterina a reusit sa ia destul de putin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Salutare fete dragi,

Intru pe fuga, am fot plecata toata ziua de la 9 la 18, prin spitale, intai la CMU si apoi la dr meu, la Giulesti (unde l-am asteptat 3 ore). nU mai zic, condus masina intr-un trafic nebun, nu stiu ce a fost azi..
Sunt obosita, Matei e ff racit, azi-noapte m-am trezit din 2 in 2 ore sa-l pazesc, febra, multe secretii in nas si acum vad ca ii surg rau si ochisorii, sper sa nu fi facut si conjunctivita cu ocazia asta. Pana miercuri stam acasa, dar sunt ingrijorata..

...Ta na na, la dr mi-a zis ca am colul deschis!! Cica ma asteapta martea viitoare la control, teoretic, daca nu ma apuca nascutul inainte.. Sunt un pic socata, speram sa nasc in mai, dar nu cred ca mai apuc, desi dr a zis ca a mai vazut cazuri de col deschis sa reziste si 2 saptamani...

Fug ca ma cheama datoria...de mama de Matei bolnavior, incerc sa intru mai pe seara.

fetele, o sa citesc si din urma, sper ca sunteti ok..

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si 36+ Tudor
Sorana nu eram eu destul de necajita cu slabanogul meu,ma mai superi si tu?
Chiar azi ma uitam pe lista de pe prima pagina si am vazut ca avem DPN apropiate si amandoua nastem la Giulesti,si ma gandeam sa te mai tii tu un pic sa nastem impreuna..acuma ce imi faci?eu trebuie sa ma tin si mai mult si tu te grabesti asa?

poze


Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Ioana de aceea te-am intrebat daca a scazut ca sa te rog sa imi spui cand se produce aceasta scadere, la cat timp dupa nastere si cat de brusc, in cateva zile sau in mai putin timp ?

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Ioana de aceea te-am intrebat daca a scazut ca sa te rog sa imi spui cand se produce aceasta scadere, la cat timp dupa nastere si cat de brusc, in cateva zile sau in mai putin timp ?

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?


pai ea scazuse atat pana miercuri cand am plecat acasa; joi, cand a venit asistenta, deja recuperase 35 gr insa si eu aveam deja lapte;

se poate sa scada in prima sapt pana la 10 %, treptat; mai mult de atat de ingrijorator;

Sabina, imi pare rau ca nu ati reusit cu recoltarea;

Mamicilor de fetite, cu ce le faceti toaleta bebeilor la schimbatul de scutec? servetelele astea umede sunt reci si normal ca nu ii plac fetei mele si sa o car la baie la fiecare schimbat imi e un pic teama sa nu raceasca.
mai am varianta sa vin cu servetelele calde, sau prosopel udat cu apa calda.

Am reusit sa fac appointment la pediatru. Prima data libera...14 mai si asta numai ptr ca avem si baietii tot la aceiasi dr si ca vorbisem cu ea sa o primeasca si pe Sabina; altfel, stateam pe o lista de asteptare.


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput