Barbatii "mamici"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

bey,ma apuca asa un nerv nervos.ce se tot kk atita pe ei "barbati gravizi","barbati care nasc"!hai s-o lasam naibii de cacialma .pai is nascuti femei,au ovare au uter...au unde purta o sarcina.
Da` ia sa vaz io un berbat 100%(cum suna) aka,nascut barbat ,fara uter ,fara ovare ca ramane insarcinat si da nastere NATURAL(cu tot cu travaliu,evident).asta daca are unde purta sarcina aia,ca ma indoiesc ca o creste in scrot.
pacat ca mai sunt si naivi care cad in plasa(deja se viseaza citeva c`au scapat de greutatile sarcinii&nasterii)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

bey,ma apuca asa un nerv nervos.ce se tot kk atita pe ei "barbati gravizi","barbati care nasc"!hai s-o lasam naibii de cacialma .pai is nascuti femei,au ovare au uter...au unde purta o sarcina.
Da` ia sa vaz io un berbat 100%(cum suna) aka,nascut barbat ,fara uter ,fara ovare ca ramane insarcinat si da nastere NATURAL(cu tot cu travaliu,evident).asta daca are unde purta sarcina aia,ca ma indoiesc ca o creste in scrot.
pacat ca mai sunt si naivi care cad in plasa(deja se viseaza citeva c`au scapat de greutatile sarcinii&nasterii)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson




imi inchipuiam un barbat cu o sarcina de 38 de saptamani in scrot COOL

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mie asta cu "barbati insarcinati" mi se pare cel putin ciudat...

Mi-a zis un medic mai demult ca similar cu nasterea la barbati este eliminarea unei pietre de la rinichi...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Mie asta cu "barbati insarcinati" mi se pare cel putin ciudat...

Mi-a zis un medic mai demult ca similar cu nasterea la barbati este eliminarea unei pietre de la rinichi...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!


Bineinteles medicul era barbat, nu? ca numai ei scot perle din astea, sa nu fie obligati sa le fie mila de noi cand nastem. Exact asta zicea si exul meu la fiecare nastere, ca vaaaai, saraca de tine, stiu si eu ce ai simtit, ca si mie mi s-a intamplat... etc, etc, si eu, fraiera cu jumatate de ora dupa nastere tremurand sub 3 paturi trebuia sa ascult istoria pietrelor si nisipului

Tare curioasa as fi ce zice o femeie care a si nascut si care a eliminat vreo piatra pe uretra, ca intr-adevar e aceeasi senzatie?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

NU, culmea, era femeie, si nascuse de 2 ori...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kj74 spune:

aia nu s barbati sunt doar niste femei cu par pe fatza si pe chept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Care barbati, sunt femei toata ziua. Ah, ca se simt ele barbati si au facut nu'sh ce modificari pe acolo, e alta mancare de peste, dar fiziologic si anatomic,au uter, sunt femei si femei raman.

QED...........sau mai pe romaneste 'ceea ce trebuia demonstat".............aia sunt barbati la fel de mult cum sunt si eu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ni-na

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Care barbati, sunt femei toata ziua. Ah, ca se simt ele barbati si au facut nu'sh ce modificari pe acolo, e alta mancare de peste, dar fiziologic si anatomic,au uter, sunt femei si femei raman.

QED...........sau mai pe romaneste 'ceea ce trebuia demonstat".............aia sunt barbati la fel de mult cum sunt si eu ....


Exact aici vad eu gravitatea problemei(nu graviditatea )
O persoana nascuta femeie dpdv biologic, simte oarecum sa ea defapt nu e femeie, ca e barbat. Nu e DOAR lesbi, deci nu e vorba de atractie fata de femei(doar), e vorba ca se simte barbat si VREA sa fie barbat.

Boon...o vedem peste n ani cu barba, cu trasaturi masculine, in haine barbatesti, ba poate chiar cu identitatea schimbata, alt nume.
Dar, brusc, persoana din poveste vrea mostenitori.Cum nu este capabila sa fie in rol de tata biologic, isi aduce aminte ca are uter si deci poate ramane gravida.(nu exista gravid..deci folosim gravida)

Vai, ce minune!Presa urla ca un barbat a ramas insarcinat , persoana insarcinata mandra tare ca e ´´primul barbat gravid´´ zambeste voios de pe copertile tabloidelor.

Cumlea e ca multe persoane vad chestia asta absolut normala( ) pe cand problema homosexualilor si locul lor in societate este de neconceput.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Mie asta cu "barbati insarcinati" mi se pare cel putin ciudat...

Mi-a zis un medic mai demult ca similar cu nasterea la barbati este eliminarea unei pietre de la rinichi...

------------------------------------
A venit primavara! A plecat primavara!



Sigur ca e similar! Daca piatra aia e un bolovan de vreo 3 kile...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui ni-na

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Care barbati, sunt femei toata ziua. Ah, ca se simt ele barbati si au facut nu'sh ce modificari pe acolo, e alta mancare de peste, dar fiziologic si anatomic,au uter, sunt femei si femei raman.

QED...........sau mai pe romaneste 'ceea ce trebuia demonstat".............aia sunt barbati la fel de mult cum sunt si eu ....


Exact aici vad eu gravitatea problemei(nu graviditatea )
O persoana nascuta femeie dpdv biologic, simte oarecum sa ea defapt nu e femeie, ca e barbat. Nu e DOAR lesbi, deci nu e vorba de atractie fata de femei(doar), e vorba ca se simte barbat si VREA sa fie barbat.

Boon...o vedem peste n ani cu barba, cu trasaturi masculine, in haine barbatesti, ba poate chiar cu identitatea schimbata, alt nume.
Dar, brusc, persoana din poveste vrea mostenitori.Cum nu este capabila sa fie in rol de tata biologic, isi aduce aminte ca are uter si deci poate ramane gravida.(nu exista gravid..deci folosim gravida)

Vai, ce minune!Presa urla ca un barbat a ramas insarcinat , persoana insarcinata mandra tare ca e ´´primul barbat gravid´´ zambeste voios de pe copertile tabloidelor.

Cumlea e ca multe persoane vad chestia asta absolut normala( ) pe cand problema homosexualilor si locul lor in societate este de neconceput.





Da, si nu inteleg ce nu e ok aici? Faptul ca o persoana care dpdv biologic e femeie si se simte barbat isi schimba sexul, sau faptul ca vrea mostenitori? Sau ambele?

Mie mi se pare absolut ingrozitor sa te simti barbat intr-un corp de femeie sau invers, sa fii captiv intr-o persoana care nu te reprezinta, prizonierul unui hazard anatomic, ca sa zic asa, care iti distruge viata. Va dati seama ce probleme de identitate au oamenii astia, in ce stare de confuzie, frustrare si depresie traiesc?! Eu ii inteleg ca incearca sa-si gaseasca un echilibru intre ceea ce sunt si ceea ce par, intre esenta si aparenta, chiar si cu mijloace pe care poate majoritatea le considera "extreme". Si pana la urma, cine suntem noi sa judecam ce e normal/ natural sau nu?!

Cat despre problema copiilor, si aici discutia e foarte complexa. Mai toti oamenii, indiferent de sex, isi doresc sa aiba copii, nu stiu cum am putea hotari cine ar trebui sa aiba si cine nu, ce e normal/ natural/ moral/ corect/ sanatos etc. Problema e similara cu cea a cuplurilor de homosexuali care vor copii. In fond, exista parinti considerati "normali", dpdv biologic, in cupluri heterosexuale, care isi distrug copiii in diverse feluri. In fine, lucrurile sunt complicate si totul e relativ...

Mergi la inceput