Diareea la bebelus

Diareea la bebelus | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Diareea la copiii mici poate fi cauzata de o schimbare in alimentatie, sau in alimentatia mamei in cazul alaptarii. De asemenea diareea apare in urma unei infectii, a unor antibiotice, sau in cazul unor boli. Una din posibilele cauze fiind chiar aparitia dintilor. Principala grije in cazul diareei este posibilitatea deshidratarii, adica pierderea lichidului din corpul uman. De aceea tratamentul diareei are ca tinta principala prevenirea deshidratarii. Majoritatea cazurilor de diaree pot fi tratate cu usurinta acasa si fara a se folosi metode speciale. www.desprecopii.com/info.asp?id=244" target="_blank">Iata totul despre diaree la bebelus si sfatul de la Desprecopii.com.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Oricare ar fi cauza diaree-ei suna medicul....dca numarul scaunelor creste si daca sunt si pe timp de noapte...este bine sa-l vada cat mai repede un medic si sa i se faca analize, astfel este stabilita cauza si primeste tratament adecvat.....daca esti mamica la primul copil, nu ai experienta, asa ca tot la medic tb sa ajungi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofie-iubi spune:

Sofie cand a inceput diversificarea a avut o tentativa de diaree, am inceput cu suc de mere, dar cand i-am adaugat si suc de morcovi s-a revolvat de la sine :)
asa este, orice schimbare este grea, dar daca apar scaune foarte dese, lichide, cu sange, sau cu mucus, imediat la doctor.
Sanatate la bebei!

http://sunt-mamica.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna26985 spune:

noi facem vizite dese la doctor pentru diaree si m-am saturat sa imi spuna ca e de la dintisori... , dupa tratament e insa constipata, apoi e bine o vreme si iar o luam de la capat......

annamaria26985

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Anna, noi am scapat de diaree si de intoleranta la lactoza cu baby jarro dophilius. Este extraordinar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana04 spune:

si noi am avut probeleme cu scaunele dese ajunsesem la 4-6 scaune pe zi, dupa ce i-am dat lapte fara lactoza nu am mai avut probleme, mancam lactate fara probleme doar laptele praf se pare ca era problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady22 spune:

fetita mea a avut diaree.am fost la dctor ni sa recomandat smecta si alte prosti care nu au avu efect.pana la urma neam internat.cu diareea nu e de glumit

Mergi la inceput