LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**193**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

plec la maternitate sa consiliez in alaptare o proaspata mamica.
pofta buna.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI!

PETRU

RADU STEFAN

AMALIA

si multe si pentru mamici!

Dodo: spor in tot ce ti-ai propus, sa scapati cu bine

Ilinca:e bine, macar Lucian sa le aiba cu afacerile, ca noi nici pe departe.

Am vazut-o pe Maiuta eleganta si frumusica.

Ma duc sa pregatesc copchiii sa iesim in parc, ca avem cateva intalniri.

Va

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

LA MULTI ANI!!! PETRU, RADU STEFAN, AMALIA. Sa fiti sanatosi, fericiti si iubiti. Multi pentru mamicile iubitoare.

Am vazut poze de la intalnirea ieseana - super, apoi am admirat-o pe ILINCA . Tare dulce e fetita asta! PISIGRI zic si eu ca fetele, sa nu o mai tii ascunsa.

Ma bucur ca a scris FLORINELA, iar Platinatul e atat de finut si pare un copil f f cuminte

Am admirat absolventa MAIA, dar mai vreau poze, alea nu mi-au ajuns

BIANCA, da'mult mai calatoriti. E cu treaba sau iarasi aveti "dor de duca"?

RAMONA, sa iti dea Dumnezeu putere sa treci peste lunile astea la fel de puternica, cum ai fost si pana acum. Cum spunea si KEA, te admir mult, eu in locul tau nu stiu daca as fi rezistat singura atata timp.

MIHAELA, pai daca ai treaba la Filantropia poate facem o gaseala prin Herastrau, ce ziceti? Nu vreau sa o sabotez pe cuscra, asa ca nu zic mai multe, tu decizi

Hai ca am scris cate pt zece postari. Dar eram nevorbita, de

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

A, si inca ceva: ANCA, f haioasa faza cu jucariile. Am observat oricum ca astia mari se joaca altfel cu jucariile si gasesc utilitati chiar si pt jucarii de bebe sau de copil mic. Un motiv bun sa pastram bine jucariile pentru mai incolo.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou !!!

Ne-am intors de la munte unde a fost super !!!!Vreme buna, gasca mare (20 adulti + 5 copii) si distractie pe cinste !

Ne punem la imbaiat si apoi la citit !
Revin !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

PISIK, are Robert niste evenimente in deplasare si ne ia si p noi cu el.

Azi dimi mi-a zis:"sa iei pasapoartele, sa nu le uiti". Ultima zi de delegatie este vineri, asa ca cred ca weekendul il petrecem pe undeva pe la Budapesta/ Viena desi cred ca are in plan Serbia-Croatia...vedem. Ne orientam la fata locului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele,

Am avut o duminica trista (nici nu ma asteptam la alta) am iesit cu Stefan la biserica sa-l impartasesc, cum tragea de toate usile si de toate femeile am plecat in parc unde am gasit alti 2 bebei de varsta lui si s-a jucat pana la ros stomacu` de foame.
Mai devreme s-a culcat (partea a 2-a) iar eu stau trista prin casa si astept sa vina fam.fratelui sa ma scoata din letargie.

Pisik - oricare din noi poate fi la fel ca mine, daca ma uit in jur si vad saracia in care traieste romanul, prefer sa fie plecat sotul... am avut acum cativa ani o perioada f.nasoala si nu-mi mai doresc. Asa ca trebuie sa fim tari pt.inca 7-8 ani, sa ne platim ratele la banca. Ne gandim, daca se lasa de plecari, cine il mai angajeaza la 43 de ani chiar daca are facultate? Sunt convinsa, ca oricare din noi ar putea trece cum trec si eu prin singuratatea asta... visez la ziua cand vine acasa si ne redescoperim dragostea .
Micutul Stefan imi umple singuratate si ochii de bucurie cand ma uit la zambetul lui frumos si multumesc lui Dumnezeu ca ni l-a dat la timp .
Poate peste 2 ani, cand o sa fie Stefan mai mare vom face o cruaziera de 2-3 sapt., stam la el in camera (a luat promotie si sta singur in camera) asa vom plati doar drumul pana acolo si o taxa de vapor de 80 $/ sapt. (mancare e gratuita pt.familia crew-member). Convenabil, nu? Altii platesc 1.500$ / sapt. pt un astfel de rasfat.
Deh, privesc partea frumoasa a situatiei, ce naiba sa fac...
Ma duc sa mananc ceva ca striga stomacul.

http://family.webshots.com/album/577298563nQKiLG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pai daca Mihaela vine marti nu ma sabotati. Asadar... cine se anunta pt maine in IOR? Le semesc mai incolo si pe Aris si pe Gaza, ca poate nu-s pe faza. Cuscra, maine cum ai orarul?

Marti... ufff, io nu prea pot sa ajung, dar ma orientez la fatza locului. Is prinsa pana undeva pe la 17, poate dup-aia apar si eu cu piciul.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

De mare admiratie si respect este Dopo-pui , este cumplit sa ai copil bolnav si sa fii nevoit sa faci eforturi uriase pt.o suma pe care altii o cheltuiesc pe nimicuri (posete, pantofi, ceasuri etc.).
Cred ca sunt cam chioara dar pana azi nu am stiut cum sa deschid site-ul cu cazul ei (apasam si imi aparea varsta). Sper sa reuseasca sa stranga banutii necesari pt. comoara ei.
Va pupic !

http://family.webshots.com/album/577298563nQKiLG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei:

Amalia
Radu Stefan
Petru


pentru mamicile fericite!


Am sarbatorit si noi astazi berbecu' familiei (sotul). Kinderul s-a dedat la cam tot ce-am grataruit, a adormit in leagan de doua ori, a fugarit pisici, gaini, s-ar fi dat si la caine dar asta-i mai inalt decat el si a fost precaut.

Admirat domnisoara viitor avocat super eleganta.


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput