LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**193**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, acum am vazut ca fetele m-au facut mai tinerica, eu sunt din '75, am terminat romana-engleza...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monnvas, istoria vocabularului!!!Omagiile mele...io n-as fi in stare

Azi noapte ti-am citit blogul: pai se poate, tu Monica, sa ti se para ca n-ai realizat multe pana acum?!( ca mie asa mi-a dat senzatia!)O fi avand fetele alea slujbe ce le propulseaza mai in atentia publicului, dar eu am verificat si verific pe pielea mea ca maternitatea e mai grea decat cariera...iar tu le duci cu brio pe amandoua; eu nu as fi reusit asa ceva la varsta ta; de fapt, nu reusesc nici acum, in maniera in care o faci tu!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Am vazut ca intreba KEA de visine la cap trcut.

Mie chiar mi-a recomandat pediatra sa ii dau visine pentru ca cica au tanin-adica sunt foarte bune pt copchii

In alta ordine de idei, avand in vedere ca copilul are peste un an, in ceea ce priveste legumele, eu zic sa nu mai punem frane. Copilul trebuie sa manance orice, sa guste, sa incerce...cu exceptiile de rigoare (porci, cacao, zahar, sare si ce mai e pe acolo).

Si daca i-ai dat conopida din borcanel eu zic ca poti sa ii dai si asa. Eu una prefer brocolli, conopida fiarta mi se pare ca pute a sulf ca nu zic a altceva.

Uitasem: fasole verde i-am dat in mancare. Adica felul doi cum ar veni: fasole verde cu pui si putin sos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:



Amalia, bebe de danadelia

Radu Stefan, bebe de bubulina

Petru, bebe de Shasa




dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28



Amalia, bebe de danadelia

Radu Stefan, bebe de bubulina

Petru, bebe de Shasa




dragastoasa de


La multi ani si de la noi!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

neata fetele.
dau ca taer merge dupa o omleta taraneasca.
maria a papat paine prajita cu para

monnvas, de marti vin in bucuresti. la 9.30 tb sa fiu la filantropia, si asta e tot pe ziua de marti.de miercuri se complica treaba pe la parhon nu stiu cat dureaza pe-aclo.
deci mi-ar place gaseala sa fie marti. daca nu va incurc prea mult.

bianca, la galati cand vii? ca suntem si noi cateva aici.dam sfoara-n tara si la braila sa vina si floric, ca si dragos si raru sunt mari amatori de iarba verde si pamant.
nici fetele noastre nu sunt mai prejos, se "dau" dupa baieti. mai sunt si ele si inna, mititica, iuca....hai ca suntm o gasca frumusica.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mihaela nu ma "suparati" ca in vara asta sigur ajung Br...si ce-i Gl?Asta daca vreti sa ne vedem ....


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Hello!!!

Am dezmotat si noi ieri pitica si totul a iesit perfect. Maia a fost intr-o forma de zile mari , a dansat, s-a jucat cu copii si s-a simtit foarte bine. De pe tava a ales 1. telefon, 2. banii, 3. stampila de avocat . Noi am interpretat asa...o sa fie un avocat cu bani de la Vodafone , ei Ilinca cum e ?.
Am pus si cateva poze dar nu prea multe ca trebuie sa le primesc http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/4510538670/in/photostream/.

Ma duc sa pregatesc masa de pranz si revin.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

dodo, va asteptam cu mare drag.
numai sa ne zici sa ne adunam in gasca mare.gasim si o locatie super la iarba verde. yuhuuuuuuu
wow, ce-mi plac si mie "gaselile" astea.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

dodo, va asteptam cu mare drag.
numai sa ne zici sa ne adunam in gasca mare.gasim si o locatie super la iarba verde. yuhuuuuuuu
wow, ce-mi plac si mie "gaselile" astea.

eu abia astept.

dragastoasa de

Mergi la inceput