Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Cygni Chiar am un pachet de linte pe care il tot aman ca nu am facut niciodata.

Timi
gviveci e la cu dovlevel si cartofi nu? Eu am cartofi, morcovi, dovlecei, vinete si fasole verde in casa.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si25+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pe mine m-au apucat spumele, am sunat sa o programez pe cea mica la oftalmolog sa o consulte, am bilet de trimitere si mi s-a spus ca ma costa inca 15 lei (co-plata), si sa mai am 50-70 lei la mine pentru alte plati, ca nu se stie ce proceduri ii face.
Adica am platit ca boii la casa de asigurari, ca si consultatiile 'gratuite' acum costa .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Pate de linte (linte maro nu portocalie) eu fac asa:

se pune lintea la fiert cu sare. dupa ce da in clocot, o scurgi o data si o pui iar la fiert. in timpul asta pui in tigaie cu f putin ulei o ceapa si vreo 3 catei de usturoi si un morcov. dupa ce fierbe lintea foarte bine o amesteci cu restul si mixezi. mai adaugi niste ulei de masline daca e necesar. pasta trebuie sa iasa suficient de groasa ca sa fie tartinabila, se mananca cu paine (prajita) si rosii, castraveti, ridichi merg foarte bine.


La ghiveci poti pune din toate legumele pe care ai mentionat, iese foarte bun. Poti sa faci si mancare de linte cu cartofi (o faci ca pe o mancare simpla de cartofi) si iese bun si satios.

pofta buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

carla, m-au apucat si pe mine "spumele" cand am citit despre "spumele" tale!!!!!!! adica platesti chiar daca ai trimitere si programare???????????

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Pe mine m-au apucat spumele, am sunat sa o programez pe cea mica la oftalmolog sa o consulte, am bilet de trimitere si mi s-a spus ca ma costa inca 15 lei (co-plata), si sa mai am 50-70 lei la mine pentru alte plati, ca nu se stie ce proceduri ii face.
Adica am platit ca boii la casa de asigurari, ca si consultatiile 'gratuite' acum costa .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


acum iti dai seama cu ce sictir in mine am scos banii de asigurari de sanatate?
unde ai facut programarea? (ca poate e vreo clinica privata unde se practica un fel de semi-gratuitate, adica platesti, dar mai putin, cum a fost in cazul clinicii la care m-am dus pt polipii lui David).

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Pe mine m-au apucat spumele, am sunat sa o programez pe cea mica la oftalmolog sa o consulte, am bilet de trimitere si mi s-a spus ca ma costa inca 15 lei (co-plata), si sa mai am 50-70 lei la mine pentru alte plati, ca nu se stie ce proceduri ii face.
Adica am platit ca boii la casa de asigurari, ca si consultatiile 'gratuite' acum costa .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


sincer eu cred ca daca te duci la un cabinet privat e mai bine, daca tot la acelasi pret ajungi. dar eu stiam ca nu se face control inainte de 3 ani pentru ca abia dupa aceasta varsta sunt atinse functiile vizuale depline. bineinteles, daca parintele crede ca exista o problema reala, deci nu control de rutina, atunci du-te cat mai repede si succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Mai fetelor mai bine va interesati de un card la o clinica privata. Eu am de la servici pentru mine gratuit, pentru Daria cu 4 eur/luna la CMU, care, in Ploiesti, colaboreaza si cu Mediurgul si nu platesc nimic la nici o consultatie sau analiza facuta la ei.
Datorita cardului asta Slava Domnului nu am ce cauta pe la medicul de familie, imi este groaza. Am fost o data pentru o trimitere, gravida fiind la inceput si am stat 2 ore. Nu imi mai trebuie.

Nu ati vazut la TV ca vroiau demult sa introduca sistemul asta in care se plateste o consultatie cu inca 10-30 ron, depinde.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 16 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Carlaeu am fost cu Daria la 2 luni trimisa de pediatru la oftalmolog la dnul dr Burloiu parca, avea cabinet particular pe Calea Victoriei. Dc imi aduc bine aminte m-a costat 40 ron un fund de ochi, ne-a luat primii fiind asa micuta, am scapat f repede. Si ce ne-a zis asa a fost.


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 16 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

pai chiar asa: te duci la privat si gata! dar atunci de ce sa platesti la asigurari? ma umfla ciuda ca soatza plateste de doo ori asigurarile si pt contractu de munca si pt PFA. ....

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna fetele
vio,iubita..m-a luat tare valul,nici acum nu mi-am revenit...multumesc de cuvinte,asa-i,in realitatea sunt mai zbuciumata dar aici ma relaxez..aaa...si nu's frumoasa,doar blondaaa..iar vio e asa,cum sa zic,privrea ei calda e in contradictie cu vocea grava..si arata dementiala,inalta si slaba..esti mistoaca rau.

am vazut poze cu stefania,m-a uns la suflet poza cu burticile..vivelaaaaa,ptiuuuuuu fata dar frumoasa esti...cu strumful fiannei(am vrut sa scriu numele darmi-e ca-l gresesc),micul picaso..si cam atat...trebuie sa reiau cateva pagini ca am citit in diagonala,again.

Mergi la inceput