FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor, sa revenim la ce ne doare si la lucruri mai importante.
yarrina, cand refaci beta? maine? doamne, abia astept. sa se dubleze valorile!!!!!!!!!
saptamana asta sper sa ajung si eu la echo.ce face pamy?

asaaaaaaaaa, deci garla de romani la budapesta. se pare ca si fetele de acum au james bonzii lor!

hugs pt PK!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

i-am vazut adino
da tu ai vazut cearceafu meu de mp???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

samiro, vazut, impresionat, raspuns. now turn left to PM.
tre sa vii la mine.sa vezi poze.sigur face kostas ce vrei tu. e de gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

L-am facut sambata si maine iau rezultatul. Sper sa fie dublu!!! O sa vad ce zice dr meu...cand sa ma duc la eco ca sa se vada ceva. M-as duce cat mai repede macar sa vad cati sunt.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

timea, ai voie sa mananci si sa bei. te pune sa faci pipi inainte de ET, et dureaza cateva minute, apoi te lasa sa te relaxezi in sala de dupa punctie, pe masa, cel putin 30 minute.
dr mi-a spus asa: nu poti sa ii desprinzi de acolo daca te misti. ni se recomanda sa nu sarim, sa nu caram, sa nu mutam mobile pt ca ovarele sunt foarte marite si suprasolicitate, nicidecum pt ca am putea zdruncina embrionii. dar oricum, ti se recomanda sa nu faci eforturi marete pana la primul beta (si daca e pozitiv, normal ca esti cuminte in continuare).
pe scurt: 30 de minute dupa et sa stai in pat e ultrasuficient. apoi pleci la hotel si stai in pat cumintica toata ziua.poti sa stai si in fund, sa mananci la masa. nu as mai face dus in ziua cu ET, dupa ET.

din a doua zi, reiei viata normala, fara carat si alergat.hai pupicei! si intreaba dr despre medicamentele alea cu contraindicatii. ca sa nu te stresezi cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina anam, scuze ca raspund cu intarziere.
unde ai fct cariotipul?
eu am facut la budapesta si rezultatul este 46XX.
la noi se face in multe locuri, gen medsana, cytogenomic, medlife, in muuuuulte feluri: simplu, cu microdeletii etc. suna la cytogenomic ca aia sunt mai draguti si specializati pe teste genetice.
cat a costat? ca stiu ca variaza intre 4 si 12 milioane la noi.

bai cariotipoaselor, care mai stiti ceva de analiza asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
hmmmmmmmmm ....... ma gandeam eu ca esti la plimbare prin Budapesta , dar nu te-ai gandit ca noi te asteptam cu vesti ???
Uraaaaaaaaaa , super productie , tine-o tot asa !!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina, maica, dar stiu ca esti hotarata! vezi ca e posibil sa nu se vada acum. o amica de-a mea care a ramas natural s-a dus imediat ce a aflat si nu ika vazut nimic, nici macar corpul de sarcina (ca activitate cardiaca nu avea inca). a reprogramat-o peste 2 sapt.sa nu te apuce p-acolo grija si banuiala daca nu se vede sarcina. cata vreme beta se dubleaza, stay relaxed! pk nu ti-a zis ca peste 2 saptamani?pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina, cred ca sapt 6 e ok.la sfarsitul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

adipapazi .Eu bine fac deocamdata,fac injectii,ma chinui sa beau apa si ma mai minunez eu ce citesc pe forumul asta .Gata mai fete dragi mie,lasati prostiile si haideti sa trecem la lucruri serioase .Adica nu imi place sa citesc tot felul de chestii care trec de bariera FIV.Doamne iarta-ma dar incep sa vb prostii,adica mutati discutiile despre sex si alte cele la alt forum.Aici,eu credeam ca se vb despre FIV nu despre SEX.Of,eu de obicei sunt omul pacii,poate acum mi se trage de la hormoni
Eu va pup pe toate fivoase,sexoase cum ati fi voi

Mergi la inceput