FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

fetele in focuri...treceti la raport!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Tamytzu, Pamytzu.... fetele doamne ajuta

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">
days...
iar sunt optimista
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

,fetelor eu nu fac chiar asa bine.Am fost ieri la Arad si am luat masa cu sotul meu in oras.Cred ca am facut toxiinfectie alimentara.De ieri stau in pat si mi-e rau de-mi vine sa mor.Sigur e toxiinfectie alimentara ptr ca ne-a luat raul pe amandoi.E groaznic,ce sa va spun,cel mai frica imi e sa nu ma deshidratez.Aseara cand mi-a facut sotul injectiile asa de rau ne-am simtit ca am crezut ca nu poate sa mi le faca.Daca trebuia sa mergem azi la Budapesta nu cred ca puteam merge.Pana maine sper sa ne revenim.va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pamy...imi pare tare rau...sper sa va reveniti pana maine.
bea multe lichide si incearca sa mananci -daca poti,vreo 2-3 zile doar ceai si paine prajita.
nu uita sa te hidratezi bine...si evita mancatul in alta parte decat acasa in perioada asta...ca surprizele pot sa apara chiar si la cel mai de fitze si scump restaurant.
sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, imi pare rau! Bea multa apa!Eu te astept.
Fetelor, mulumesc pt sustinere!
Sami: sa traiti! Raportez!Foliculii sunt la locul lor, mai fac 2 zile de stimulare si sambata am punctia.
Mi-a dat sa fac 1.5 ovitrelle. De data asta, (fata de fiv-ul trecut), am dat mai multi bani pe tratament. Menopurul asta e mai scump! Sper sa merite si sa am ovocite bune!
Acum plec la tropicarium!Si prin magazine, normal!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunas

buna dimi, fetelor !!!!

poate sa ma lamureasca si pe mine :

1-de ce mai tb sa faci AMH(stiu ca este relevanta ptr cati foliculi mai poti face),daca noi facem ptr FIV stimulare cu medicamente ? ce relevanta mai are aceasta analiza si de ce mai este necesara ?
2-ce raspuns va dat dr PK celor care ati avut la punctie saci embrionari goi ? care este cauza? si ce schema ati avut la acel FIV?



amh arata rezerva ovariana. daca e mica, se folosesc anumite protocoale de stimulare, daca e normala, alte protocoale.e f important pt dr sa stie asta, mai ales daca ai avut raspuns mai slab la celelalte fivuri.

pt punctie oarba, fara explicatii stiintifice. pur si simplu, se intampla.ghinion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

buna,
vin si eu la raport. Am transferat ieri 2 embrioni de 8 celul, ET la 3 zile.
Am mai primit crinone gel si ovitrelle 1 ampula, sa iau 1/4 din 2 in 2 zile, pe langa cele multe enumarate intr-un mesaj anterior.
Ati mai primit asa ovitrelle dupa ET ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetele!
Am intrat sa va salut
Pupici

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

marina@ imi pare tare rau! poti verifica daca am actualizat ok informatiile tdespre tine de pe prima pagina? [pupic]

tammy succes pentru sambata... si plimbari placute pana atunci... si spot la shopping!

pamy imi pare rau ca nu te-ai simtit bine... ai grija! bafta multa maine!

timea felicitari pentru cei 2 puiuti... sa fie lipiciosi!

-ici la toate unguroaicele...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

timeea felicitari sa-i tii acolo la tine si eu am avut crinone da ovitrelle nu si divigelul il mai ai?
ai mai congelat ca parca aveai 3 sau 4?

Mergi la inceput