FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Descultu valoarea asta este pt Z9 de la ET. S-a triplat in 48 de ore deci probabil sunt gemeni.
Multumesc tuturor!!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

yarrina, ai pus blasto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui descultu

mairis poate si eu am tot 2 nu? ce zici bhcg 1400 ziua 19 de la et cu embrioni de ziua 3
poate nu
ai ceva simptome?
pe mine citeodata asa din senin ma ia ameteala si nu ami suport unele mirosuri tigari sau parfum


Se poate sa ai gemenasi!!!!!
Eu aveam Beta in z11, cu blasto de z5, 495!
Pana in weekend nu am avut nici pe draqu, in afara sanilor care mi s-au marit si sunt sensibili. Dar sambata si duminica am stat la pat: greturi, ameteli, dureri de cap! Azi mi-a fost mai bine, dar ce nu indur eu pentru puiutii mei dragi?
Apropo, am avut azi si niste sangerari maronii, am dat fuga la doctor si inimioarele sunt bine!!! Le-am vazut cum bat de numa numa... Poate vei avea si tu sangerari, sa nu te sperii atata timp cat nu sunt rosii....
Ai grija de tine si de puiuti!

Irina, cu +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne, irina, scrie aicea intr-o carte ca sangerarea care dispare intr-o zi nu e cu probleme si nu tre sa te linistita.
citez: puteti avea sangerari vaginale in cursul primelor 12 sapt de sarcina. pana la 40% din femeile gravide sufera aceste sangerari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Tamaryllis, Timea mult, mult, mult noroc!
Va asteptam vestile bune!
S-a inviorat atmosfera pe forum de atatea reusite!
Doamne ajuta!

Marina, imi pare atat de rau! Iti doresc sa treci cat mai repede peste asta, stiu ca nu ti-e usor deloc!


Irina, cu +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Da, 2 blasto de Z5. Eu la fumul de tigara si parfum puternic reactionez in rest nu am nimic. Ma mai doare capul din cand in cand...Dar mananc normal...ma duc la servici...fac ce faceam si inainte. Cu exceptia efortului mare si fara mediu toxic.
A-propos de discutiile noastre de zilele trecute, azi dr mi-a zis expres fara contact sexual pana la eco si apoi daca e ok...foarte usor si fara acrobatii. I-am zis sa stea linistit ca nu se atinge oricum soata de mine.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

doamne, irina, scrie aicea intr-o carte ca sangerarea care dispare intr-o zi nu e cu probleme si nu tre sa te linistita.
citez: puteti avea sangerari vaginale in cursul primelor 12 sapt de sarcina. pana la 40% din femeile gravide sufera aceste sangerari.


Da, ai dreptate, dar mi-a trebuit mie sa ma linisteasca doctorul! Si am vrut sa va zic si voua sa nu va panicati daca vi se intampla.
Gravidutele proaspete, aveti grija de voi!

Irina, cu +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Hello Sami!


Irina, cu +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna dimi, fetelor !!!!

poate sa ma lamureasca si pe mine :

1-de ce mai tb sa faci AMH(stiu ca este relevanta ptr cati foliculi mai poti face),daca noi facem ptr FIV stimulare cu medicamente ? ce relevanta mai are aceasta analiza si de ce mai este necesara ?
2-ce raspuns va dat dr PK celor care ati avut la punctie saci embrionari goi ? care este cauza? si ce schema ati avut la acel FIV?

va multumesc anticipat ptr raspunsuri !!
eu sunt varza cu psihicul si cred ca numai voi ma puteti intelege...
va pup pe toate

si bafta multa

Mergi la inceput