FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui descultu

a si pina la urma noi cum ne calculam sapt de la ultimul ciclu ca toata lumea sau de la et sau de la punctie? stie careva?
si cind treb sa fie prima ecogafie cam in ce sapt?




http://www.ivf.ca/duedate.php

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

sau asa http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

corina cariotipul la Budapesta este undeva la 50 euro(daca nu ma insel) ca si noi l-am repetat acolo dupa 2 tentative in tara;zic tentative deoarece la Bios in Bucuresti dupa ce ca ne-au luat 1900 ROn pe cariotipul sotului si pe microdeletii ne-au dat si un rezultat gresit.Apoi am refacut la Genetic Lab (400 Ron-cariotipul) si a iesit normal ,ca sa vedem ce si cum am hotarat impreuna cu Kovacs (a zis ca e mai sigur de rezultatul pe care-l obtine la ei la lab)sa refacem acolo si totul a iesit OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Tamy, sunt cu ochiu geana pe tine! Te pup si-ti tin pumnii stransi! Vezi ca astept cele mai bune vesti!

Camica, mai ai un pic si te uiti in ochii ca albastrelele! Sa dea DD sa gasesasca numarul optim de foliculasi dragalasi la tine pe ovare!

Pup unguroaicele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:


venita de la cumparaturi! Ei....altceva la Premier! Corina, multumesc pt pont! Maine merg si acolo!
alte noutati n-am! Va pup!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna fetele!
Va tin pumnii la toate! Ficare reusita a voastra imi da si mie o speranta.
Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

[red][rubia] merci de raspuns.
Dupa toate ghinioanele pe care le-am avut vineri, normal ca nu mi-au facut cariotipul. Mi-a raspuns Kovacs si am hotarat ca am sa mai fac un drum undeva pe wk viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Buna fetele!
Va tin pumnii la toate! Ficare reusita a voastra imi da si mie o speranta.
Va pup!!


tu cand incepi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

In functie de cum imi ies cateva analize(cultura de col si secr vag si la sot - spermocultura). Daca sunt oate ok...la ciclul urmator.
Mai astept cateva zile sa treaca rusii si merg sa fac analizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina, oricum sa stii ca nu costa a la noi, ci e mult lai ieftin si mai sigur. nu mai stiu cat, dar putin.

descultu, ma bucur pt beta, calculezi de la prima zi a ultimului CM.

yarrina, sora mea,

Mergi la inceput