Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *129*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata fetelor

Danuka sanatate multa tie lui Iza!


Noi ne chinui noaptea foarte tare...piciul se trezeste din ora in ora...offfffffff

Un we frumos va doresc!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata inca o data de la Cluj...unde ploua si e o vreme horror!

Am ajuns si noi acasa asa ca azi incerc sa va prind din urma. Izabela e agitata, roade tot, se trezeste des noaptea desi seara maninca bine...of...ca abia astept sa ne dea odata dintii!

Va si va doresc o zi frumoasa!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna ziua si de la noi,ca ne-am trezit la 11,trebuie sa va zic ca Iri si-a schimbat programul de somn,se culca pe la 10:30-11,se trezeste la 2-3 sa pape,apoi la 6-7 si sta cam o ora se joaca in patutul lui si eu motai iar apoi mai dormim pana pe la 9-10
MAMIDEANDREI multumim de cafeluta
DANA da eu ii fac d3 injectabil lui Iri,i-am facut la 2-4-6 luni si acum mai urmeaza la 9,daca ai nevoie sa-mi spui si iti trimit
Imi pare rau sa citesc ca unele fete au probleme ca ALEX,LILIAC,NELA sper sa se rezolve repede si sa scapati de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

ce dor imi era de voi... Pup bolnaviorii,sa se faca bine Am inteles ca Ana Banana are ceva probleme? Sper sa fie bine. Dana,imi pare rau de patania cu scoica,bine ca e fata bine. L-am vazut pe Davidutul in picioruse si m-am topit toata. Si ce falcute are...Si am vazut si pe Josh cel motat intr-un decor demential...Noroc ca suntem "la mosie" acum ca daca eram la Bucuresti,la bloc...faceam depresie.
Sa va zic despre noi:
ne-am bronzat,stam afara cat putem de mult. Ne-am schimbat programulde somn,acum ne culcam pe la 22-22.30 (de la 19.30-20). Ne trezimpe la 4-5 pentru alimentare si somnic iar pana la 9 aproximativ. E mult mai bine,decat la 6.30. Cu papatul suntem la fel: la 10 mar+branza+cereale, ora 14 piure legume (cam 200g), ora 16 cereale - 150 ml apa, 50g cereale cu lapte (in general),problema incepe seara cand papam doar 150-180ml lapte + cereale somn usor,noaptea vreo 120ml lapte. Dimineata nu mai avem cand, dupa mese nu dorim, ca ne saturam...Le-as da mai mult, dar cum sa fac????
De cand am venit aici, adormimsinguri, nu vrem in brate, ca suntem baieti mari. Si ei nu vroiau decat in brate, chiar si neleganati. Acum stau langa ei,ii tin de manute, ii mangai pe caput, le cant si se culca singurei. Daca sunt foarte obositi e de ajuns sa le bag suzica si sa ii acopar cu paturica. Ziu avem vreo 3 ture de somn, din care una e de 1 ora si jumatate aproximativ, restul de vreo ora.Tocmai s-au trezit din tura lunga.
Nu stiu cat au luat in greutate ca nu am cantar aici, insa Luca e vizibil (simtibil) mai greu. Matei se miscoteste mai mult, Luca este orator, toata ziua canta si spune poezii. Mai nou, vorbeste si pe strada, de se uita lumea la noi.
Ne-am mutat "sediul" pe o saltea tip relaxa, acolo dormim, acolo ne jucam. Nu busim,dar ne ridicam funduletul,bagam genunchii sub noi...Stam in fundulet binisor, ne mai dezechilibram...Mie mi se pare ca au inceput sa se diferentieze mai tare la fata baietii.
Inca nu am facut rost de schema de diversificare de la Medlife, pentru 8-9 luni si sunt in ceata, nu stiu cum sa continui. Am intrebat si la zmeurici, dar nu m-au bagat in seama. offff, ce sa fac...

hai ca am scris o tona,dar eram nevorbita,ma iertati
o sa pun si ceva poze noi, mai incolo. Va pupizez!

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Doamnelor, va salut!

Dupa aproape o luna in care m-ati vazut tot timpul tristuta si cu mesaje depresive, va salut mai voios.

Ana a inceput din nou sa manance si drept urmare mie imi curge iar sange prin vene si am iceput sa vad si soarele si cerul albastru, si florile de pruni infloriti... e primavara in Severin si e primavara si in sufletul meu..

Ii multumesc lui Dumnezeu ca Ana a inceput sa manance.
Timid, dar o face. Ieri a mancat toata ziua 180 ml de cereale cu lapte, impartite pe vreo 4 mese. Nu a mai vomitat de marti. Joi am fost la alta doctorita, mai buna, zica-se. Diagnostic: rahitism si anemie carentiala, fiind slabita dupa virusachele nemernic. Bineinteles ca avem deficit de greutate (pe care sper sa o recuperam de acum cat mai rapid), insa la talie avem mai mult un pic decat calculase ca ar trebui sa avem, tinand cont de cei 46cm cu care s-a nascut Ana.

Dupa analizele de saptamana viitoare vedem ce si cum. In ultima saptamana a sederii in Ro mergem la Timisoara si facem si un al doilea set de analize la Medlife - Angelli, iti multumesc tare mult pentru ajutor, esti tare, tare draguta.
Luam ceva vitamine, ne-a prescris celebrele viganol si fier, pe care Ana nu le-a luat deloc pana acum, in Hong Kong nu este comuna administrarea acestora. O sa i le dau cand vad scaunul reglat suta la suta, mi se pare inca apos, un pic.

Imi pare tare rau ca v-am facut sa va ingrijorati si imi cer iertare pentru asta.
Am citit tot tot, ca de obicei. Raspund eu pe masura ce imi amintesc.
Va pup si va imbratisez cu mare drag.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Nela, ce veste minunata!
Pupam fetele sa isi revina Ana cea frumoasa complet si sa fie o mancacioasa pt mami!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare

Nela,nici nu stii cat ma bucur ca Ana Nazdravana e acum bine
Sanatate multe in continuare ,va si va cu drag!

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



nela Doamne ajuta! mi s-a luat o piatra de pe inima .. imi vine sa plang de bucurie ca anita papa si nu mai vomita. of .. prin ce ati trecut si voi .. tin pumnii sa fie bine de acum incolo si sa nu mai fie momente din astea grele ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

NELA de cand astept vesti de la voi! ca toate fetele dealtfel Nimic din ce aveam a spune pe forum nu mi se parea suficient de important comparativ cu problema ta.ce bine ca sunteti bine! sa traisca ,sa fie sanatoasa Anuta.Totusi ,nu eglija,mai mergi undeva chiar daca se insanatoseste de tot! e bine sa fii cu sufletul impacat ca ai facut tot sa-i fie cat mai bine! va pup cu drag! sanatate la puiuta si putere multa voua !

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



acum sa zic si eu .. buna

mai am un pic si termin tortul ptr sotu .. astept sa se mai inchege cremele si apoi sa-i pun gelatina de ananas cu portocale deasupra .. am facut si ceva de papa .. legume (cartof, morcovei, ceapa rosie si brocoli) cu pui la cuptor in vas roman, a iesit tare bun. eva e cu ta-su sa ia lapte de la ferma animalelor.

eu am o durere de cap .. si ma doare si ochiul cu tot cu partea drepta .. sper sa treaca.

azi e ziua socrelei si a sotului maine. nu stiu ce facem .. probabil vom iesi in gasca pe undeva, daca e frumos, la o terasa daca nu, la un restaurant ..

o zi buna va doresc!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput