FIV 271

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Lylymar, am uitat sa te intreb de operatie. Cum a decurs la tine? Cine te-a operat si cum a fost in spital si dupa? Sper ca nu te deranjez prea mult... pleaseeee, ca sa stiu la ce sa ma astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetele care au facut analizele la BIOS Diagnostic, va rog ajutati-ma si pe mine. La analizele de microbilologie la Chlamydia am precizarea: Negativ, INSA la Mycoplasma scrie Absent. Asa scrie si la voi? nu trebuie sa scrie tot negativ?

Dorecs la toate fetele bebei sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Speranta , Lylymar


Eu sunt una dintre mamicile care a avut fibrom 5-6 bucati pe peretele exterior al uterului, si eu am avut dubii in legatura cu fivul din cauza fibroamelor dar doctora mi-a zis ca n-are rost sa ma opereze ca nu deranjeaza implantarea sau sarcina. Am reusit la primul fiv ,am dus o sarcina cu gemeni pana la capat dar am stat 9 luni de zile cu inima in gat sa nu se intimpla ceva din cauza fibroamelor. LA cezariana mi-a scos si fibromul( cel mai mare) care de la 4 cm in noua luni a crescut pana la marimea unui pumn.
Dupa ce am aflat ca am fibrom uterin am facut histeroscopie ca sa vada daca nu cumva am si in interiorul uterului, din fericire acolo era curat.

Deci concluzia mea este ca daca nu aveti probleme in interiorul uterului poate sa se implanteze embrionul si sa duceti sarcina pana la capat.
Asta era cazul meu poate am fost eu mai norocoasa

Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Kittyke,

Multumim! Mie una mi-ai dat foarte multa speranta.
Ma bucur ca am intrat pe acest site, ca altfel cred ca ma suiam pe pereti pana sapt viitoare cand ma intalnesc cu dr. de FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Cu mare placere, stiu prin ce sentimente treci..., cand am fost in situatia ta bantuiam netul toata ziua si ori plangeam ori speram dar pana la urma am decis sa ascult doctorul si daca ea zice ca e ok fara operatie atunci ma duc pe mana ei...si bine am facut.
Deci vezi ce zice doctorul despre fibrom si decideti impreuna cum sa faceti mai departe

Va urez succes si muuuuullttt optimism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


Speranta,

Embolizarea se face cu acordul dr ginecolog,radiologul nu iti face fara aprobarea lui(eu am facut la sp Municipal si acolo niciun dr nu mi-a zis ca scade rezerva ovariana).Dr endocrinolog de la ML mi-a zis ca asa zice dr Pelinescu.
Parerea mea este vb cu dr de la Fiv si vezi ce zice si pe urma iei o decizie.Pe mine m-a operat dr Puia,super dr!Mi-a scos doar fibromul,nu a deschis cavitatea uterina.Detalii despre operatie le-am dat la subiectul:fibromul uterin.
si sa vi cu vesti bune!

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Lylymar,

nu stiam ca embolizarea scade rezerva ovariana...
Daca e asa, bine ca n-am facut ca era cat pe-aci.
Si asa nu prea mai am ce trebuie.... A fost un soc, la 32 de ani sa ti se spuna ca nu mai ai cine stie ce ovule...
Daca stiam mai devreme.. dar na, viata nu mi-a dat ocazia pana acu sa pot face bebe.
Imi pun mari sperante in intalnirea cu Dna dr. de la Giulesti.
Ma gandesc ca asta face toata ziua si e in tema.
Iti doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Bruni felicitari, unde-s agitatoarele , stai sa le scot cand faci testul?????

Bubu cat mai ai pana la test?



http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


dragaica
pe 19 mi a prescris ordonanta pt beta



Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir.


Hai ca mai e un picut, eu vineri merg la a doua morfofetala, merg in paralel cu spitalul si cu clinica privata.
Va tin pumnii.
Va vad eu in toamna cu burtici stiti cum se zice "Toamna se inumara bobocii".


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adhnana

yarrina felicitari inca o data pentru sarcina!
veronici iti tin pumnii ca lucrurile sa mearga bine pana la capat!Spune-mi te rog daca ti-au facut reducere fiind al doilea FIV.
buburuzaL mai e putin pana vineri. Bafta multa!
brunadria te asteptam saptamana viitoare cu un beta castigator

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)




Buna,
am platit cei 300 euro la fel ca la primul FIV dar m-au pus sa platesc la casierie echiv.a 800 eur(nu 1.100 eur ca la primul)
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

speranta2
Si la mine scrie la fel la:
- Chlamydia - negativ
- Mycoplasma - absent
Am intrebat dr.si asa este normal. Nu-ti face probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

speranta2
Analizele sunt facute tot la BIOS Diagnostic.

Mergi la inceput