FIV 271

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Felicitari buburuza, yarrina si toate celelalte care au reusit. Ma scuzati dar m-am tinut departe de forum pt o perioada.
Fetelor am si eu o rugaminte la voi. Sunt in focuri pt FIV 2. Mi-a dat doctorita schema de sustinere dar mi-a dat Medrol de 16mg doar 5 zileincepind de la punctie. Voi ce stiti? De ce asa putin timp? Din cite stiu eu asta se ia cel putin pina le beta daca nu si mai mult. Va rog sa ma ajutati.


Anul asta voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viola buna ca nu te am mai vazut de mult
medrol banuiesc ca e tot un soi de metipred ....adik un soi de prednison....eu la primele 2 fiv tot 5 zile am luat....am vazut ca la alte fete li s a dat pana la beta si chiar dupa beta...... fiecare cu schema si tehnica lui.
pup si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Viola multumesc! Eu nu am luat decat utrogestan si acid folic de la punctie si voi lua pana in sapt 12 deci nu stiu sa-ti raspund. Multa bafta si sa fie cu noroc!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

viola buna ca nu te am mai vazut de mult
medrol banuiesc ca e tot un soi de metipred ....adik un soi de prednison....eu la primele 2 fiv tot 5 zile am luat....am vazut ca la alte fete li s a dat pana la beta si chiar dupa beta...... fiecare cu schema si tehnica lui.
pup si bafta



mirelafata frumoasa. Ce mai faci tu draguta? Mai sa stii ca eu am inceput sa-l iau de la inceputul stimularii cite 1/2 de pastila ca mi s-a parut cam mult 16 mg. Insa vad ca mi-a scazut imunitatea cam mult ca am racit. Sper sa nu fi gresit facind asta. Fetelor ce stiti? E vreo problema daca sunt racita la punctie? Va multumesc mult de raspuns.


Anul asta voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Viola multumesc! Eu nu am luat decat utrogestan si acid folic de la punctie si voi lua pana in sapt 12 deci nu stiu sa-ti raspund. Multa bafta si sa fie cu noroc!

fericita!!

Ah, deci tie nici macar nu ti-a dat prednison sau medrol. Unde ai facut FIV-ul?


Anul asta voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

La Polisano Sibiu cu dr Ispasoiu.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

ioana, trebuie sa surada soarele si pe strada noastra! mergi mai departe, sigur vei reusi pana la urma, toate suntem niste luptatoare si sigur o sa ajungem sa avem bebeii mult doriti.

morena, iti doresc din tot sufletul sa se rezolve cat mai repede cu jobul si sa poti merge mai departe, ptr a-ti implini visul!


Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Violab si eu am facut tot 2 fivuri si la ambele am luat medrol doar pana in ziua 5 incepand din ziua punctiei. Explicatia ar fi urmatoarea: aceste 5 zile pregatesc organismul sa nu respinga embrionul ca pe un corp strain si se zice ca ar acoperi chiar si perioada de nidare a embrionilor.

Bafta multa tuturor fetelor!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Violab bine ai revenit fata draga! La fel si eu, ca si Yarrina am luat doar utrogestan si vitamnime prenatale. Iti doresc din suflet muuuulta bafta!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violab

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

viola buna ca nu te am mai vazut de mult
medrol banuiesc ca e tot un soi de metipred ....adik un soi de prednison....eu la primele 2 fiv tot 5 zile am luat....am vazut ca la alte fete li s a dat pana la beta si chiar dupa beta...... fiecare cu schema si tehnica lui.
pup si bafta



mirelafata frumoasa. Ce mai faci tu draguta? Mai sa stii ca eu am inceput sa-l iau de la inceputul stimularii cite 1/2 de pastila ca mi s-a parut cam mult 16 mg. Insa vad ca mi-a scazut imunitatea cam mult ca am racit. Sper sa nu fi gresit facind asta. Fetelor ce stiti? E vreo problema daca sunt racita la punctie? Va multumesc mult de raspuns.


Anul asta voi fi


ce sa fac puiule....mai nik....ma pregatesc si eu de fiv 3..
in rest mai nimik interesant


Mergi la inceput