FIV 271

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetelor, ajutati-ma si pe mine daca stiti! Am pus intrebarea si la subiectul menopauza precoce, dar nu mi s-a raspuns...
Analizand dr analizele hormonale din ziua a 3-a a spus ca estradiolul este cam mare. Valoarea estradiolului meu este 110 (interval de referinta 46-607) in ziua a 3-a a CM. Eu nu inteleg de ce zice ca este mare este cumva invers proportional!? Stiti ceva in acest sens? Aceste analize din ziua a 3 a le-a mai vazut un endocrinolog si un gincolog..insa nu mi-au spus ca ar fi mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Felicitari Buburuza!!!!!!!!!!!Sarcina usoara si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

eu am facut estradiolul si mie mi-a iesit 38,8 si mi-a zis ca e bun dar cum ai tu intervalul de referinta asa de mare?...la femei foliculara este intre 12-160...ovulatie intre 86-400, ..si luteala intre 30-210..iar menopauza mai mic de 15..iar in ziua 3 nu cred ca ar treb sa fie asa de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Steff urat episod! Dupa ce ca investim atatia bani si sentimente sa ne mai si trateze cu spatele. Slava Domnului ca eu la Sibiu nu am ce comenta...s-au purtat exemplar...mai rar asa ceva.
Buburuza da, sunt foarte emotionata. Sa vad daca chiar sunt 2!Tu cand faci beta?
Anca data viitoare va fi castigatoare si pentru tine! Fi-i optimista si mergi la un medic de incredere.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Buburuza Felicitari!si sarcina usoara si la termen

Veronici si Brunadria cum stati cu activitatile canepeloase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

eu am facut estradiolul si mie mi-a iesit 38,8 si mi-a zis ca e bun dar cum ai tu intervalul de referinta asa de mare?...la femei foliculara este intre 12-160...ovulatie intre 86-400, ..si luteala intre 30-210..iar menopauza mai mic de 15..iar in ziua 3 nu cred ca ar treb sa fie asa de mare



Monaramona, analizele le-am facut la Synevo, si probabil au alte intervale de referinta. M-am uitat bine, intervalul este aferent perioadei foliculare.O sa vad cumiese AMH, tu l-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

verga eu nu cred ca o sa fac o prioritate de azi cu activitatile canapeloase.. poate o siesta ceva la amiaza..
zuzabuburuza cum te simti draga mea? incepi sa realizezi ca ai bebe in burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, ajutati-ma si pe mine daca stiti! Am pus intrebarea si la subiectul menopauza precoce, dar nu mi s-a raspuns...
Analizand dr analizele hormonale din ziua a 3-a a spus ca estradiolul este cam mare. Valoarea estradiolului meu este 110 (interval de referinta 46-607) in ziua a 3-a a CM. Eu nu inteleg de ce zice ca este mare este cumva invers proportional!? Stiti ceva in acest sens? Aceste analize din ziua a 3 a le-a mai vazut un endocrinolog si un gincolog..insa nu mi-au spus ca ar fi mare.




Anda,vezi in ce este masurat estradiolul,in pg/ml sau pmol/l,
dr tot timpul calculeaza in pg/ml,la tine daca val estradiolului este in limite,cel mai probabil e masurat in pmol/l
1pmol/l*0,273(factorul de conversie)=pg/ml
uite-te daca este masurat in pmol/l atunci estradiolul tau este de 30pg/ml ,eu am patit-o tot la Synevo cu progesteronul de aia iti zic


Edit:m-am uitat pe site-ul Synevo si ei lucreaza estradiolul in pmol/l,asa ca estradiolul tau e ok 30pg/ml,dr crec ca nu si-a dat seama ca poate fi lucrat in pmol/l

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BuburuzaL felicitari, sigur e bebe daca ai doua liniute deja! Un beta mare i-ti doresc si o sarcina frumoasa!

Am fost si eu in focuri alaturi de fetele ce-au facut FIV inainte de Paste, dar nu am fost "prea vorbareata pe forum". Am facut un protocol complicat cu doza maxima si am obtinut din 3 foliculi, doua ovocite si respectiv 2 embrioni frumosi, fara fragmentatii. I-am transferat la 48 de ore, cand aveau 5 si respectiv 2 celule, insa beta HCG in z12 = 8.84 L-am repetat si ieri si este doar 2.8, deci ori a incercat sa se prinda, ori e doar Pregnylul pe care l-am facut in z3 de la ET. Oricum ar fi e negativ, desi am avut aceleasi simptome ca si datile cand s-a prins. Puteti adauga in dreptul meu pe listuta: tratament intrerupt noiembrie2009 si FIV3 martie2010 cu dr. Codreanu nereusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

ioanatugs imi pare rau pt nereusita ta..
iti doresc sa ai puterea sa mergi mai departe..

Mergi la inceput