FIV 271

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Anca,

imi pare rau de ce ti s-a intamplat.
Te gandesti ca mergi la privat pt a evita problemele intampinate la stat si ai surprize de genul asta.
Eu mai auzisem de dr. T de mult timp si chiar o colega imi spunea sa merg la el, dar din start am avut un sentiment de repulsie fata de numele asta, nu stiu de ce.
Iti doresc succes in realizare tranferului in conditii cat mai bune.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anca nu este vina ca nu ai stiut, ei trebuiau sa te informeze despre absolut TOT! Eu am stat mai bine de o ora la prima discutie despre fiv si atunci mi-a spus tot ce trebuia sa stiu...plus daca fac hiperstimulare ce se intampla...daca nu raspund la tratament...orice.
Incearca in alta parte...sunt sentimentele si banii vostri!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

fc anca....imi pare nespus de rau pt tine...
nici eu nu stau prea roz...am facut fiv in martie...testul beta aiesit pozitiv...dupa care,nu stim ce s-a intamplat,,valorile au scazut si gata...nu mi s-au dat prea mari explicatii...insa azi dimi neata am fost la profesorul Marinescu(cu el am facut fiv)si sa zicem ca e mai bine..mi-a ridicat moralul ..nu mi-a explicat el prae multe..dar pe 26 incep protocolul scuri pt fiv 2...care sper ca va fi si norocos
eu zic sa te transferi in alta parte..si capul susvom fi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mie Anca mi-e rau de nu ma vad. Am 3 zile de cand dupa ce mananc abia stau la birou...cred ca ma imprietenesc cu cosul pana la urma ca la baie sigur nu ajung. Dar tre sa ma bucur ca le am..inseamna ca bebeii sunt acolo si cresc. Scapam noi si de asta.
Sambata avem cati avem.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

anca, 1200 euro pt FET??????si sa-i arunce pe cei congelati????????mi se pare inadmisibil asa ceva. chiar, te duci la particular pt ca esti tratat altfel si ai surprize de genul asta.
eu la Giuli am dat 300 euro. De posibilitatea sa-i transferi si sa faci FET-ul in alta parte nu stiu ce sa-ti spun. imi pare tare rau de ce ti se intampla. Nu stiu, dar de o perioada la dr.T si M nu conteaza sentimentele noastre, sperantele pe care le avem, greutatile prin care trecem, conteaza doar banii. E doar o parere personala pe care mi-am facut-o din ceva experienta (mai ales cu M)si din ce am citit pe la alte fete.
Sper sa iei decizia corecta pentru tine si pt puiutii tai congelati si mai ales, sper sa gasesti o clinica unde sa-i transferi si sa faci procedura acolo.Iar daca nu reusesti, aduna-te, revino-ti si mergi mai departe, fa acolo FET-ul, nu se stie niciodata cum se intampla minunea.Eu asa as proceda in locul tau. Strangem din dinti sa ne vedem visul cu ochii.
Poti cumva sa-mi spui ce tratament de sustinere ti-a dat Tutu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Yarrina, ce frumos..ca bebeii isi fac simtita prezenta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Dragele mele am doua liniute!!!A doua este putin mai pala, dar vizibila!!!!!Asta inseamna sarcina, asa-i fetelor????????

Scuze ca v-am facut sa asteptati atata, dar abia acum am ajuns acasa si l-am si executat! Sa nu-mi dati jos bulinutele!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Daaaaa Buburuzal!!!! Felicitari! Ma bucur pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bravo Buburuzule , sa fie intr-un ceas bun si paaaaaaaaana la sfarsit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Cata sa dea Dumnezeu!!!!Si eu iti doresc din totata inima acelasi lucru, ca data viitoare sa mergeti cu bine pana la capat!!!!!

Speranta multumesc!!!

DOAMNE, simt ca plutesc de fericire!!!!Ma tot uit la test, il tot admir cat e el de frumos asa cu doua liniute, si Ii multumesc Celui de Sus pentru minunea asta!!!!!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput