Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (212)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Anca, o sa ma uit. Parca mai am un singur produs... Ce tb sa fac sa-l scad ?
Pussi, multumesc !
Andreea, multa sanatate si voua !!




Multumesc fetelor de sustinere, asa e. Va venii si soarele, poate chiar repede :).

Andreea, sanatate socrului tau ! Eu trebuie sa recunosc ca la cate probleme am cu tatal, sotul meu a ramas in Bucuresti si se ocupa de parintii mei. A stat langa ei de la inceput, el a fost cel care l-a dus la investigatii, a vorbit cu medicii, l-a internat, l-a vizitat zi de zi. Eu nu aveam putere sa merg sa iau rezultatele de la tomografie/biopsii, etc.
In schimb, pe tatal lui nici nu a apucat sa-l viziteze in spital.
Vine maine si poate saptamana viitoare sta si cu tatal lui.

Alina, felicitari pentru inimioara !
Cu Maria ce ai mai facut ? Ziceai ca iar curg mucisorii. Daca sunteti pe flixo doze mari, ar trebui sa nu se complice.
Pe Diana fiecare raceala a prins-o pe doza minima si nu stiu cum ar fi reactionat daca ar fi fost pe 2x2 pufuri.
Oricum viroza de saptamana asta desi s-a lasat cu dispnee si wheezing, ca niciodata in ultimul timp, a durat cel mai putin. E prima data cand oprim ventolinul dupa 4 zile.
Chiar si doctorita s-a mirat, la cat de rau arata respiratia ei luni si joi era fresh, nu mai avea nimic. Chiar s-a exprimat ceva genul: "Fara antibiotic si nici prednison, nu ?" Si, adevarul e ca nici Eurospalul nu il dadusem.
Luni o duc din nou la gradinita, ce o fi o fi. Nu am ce sa fac. Saptamana viitoare e ultima, intru in prenatal asa ca dupa, o sa mai vedem. Am marele noroc ca pot lucra de acasa, ca altfel ieseam mai de mult.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si 32+

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata
Poftiti la mancare si bautura ca Geta face cinste azi,adica eu !!!!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!



la multi ani Getuto!!! Sa ne traiesti... beau si eu in cinstea ta...macar la ocazii..

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Pussi, Alina...

se pare ca pe al meu sotior il paste o raceala...uf, sper sa n-o luam si noi... pe socru il opereaza miercuri...asa ca inca n-a trecut starea de tensiune...bine ca merg la ai mei si ma mai deconectez putin...

weekend frumos sa aveti si linsitit!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


sorry, la noi nu s-a intamplat asta..nu stiu ce sa zic...n-o fi aerul prea uscat in camera? sau prea cald? intreb doar...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna

da pussi noi am patit. o perioada dupa ce a trecut raceala/tusea a persistat doar cea de pe timpul noptii si/sau dimineata. eu de obicei nu ii mai dadeam nimic si trecea de la sine.
in ultima perioada am devenit multttt mai pasiva la simple raceli/tuse si au trecut fff usor fara tratament mai amplu, adik doar sirop de tuse (plantusin de obicei), miere, ceai si cam atat.
doamne ajuta din octombrie anul trecut nu a mai primit fata antibiotic, desi ne-a fost prescris si am un dulapior plind e toate tipurile de antib.
va poop

aaa pussi, noi de cand mergem cu iasmi la dr muscoi sunt tare multumiti.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee
AMR 2 luni pana la Antalya!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Anca, o sa ma uit. Parca mai am un singur produs... Ce tb sa fac sa-l scad ?
Pussi, multumesc !
Andreea, multa sanatate si voua !!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice


mi se pare ca ai oglida asta http://picasaweb.google.com/BazarGeneral/RDiverse#5458241850309568578
intri ,pui link-ul sau codul si noul pret

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

va multumesc pentru urari

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

da eu am patit cu Raul.. Dar este un remediu homeopat specific doar pt tusea de noapte...sau cea care se intensifica noaptea. ...asta sa nu tac din gura ..ca stiu ca nu le dai homeopate

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mersi frumos, dar s-a mai linistit... mai tuseste noaptea dar mai rar ... de 2 ori/noapte.

eladeea am marit umiditatea la 60%... era la 50%, se poate si asta sa fi fost cauza.
bb eu nu m-am mai intalnit cu asta si normal ca deja ma dispera. De antibiotic... Ana a luat o singura data, si atunci injectabil, Eni a luat de 2 ori... in viata lor. De pediatra chiar nu ma plang. Poate incep sa ma obisnuiesc si eu cu etapele astea.
ankule ai dreptate Le-as prefera in favoarea medimentelor, dar nu are cine sa ma lamureasca cu ele...sunt eu mai grea de cap


Mergi la inceput