Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (212)
Raspunsuri - Pagina 22
softurela spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Vasari Anca, o sa ma uit. Parca mai am un singur produs... Ce tb sa fac sa-l scad ? Pussi, multumesc ! Andreea, multa sanatate si voua !! |
Multumesc fetelor de sustinere, asa e. Va venii si soarele, poate chiar repede :).
Andreea, sanatate socrului tau ! Eu trebuie sa recunosc ca la cate probleme am cu tatal, sotul meu a ramas in Bucuresti si se ocupa de parintii mei. A stat langa ei de la inceput, el a fost cel care l-a dus la investigatii, a vorbit cu medicii, l-a internat, l-a vizitat zi de zi. Eu nu aveam putere sa merg sa iau rezultatele de la tomografie/biopsii, etc.
In schimb, pe tatal lui nici nu a apucat sa-l viziteze in spital.
Vine maine si poate saptamana viitoare sta si cu tatal lui.
Alina, felicitari pentru inimioara !
Cu Maria ce ai mai facut ? Ziceai ca iar curg mucisorii. Daca sunteti pe flixo doze mari, ar trebui sa nu se complice.
Pe Diana fiecare raceala a prins-o pe doza minima si nu stiu cum ar fi reactionat daca ar fi fost pe 2x2 pufuri.
Oricum viroza de saptamana asta desi s-a lasat cu dispnee si wheezing, ca niciodata in ultimul timp, a durat cel mai putin. E prima data cand oprim ventolinul dupa 4 zile.
Chiar si doctorita s-a mirat, la cat de rau arata respiratia ei luni si joi era fresh, nu mai avea nimic. Chiar s-a exprimat ceva genul: "Fara antibiotic si nici prednison, nu ?" Si, adevarul e ca nici Eurospalul nu il dadusem.
Luni o duc din nou la gradinita, ce o fi o fi. Nu am ce sa fac. Saptamana viitoare e ultima, intru in prenatal asa ca dupa, o sa mai vedem. Am marele noroc ca pot lucra de acasa, ca altfel ieseam mai de mult.
Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si 32+
Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518
eladea2005 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ancadragoman Neata Poftiti la mancare si bautura ca Geta face cinste azi,adica eu anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmulete povestea nasterii www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca BAZAR UNIC!!! |
la multi ani Getuto!!! Sa ne traiesti...
beau si eu in cinstea ta...macar la ocazii..*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si
29+ cu Filip
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
eladea2005 spune:
Pussi, Alina...
se pare ca pe al meu sotior il paste o raceala...uf, sper sa n-o luam si noi...
pe socru il opereaza miercuri...asa ca inca n-a trecut starea de tensiune...bine ca merg la ai mei si ma mai deconectez putin...![]()
weekend frumos sa aveti si linsitit!
*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si
29+ cu Filip
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
pussi spune:
voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic.
eladea2005 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui pussi voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic. PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007Suntem mari DOAMNE AJUTA! ![]() |
sorry, la noi nu s-a intamplat asta..nu stiu ce sa zic...n-o fi aerul prea uscat in camera? sau prea cald? intreb doar...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si
29+ cu Filip
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
bb_yasmi spune:
buna
da pussi noi am patit. o perioada dupa ce a trecut raceala/tusea a persistat doar cea de pe timpul noptii si/sau dimineata. eu de obicei nu ii mai dadeam nimic si trecea de la sine.
in ultima perioada am devenit multttt mai pasiva la simple raceli/tuse si au trecut fff usor fara tratament mai amplu, adik doar sirop de tuse (plantusin de obicei), miere, ceai si cam atat.
doamne ajuta din octombrie anul trecut nu a mai primit fata antibiotic, desi ne-a fost prescris si am un dulapior plind e toate tipurile de antib.
va poop
aaa pussi, noi de cand mergem cu iasmi la dr muscoi sunt tare multumiti.
happy mom &
ladybird Iasmina Alissa 2+
astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee


AMR 2 luni pana la Antalya!!
ancadragoman spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Vasari Anca, o sa ma uit. Parca mai am un singur produs... Ce tb sa fac sa-l scad ? Pussi, multumesc ! Andreea, multa sanatate si voua !! Alina si Maria - 3 nov 2007 Primul orice |
mi se pare ca ai oglida asta http://picasaweb.google.com/BazarGeneral/RDiverse#5458241850309568578
intri ,pui link-ul sau codul si noul pret

anca
de
Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
BAZAR UNIC!!!
ancadragoman spune:
va multumesc pentru urari
anca
de
Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
BAZAR UNIC!!!
Ank83 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui pussi voi ati patit sa va tuseasca copiii numai in somn si ceva dimineata? Nu mai stiu ce sa-i dau... Dau Eurespal, Aerius seara, Sinupret, siropuri: patlagina, mar, nuca...ieri i-am dat si Paxeladin si nimic. PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007Suntem mari DOAMNE AJUTA! ![]() |
da eu am patit cu Raul.. Dar este un remediu homeopat specific doar pt tusea de noapte...sau cea care se intensifica noaptea.
Ank
Raul
17.10.2007 si
Cecilia 11.12.2008 Poze pitici
pussi spune:
mersi frumos, dar s-a mai linistit... mai tuseste noaptea dar mai rar ... de 2 ori/noapte.
eladeea am marit umiditatea la 60%... era la 50%, se poate si asta sa fi fost cauza.
bb eu nu m-am mai intalnit cu asta si normal ca deja ma dispera. De antibiotic... Ana a luat o singura data, si atunci injectabil, Eni a luat de 2 ori... in viata lor. De pediatra chiar nu ma plang. Poate incep sa ma obisnuiesc si eu cu etapele astea.
ankule ai dreptate
Le-as prefera in favoarea medimentelor, dar nu are cine sa ma lamureasca cu ele...sunt eu mai grea de cap
![]()

