Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Nic0le s-ar putea sa fie acumularea de somn de ziua de azi. Eu ti-as propune sa incerci si maine sa o adormi mai des in timpul zilei. Chiar cred ca la mine a dat roade ca o adorm mai des in timpul zilei. I-am facut program cam asa: papa, distractie/jucat/vorbit cu ea cam 30 min, leganat, plimbat etc cu scopul declarat de a dormi, apoi di nou de la capat. Daca se trezeste mai devreme de ora de masa, inca un pic de joaca, apoi apoi iar somn. Si nu prea am mai avut probleme cu "descarcarea" nervoasa din timpul serii. Asta cand nu mergem in vizite/dr/primim vizite si atunci urla seara pt ca i se schimba programul. aaa si normal plimbatul zilnic cu caruciorul, am observat ca e ff important.




Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

alexutzzza, faina titulatura, eu ma gandesc cu jind la cum o sa mi-o schimb si eu pe a mea, dar in ritmul asta, probabil la pastele cailorpoate ma mai joc cu semnatura pana atunci...

mama lui STEFAN


eeeeeeeei curaj! hai ca esti din ce in ce mai activa :)
iti vand un pont, treb ori sa ai lucruri inteligente de zis asa cum e Cristies sau sa fii barfitoare de cariera asa ca mine si cris d sau sa calci de 3 ori pe zi si sa anunti asta asa ca cris M
si acum sper ca toata lumea stie de gluma si nu se supi nimeni de "rautatile " mele

de Yannis



...doamne, de unde le mai scoti?!?


mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

alexutzzza, faina titulatura, eu ma gandesc cu jind la cum o sa mi-o schimb si eu pe a mea, dar in ritmul asta, probabil la pastele cailorpoate ma mai joc cu semnatura pana atunci...

mama lui STEFAN


eeeeeeeei curaj! hai ca esti din ce in ce mai activa :)
iti vand un pont, treb ori sa ai lucruri inteligente de zis asa cum e Cristies sau sa fii barfitoare de cariera asa ca mine si cris d sau sa calci de 3 ori pe zi si sa anunti asta asa ca cris M
si acum sper ca toata lumea stie de gluma si nu se supi nimeni de "rautatile " mele

de Yannis



...doamne, de unde le mai scoti?!?


mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures




Nu-i asa ca ti-a fost dor de ea???? Ca mie cu siguranta!!!

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus si 3 poze noi la semnatura pentru cine vrea sa ne vada...o balenuta si un gogos....

poze

am vazut un gogosel superb ;nu am vazut nici o balenuta,in schimb am remarcat o mamica frumoasa foc

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus si 3 poze noi la semnatura pentru cine vrea sa ne vada...o balenuta si un gogos....

poze

am vazut un gogosel superb ;nu am vazut nici o balenuta,in schimb am remarcat o mamica frumoasa foc

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex


da, da, subscriu...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

pai je a tot fost aluziva si nimic...acu trec direct: auzi alexutzzza mama,mai ai un pic si iei stelele rosii...tot stau si iti numar mesajele,ca poate-poate prind in direct schimbarea...hai...scrie alea 6 mai repede sau 7 ca m-am buiguit de cap si nu mai tin bine evidentza...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ayanna ce mi-a placut ce ai postat cap trecut!...aia cu azi n-am facut nimic e buna de pus in rama...m-a uns pe suflet...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

alexutzzza, faina titulatura, eu ma gandesc cu jind la cum o sa mi-o schimb si eu pe a mea, dar in ritmul asta, probabil la pastele cailorpoate ma mai joc cu semnatura pana atunci...

mama lui STEFAN


eeeeeeeei curaj! hai ca esti din ce in ce mai activa :)
iti vand un pont, treb ori sa ai lucruri inteligente de zis asa cum e Cristies sau sa fii barfitoare de cariera asa ca mine si cris d sau sa calci de 3 ori pe zi si sa anunti asta asa ca cris M
si acum sper ca toata lumea stie de gluma si nu se supi nimeni de "rautatile " mele

de Yannis



...doamne, de unde le mai scoti?!?


mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures




Nu-i asa ca ti-a fost dor de ea???? Ca mie cu siguranta!!!

Catalutza mami de Irina




Ma distreaza teribil postarile astea haioase...mai fetelor sa va pastrati intact simtul umorului ca sunteti delicioase, pe cuvant...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

multumim pentru complimente sunteti voi dragute

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

LOREX, am uitat sa te felicit pentru alaptatul in public! MICKI, si pe tine, chiar, ai mai avut ocazia? Ce mai faceti? Si, daca nu ma insel, si pe ROXY!

Vazut/admirat poze cu Raul si mamica lui frumoasa!

CATA, in timpul saptamanii ar merge sa incerc, dar in weekend nu am cum sa o tin tot timpul la mine pe piept ca sa doarma. Iar daca o pun jos, in max 2 minute gandaceste sau mai rau, plange. De asta sunt zile in care nu doarme legat mai mult de o ora. Si desigur, seara are program de plansete (a se citi urlete).

MAMIDEPUIUTI, care 1998 mesaje maica?! Mai ai mai putin de 500... A, vad ca te-ai prins, ca esti cu ochii pe ALEXUTZZZA. Si eu sunt.


Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput