Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

uitati-l pe stefan cu iepurasul

mama lui STEFAN

ce-l mai tine de urechiusa...sa nu fuga...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

noapte buna tuturor,mamici si bebei!
ne citim dimineata...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna seara si de la noi.

Azi dupa cum v-am spus zilele trecute am fost in AFI Cumparaturi pt toata familia .. plimbare .. mancat acolo .. ce sa mai .. Mi-am mai adus si eu aminte de vremurile de mult apuse .. Sunt franta. Azi-noapte nu am dormit decat 4 ore si azi deloc .. Mi se inchid ochii

Zicea cineva de batista bebelusului .. Eu o am si o folosesc in fiecare seara pt ca nu am scapat de muci Este cea mai tare inventie .. Cea mai buna .. Il curata f bine si ii si place.. Sta asa de cuminte


As mai fi vrut sa mai spun cate ceva dar imi este mult prea somn.
Noapte buna Ne citim maine dimineata.

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

noapte buna si de la noi!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:



In sfarshit am reushit sa ma rup un pic din ocupatziile zilnice care-mi acapareaza tot timpul... si asta doar ca sa va salut si nicidecum sa citesc din urma. De aceea va rog daca sunteti vreuna care mi-ati adresat intrebari directe sa le repetatzi pt ca nu cred ca voi putea recupera din urma prea curand...sorry



Acum sa va zic cate ceva despre noi... Am petrecut sarbatorile la tzara (4 zile) si a fost super pt ca fetele au stat mai tot timpul pe afara si au dormit la greu . Asta era ocupatzia lor de baza somnul sau... tanam...bratzele. Si acum trebuie sa ma lupt sa le dezvatz ca nu am atatea bratze cate vor ele . Ieri am implinit 4 luni...suntem mari, ce sa mai incolo incoace... si de azi am intrat in luna a 5-a...wow... Eu nu am mai reushit sa dau jos vreun gram deshi alerg toata ziua si fac km...degeaba, tot dieta e sfanta, dar o mai aman pana n-oi mai alapta.


In rest...

Alena tot cu dermatita aia oribila, care se intinde si se inrosheshte mai tare...nu stiu ce sa mai fac, ma bate gandul sa iau calea homeopatiei...nu sunt hotarata inca.

Pt vaccinul de 4 luni iarashi trebuie sa ashteptam sa vina si nu se stie cand...am vazut si la tv ca se cam cearta ashtia in sistem. La pediatru mergem saptamana viitoare pt controlul de 4 luni si sper sa ne dea veshti bune despre piciorushe pt ca nu am mai ajuns la ortoped si sper nici sa nu mai fie cazul.

Fetitzele sunt nishte dragalashe care ne solicita din ce in ce mai mult pe mine si pe tati... Si cica pana la 3 luni e mai greu. Da de unde...sa vedetzi ce solicitanti sunt bb-ii dupa 3 luni... Ale mele gagalici, de exemplu, se plictisesc repede: 5 minute la jucarii, 5 minute leagan, 5 minute bratze, 5 minute carusel si tot asha...nici somnul nu mai e ca "pe vremuri" ci tot iepureshte.



Ce m-am intins...cred ca ma bag la somnic ca nu prea ma mai tzin bateriile ca acum o luna doua...am obosit. Sper sa revin mai des pe la voi ca mi-era un dor... Va pup si sa veniti numai cu veshti bune, da?






din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

evyme, cardul se ia de la casa; a venit adi cu un fluturas de reclama la el; valoarea e...mai multe, de 50, 100 lei .... cand iau, daca e zilele astea, zic. stiu ca are "termen" de expirare si...cam atat, ca am aruncat fluturasu'.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra




de raspuns. Sper ca saptamana viitoare sa ajungem si noi la Ikea, si ma interesez acolo.

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

mariucasara,ai niste frumosi!!! sa-ti traiasca!!!
intrebare...cam cand ar trebui sa-si tina capul? al meu face 3 luni peste o saptamana si 2 zile si inca nu si-l tine. da semne...eu stiu ca pe la 3-4 luni, dar vreau sa stiu daca exista deja cazuri


mama lui STEFAN



Pustiu` isi tine capul de vreo doua sapt asa mai bine. E foarte batos cand este in perioada de plans, in rest oboseste destul de repede si i se balangane. Eu ii spun "gaina beata"

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

bantui si eu pe aici, asteptand ca asta micu sa adoarma. mi-s picioarele umflate...of...am mancat cam sarat in ultimul timp, prea putin timp la orizontala. in seara asta, inainte de baie, l-am cantarit si imi arata mai putin(cu 100 de grame) decat cu 2 seri inainte. cantar electronic....error...sper....il cantaresc cu body-ul pe el, sa nu-l asez la pielea goala...poate a fost gresita ultima cantarire, ca am observat ca da rezultate dif in functie de cum sta copilul, f sensibil si daca e cu 1 cm mai sus/jos....incerc sa ma abtin pana implineste 3 luni, il cantaresc la doctor.

mama lui STEFAN



Si eu am patit la fel; l-am cantarit pe cantarul meu (electronic) si mi-a aratat aceeasi greitate ca acum 2 sapt Voi vedea marti la dr cat are in realitate (mie-mi iese 5800 grame)

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

uitati-l pe stefan cu iepurasul

mama lui STEFAN



Ce frumos!!!

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel



In sfarshit am reushit sa ma rup un pic din ocupatziile zilnice care-mi acapareaza tot timpul... si asta doar ca sa va salut si nicidecum sa citesc din urma. De aceea va rog daca sunteti vreuna care mi-ati adresat intrebari directe sa le repetatzi pt ca nu cred ca voi putea recupera din urma prea curand...sorry



Acum sa va zic cate ceva despre noi... Am petrecut sarbatorile la tzara (4 zile) si a fost super pt ca fetele au stat mai tot timpul pe afara si au dormit la greu . Asta era ocupatzia lor de baza somnul sau... tanam...bratzele. Si acum trebuie sa ma lupt sa le dezvatz ca nu am atatea bratze cate vor ele . Ieri am implinit 4 luni...suntem mari, ce sa mai incolo incoace... si de azi am intrat in luna a 5-a...wow... Eu nu am mai reushit sa dau jos vreun gram deshi alerg toata ziua si fac km...degeaba, tot dieta e sfanta, dar o mai aman pana n-oi mai alapta.


In rest...

Alena tot cu dermatita aia oribila, care se intinde si se inrosheshte mai tare...nu stiu ce sa mai fac, ma bate gandul sa iau calea homeopatiei...nu sunt hotarata inca.

Pt vaccinul de 4 luni iarashi trebuie sa ashteptam sa vina si nu se stie cand...am vazut si la tv ca se cam cearta ashtia in sistem. La pediatru mergem saptamana viitoare pt controlul de 4 luni si sper sa ne dea veshti bune despre piciorushe pt ca nu am mai ajuns la ortoped si sper nici sa nu mai fie cazul.

Fetitzele sunt nishte dragalashe care ne solicita din ce in ce mai mult pe mine si pe tati... Si cica pana la 3 luni e mai greu. Da de unde...sa vedetzi ce solicitanti sunt bb-ii dupa 3 luni... Ale mele gagalici, de exemplu, se plictisesc repede: 5 minute la jucarii, 5 minute leagan, 5 minute bratze, 5 minute carusel si tot asha...nici somnul nu mai e ca "pe vremuri" ci tot iepureshte.



Ce m-am intins...cred ca ma bag la somnic ca nu prea ma mai tzin bateriile ca acum o luna doua...am obosit. Sper sa revin mai des pe la voi ca mi-era un dor... Va pup si sa veniti numai cu veshti bune, da?






din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5




Au crescut printzesele tale... Si inca au ochii albastri Am tot sperat si eu ca isi va pastra si pustiu` ochii albastri, dar se pare ca vrea sa aiba ochii ca mami si ca tati...
Bafta la dr, sa nu mai fie nevoie sa mergeti la ortoped

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput