*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (396)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

aoleu Mimo noi am scapat de faza aia cu datul noroc... Nu puteai sa bei nimic fara sa vina ea sa ciocneasca un pahar sau o cana cu tine. Mereu aveam in fata ochilor imaginea horror cu ea plina de cioburi dupa ce ar fi spart ceva...

Zilele trecute m-a mai socat cu o chestie in masina. Ascultam Itsy Bitsy, si era o melodie cu lalalalala. Cand o aud pe ea din scaunul din spate lalaind in ritmul melodiei... Am zis ca mor de ras! Fato tu nu vrei sa vorbesti, dar canti?!? Buuunn asa!


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitzulina, la multi ani mamei, sa fie sanatoasa

La multi ani, Luca, sa cresti mare

Mai, eu sunt asa de incantata de Stef, toate alea le repeta si le stalceste, dar stie exact toate alea, e un dulce
Mi-a facut ieri una Mi-a zis ca vrea la oli- a inceput sa-mi spuna destul de des, mai ales la caca, dar si la pipi, abia astept sa se faca mai cald sa trecem la chilotei- asa...si-l duc la baie si face pipi si tot statea si se juca si il zic "gata, du-te in pat sa te imbrac" si se duce in fundul gol in pat. Eu spal olita si il vad ca vine repede la mine si imi zice "pipi, in pat" Cand ma duc, facuse un caca pe cearceaf , noroc ca era tare si l-am luat repede si nu s-a murdarit nimic Si apoi ii tot explicam si el foarte serios zicea "nu pat, oli".
La fel face si cand scrie pe-alaturi, in loc de carte, tot el se cearta si zice "chie calte"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu05

La fel face si cand scrie pe-alaturi, in loc de carte, tot el se cearta si zice "chie calte"


Asta imi aduce aminte de ce-mi povestea randunoiul cand era mic, prin clasa 1... Statea la masa in bucatarie cu ma-sa si scria in caiet. Foarte des facea pauze, si visa cu ochii pe pereti. Maica-sa il certa "Cataline scrie, ca te traznesc!" Si tot asa, pana cand a inceput sa se certe singur si sa-si spuna "Cataline, scrie ca te traznesc!"


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La multi ani,Mami de Irina

Oana,ce tare e Stef si Randunoiul de KyaNu am pus inca pozele ca am o lene...

Sam al meu da din gura non-stop,zice multe,de unele chiar ma mir!E un scumpic


mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani,Daria!!

La multi ani,Luca!!

La multi ani,mami a Irinei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani,Amalia si Alexandra!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Hello!

Sa ii raspund Bubulinei: mami, dupa 2 ani se face o singura doza de Prevenar. Pe noi ne-a chemat in toamna, drept e ca nu avem frati mai mari mergatori la gradi .

Trebuie sa vorbesc cu sefa mea, si sunt stresata, dar e important...si ma chinui de dimineata si nu-mi gasesc cuvintele Acum e intr-un curs, si mie imi bate inima ca la porumbei

Va pupa Olga, tineti-mi pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Luca

Sa cresti mare si sa fii voios si sanatos!

Sa va traiasca baietelul, sa fiti sanatosi, Miha!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La multi ani, mami de Bitzulina . Sa fiti sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Olgule, curaj gaina ca te tai?? bafta!!!
Si multumesc pt. raspuns! deci o doza si gata!
Vlad incepuse sa se miorlaie la mine ca el nu face nici un vaccin , i-am zis ca intai face Stef, sa vada ca nu plange si apoi si el!

Kya, ce tare

N-am mai iesit afara...ca mi-a fost lene...iar Vlad facea el ceva important si nu a vrut...iesim pe seara...
Stef s-a trezit azi la 10!
Vlad a fost super nerabdator...ieri i-am cumparat un lego mai mare, am stat cu el vreo 3 ore sa-l facem...si l-am terminat pana la urma singura, pe la 12 noaptea si i l-am lasat in dormitor. Pe la 2 noaptea s-a trezit si m-a strigat sa ma intrebe daca l-am terminat nici nu stiu la cat s-a trezit sa se joace cu vaporul ala


Mergi la inceput