*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (396)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

O urare speciala in "Miha's style" pt Luca



Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Abia astept party-ul!
Azi dimineata ii explicam Sanzianei:
- Mami, il mai tii minte pe Matei?
- Ateeei? (cu o sclipire in ochi)
- Nu mami, nu Mufy. Celalalt Matei, cu un fratior mic, bebelus.
- Bebe... (ganditoare)
- Da, il mai stii?
- Da! Nu! (nu e convinsa ca-l tine minte, asa ca spune si DA si NU )
- Duminica mergem la ziua lui, si ne jucam cu copii!
- Da? Aia - aia (si bate din palme fericita)

"Aia-aia" inseamna un fel de "huta-huta" si reprezinta toate locurile de joaca din parc, joaca cu copii sau cu jucarii. Este un termen foarte general si larg care include toata fericirea ei de a merge in parc si a socializa!

Azi dimineata s-a trezit cand ma pregateam sa plec la servici. Ne pupam, ne iubim, povestim si apoi ii spun "mami trebuie sa plece la servici, stii da? Ca in fiecare zi! Si apoi la pranz vin inapoi acasa." La care copilul foarte calm: "aide pa-pa"
Zic: "ok, si tu ramai acasa si ce faci?" Dupa ce se gandesti putin imi spune "ita nani"

Si offf, ce-as mai fi facut si eu nani...


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pariu daca nu ramanem cei mai mutulica de pe craca...

Kya, Sinzi te face sa pricepi ce vrea sa spuna? Atunci e ok!! La noi sunt funny fazele in care intrebarea cere un alt raspuns decat Da/Ii (nu), iar el spune totusi da? (Unde mergem noi acum? Raspuns: Da! )

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Abia astept party-ul!
Azi dimineata ii explicam Sanzianei:
- Mami, il mai tii minte pe Matei?
- Ateeei? (cu o sclipire in ochi)
- Nu mami, nu Mufy. Celalalt Matei, cu un fratior mic, bebelus.
- Bebe... (ganditoare)
- Da, il mai stii?
- Da! Nu! (nu e convinsa ca-l tine minte, asa ca spune si DA si NU )
- Duminica mergem la ziua lui, si ne jucam cu copii!
- Da? Aia - aia (si bate din palme fericita)

"Aia-aia" inseamna un fel de "huta-huta" si reprezinta toate locurile de joaca din parc, joaca cu copii sau cu jucarii. Este un termen foarte general si larg care include toata fericirea ei de a merge in parc si a socializa!

Azi dimineata s-a trezit cand ma pregateam sa plec la servici. Ne pupam, ne iubim, povestim si apoi ii spun "mami trebuie sa plece la servici, stii da? Ca in fiecare zi! Si apoi la pranz vin inapoi acasa." La care copilul foarte calm: "aide pa-pa"
Zic: "ok, si tu ramai acasa si ce faci?" Dupa ce se gandesti putin imi spune "ita nani"

Si offf, ce-as mai fi facut si eu nani...


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!



LA MULTI ANISORI, LUCA SCUMP!!!

si atat, ca daca ma prinde carevaaaa...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Kya, ce scumpa este Sanzi!!!!mi-o si imaginez cum se uita serios la tine si iti da raspunsurile

si Antonia a inceput sa mai rupa cateva cuvinte, iar unde nu poate sa zica cuvantul respectiv este inlocuit cu un aaaa cu intonatie....este scumpa foc!!!!
ca sa nu va mai spun ca, atunci cand pleaca afara are o pungutza de cadou in care isi ia pisicutza de plus ,adica pe Mia si sticla cu parfum.....si ieri avea vreo trei pungutze si intr-una mama a vrut sa puna sticla ei de apa......i-a aruncat sticla si i-a adus alta pungutza separat......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

vreau sa va cinstesc si eu ca azi este si ziua mamei mele:




noi suntem nascuti asa: mama pe 9, Antonia pe 15, bitu' pe 26 si eu pe 28 aprilie,nu mai am timp acum sa va mai spun ca majoritatea suntem berbeci si tauri, avem si doua exceptii.....va spun alta data...acum plec paaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Sa va zic si eu una buna, ca m-au starnit Kya si Bitza
Aseara, in balcon...el cu ale lui (creta, mingie, masini) , eu cu tigarea mea Si-mi pica ochii pe un suport din ala de carton de bere in care mai erau vreo doua beri nedesfacute si vreo 4 sticle goale. Imi desfac o bere si ma uit in zarzar asaaaa cand aud "clinc" Ma uit, baiatul meu luase si el o sticla goala si dadea noroc cu mine
Nicoleta, nicio sansa la locul I pentru mutulica
Bitza, multi ani traisca mami tau
Aoleooo, uitai de Valen Trecem peste partea cu bucatareala baiatului , noi inca n-am ajuns la "tratative" (vorbim duminica, poate) si ajungem la ciorapi :dungi colorate (circulare) alb, albastru, rosu, negru....ihm? mie mi-au placut, ei la fel De la Golden Point din Mall Vitan ! In Afi au mai multe modele dar mi-a fost peste mana rau sa ajung acolo Aveau unii (eu pe aia ii cautam de fapt) cu model in doua culori, ca si cum ar fi fost colanti negri 3/4 si sosete gri 3/4 cu fundita la spate, deasupra calcaiului...f frumosi si aia

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La multi ani,LUCA!

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nicoleta da, se straduie sa ma faca sa inteleg ce vrea sa spuna. Nu ne iese de fiecare data, si sunt cazuri in care asta se transforma intr-o criza de nervi din partea ei.
Am descoperit ca am mult succes daca pun intrebarile in asa fel incat sa poata sa-mi raspunda cu DA sau NU. Si din mai multe intrebari, ne intelegem. Si o vad cat de mult se chinuie sa gaseasca cuvantul corect pe care sa-l pronunte.
De exemplu, ieri la baie... stie ca daca ceva e fierbinte (laptele din bibe, mancarea, aragazul, apa, etc) zice "uff". Dar ieri, apa era prea rece, deci nu putea sa spuna uff. Asa ca a zis doar "uuu". Nu stiu ce conexiuni s-or fi facut in capsorul ei, dar a ajuns la "uuu".
Dar sa stii ca si ea merge foarte greu cu vorbitul, fata de alti pui de randunica... Doar cuvinte mai rupe acum, nici vorba de propozitii sau ceva mai complex. In schimb vorbeste pe pasareasca ei non stop. Dar Dumnezeu stie ce spune, ca nu e inteligibil pentru mine.

Bitza La Multi Ani mamicii tale!
Ce cocheta e buburuza cu sticla de parfum... mai, mai Mi-ar parea tare bine sa va insanatositi pana duminica, sa ne vedem!


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Buna fetele
Mama, ieri n-am deschis deloc calculatorul, mare minune Dar am avut la treburi...dimineata am facut mancarica, apoi am iesit afara pe la pranz in speranta ca Stef sa doarma in carut...la 5 am avut programare la Stanciu...dar de unde, ne-am oprit in parc si daca nu s-au jucat...cum am plecat de la dr. a adormit lemn vreo ora...i-am scos rolele lui Vlad si am stat pana la 8 seara Numai pe-afara...

La dr. toate bune, doar niste picaturi de nas ca mai au nitel asa...de control... Oricum, s-au facut bine, avem si aviz pt. gradi. Lui Stef mi-a spus sa-i fac Prevenarul si lui Vlad Pneumo 23.
Olguta, trebuia sa mai fi facut inainte vreo doza, ceva? eu sunt pe dinafara total...sau pur si simplu Prevenarul si atat?

Asa ca, Vali, trece si baietii mei pe listuta, ca sunt bine
Plecam acum dupa cadou

Mi-am salvat pe laptop sa vad pozele...poate mai pune si Nico linkul...si Simo...sa va vad si eu, pliz, pliz Mai incolo nitel, cand vin de-afara





Mergi la inceput