Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Nikole, si Sebi a facut putina febra dupa Infanrix. A facut vacciul seara la 5 si febra a aparut a doua zi dimineata. Nu a fost mare (37.8) si a cedat dupa o jumatate de supozitor cu paracetamol.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

fetelor, cum se activeaza pm? am o prietena care vrea sa activeze dar nu mai stiu sa ii zic...

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

fetelor, cum se activeaza pm? am o prietena care vrea sa activeze dar nu mai stiu sa ii zic...

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


am rezolvat!!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

salutare

andre_lina imi pare rau pentru problemele tale de familie, sper ca in curand sa fie totul bine.

io...am iesit azi cu matza la plimbare..si am stat 3 ore...si cand eram in plina plimbare..s-a trezit d-sorica si a trebuit sa las rusinea acasa....si sa-mi pun aparatul de lapte in functiune

cand am venit acasa vecina ..si ea cu bebel de azi maine 1 an..zice ca de ce ies cu el sa doarma afara ca mai bine cand e treaz...si io zic pai nu prea sta fara sa planga...si ea..pai deaia ii copil...pfuai..ce m-am enervat...sa ma plimb cu el plangand...ca deaia e copil

31.12.2009 Roxi de Diana
Poze
Bebe Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Sal'tare , dragelor. Sunt ca o matza bleaga si ramolita de oboseala si stres...dar trece ea duminica si ne putem bucura de baiatul crestinat. Azi am fost sa luam cadou nasilor si cu ocazia asta am ami condus si eu...singurica deocamdata nu conduc, e bun un sotz la casa omului in aceste momente, e bland si calm si intelegator cu mine, chiar si cand fac o boacana , nu ma cearta, dar si eu incerc a fiu cat pot de atenta ca am 2 copii in spate.

Sunt cu mari dureri la sani in continuare, acum am vazut ca a aparut si puroi pe sfacuri:((((((((((((((((((((((((((((( fiecare masa e o provocare pt mine si ma rog la DUmnezeu sa rezist in continuare. Am dat comanda la farmacie de o solutie pe baza de violet gentiana, de maine incep acest tratament, in 7 zile ar trebui sa treaca, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Buna seara si de la mine, dar aveti spor la scris nu gluma.Eu sunt suparata bubulina mea a facut rosu in gat si luam nurofen si amoxicilina , azi a vomat tot ce papa si am intrat in panica si am sunat dr si a venit a ascultat-o la plaman si nu are nimic dar cand s-a uitat in gat....Din cauza mucilor astia nenorociti pe care nu am reusit sa-i scot a stat cu gurita deschisa ca sa poata respira si in casa e f cald ca desi au fost pe zi peste 10 grade afara astia au lasat calorif incinse si am acum in casa aproape 28 grade si umiditatea aproape 70% nu mai stiu ce sa ma fac cu umiditatea asta .Febra nu a facut am verif de 2 ori pana acuma sper sa-i treaca , sa nu ajungem pe la spital.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ma duc sa fac lucru de mana sa mai castig si yo un ban de pampersi.............



apropos am gasit azi nr 3 82 de buc la 48 ron...............e pret bun, nu?


noapte buna!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

je nu mai pricepe nimic......de 2 seri alex are "plans neconsolabil" dupa baita...nu vrea nici tzitzi,doar bibicutza[suzeta] si in bratze...cate 20-30 minute in care URLA...simt ca o iau pe aratura...asa a adormit si aseara:FARA SA MANANCE NIMIC! se trezeste noaptea si suge,nu-i o problema...dimineata s-a trezit razand...azi a supt bine,cu nimic diferit fatza de alte zile...dar ma dispera ca se culca flamand[ca nu are cum fi satul!?!]

am editat ca am papat litere

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Suntem toti cu nervii intinsi... bebelicul ne arata ce voce sublima are - azi a fost prima lui iesire in lume - i-am facut prezentarea colegilor de la munca si cum toata lumea se minuna ca e prea cuminte si trageau de el, a si inceput sa urle si sa faca pe nebunul ca si acum (6 ore dupa) mai are reprize de plans... l-am dat cu agiazma...

Nu-i mai place la orizontala si-l pot linisti doar la verticala - de ce?
si nu vrea tzatza - cand ii bag tzatza in gura urla in gura mare un munut dupa care incepe sa suga cu putere, si suge si plange si iar suge si iar plange ... cineva zicea ca ar fi vorba de un prag de crestere - ce e ala prag de crestere si cum se manifesta?

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cred ca-i ceva in atmosfera...pe pagina asta TOATE ne-am plans de ceva...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput