Hai camilecu,rmkristine!Bv Denisa! Iepu 2010!(130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

geo, mara, ovi, alex la multe lunite si la multi ani!!! sa fiti frumosi si sa va faceti mamicile si taticii fericiti!!!



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

La multi ani Alex de Ioana 28 si la multi ani bebeilor care au implinit 1 lunita

Fetelor, copilasii vostri ce fac atunci cand nu dorm???Ca al meu sta linistit 10 minute, dupa care se "cere" in brate Dar nici in brate nu-i asa de bine...decat daca ii dau suzeta..dar sa vedeti ca nici suzeta nu e asa buna!!! Deci, teroare!!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://community.webshots.com/album/577125831sfgDwM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

anca,
suntem in aceeasi situatie, la inceput credeam ca e din cauza colicilor. acum si in momentele cand nu il doare nimic se comporta la fel. a dormit pana acum jumate de ora pe burta lui tati. cum il puneam in patut se trezea. eu nu apuc sa fac mai nimic prin casa, noroc ca am ajutor din partea bunicilor.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Anca incearca si tu si vezi ce-i place.Al meu prefera cantecele.Dau drumu la radio si cant si eu ce canta acolo sau cant cantece pt cei mici numai ca am cam uitat versurile si inventez altele.sau are o vacuta cu un clopotel inauntru si ne jucam cu vacuta.Dar cel mai mult se joaca cu tati.Tati il ia si ii foarfeca piciorusele,ii canta,il pune pe burta,pe spate,face avionul....si cand face pauza,bebe scoate un "a" de avertizare care spune "haide ce mai stai".Dupa joaca lor vin eu si-l iau gata obosit si culeg toti laurii:dau tzitzi si adoarme tun.Caruselul iar il tine ocupat dar sa mai vada o fatza de om langa.Nu-i place sa stea singur si pace.Cu mine seamana ca nici mie nu-mi place singura.Si inca ceva.Nu-i place sa stea invelit si pace.Nu mai zic ca din cand in cand deschid geamul si ii puun un fes subtire pe cap.Si-l trage frate de pe cap.Atata se frichineshte pana il scoatte.Plus ca eu in casa il tin doar in body si sosete si am in jur de 25 de grade.Noaptea ii pun o bluzita si il infas de la subrat ca doarme ff linistit asa.PLus ca si mie imi e mai usor noaptea cand ii dau sa suga.Incercati si voi diverse.Curand se mareste iintervalul in care sta treaz.Atunci sa vezi.Pupici!

Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

La noi suzeta o ia doar cand atipeste asa..fara sa suga si cand e adormit o da afara.Cand ii e foame se mai ameteste cu suzy dar se enerveaza.deci la noi suzy nu e o solutie.

Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

BRAVO DENISA. REFACERE USOARA
BINE AI VENIT MAYA
Sa fiti sanatoase si fericite .
Sper si cred ca va fi bine Maya, are ceva trecator, sunt convinsa doar suntem o odisee cu copii perfecti. E dovedit .

BRAVO RIELLA]
BINE AI VENIT ANDREI
]]BRAVO LARA]
BRAVO LARIANA
BINE AI VENIT SARA
BINE AI VENIT DAVID


Fetelor refacere usoara, laptic mult si bebei sanatosi. Va asteptam cu vesti si pozici

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui greenfrog

anca,
suntem in aceeasi situatie, la inceput credeam ca e din cauza colicilor. acum si in momentele cand nu il doare nimic se comporta la fel. a dormit pana acum jumate de ora pe burta lui tati. cum il puneam in patut se trezea. eu nu apuc sa fac mai nimic prin casa, noroc ca am ajutor din partea bunicilor.



'Neata,
intru repede cat e sotu acasa ca dupa aceea...adio!
Silvia,

ai noroc ca iti face cineva treburile...eu nu prea am norocul asta si sunt singura toata ziua..de fapt pna la ora 5. Dar reusesc sa fac treburile cat are el somnul cel mare: 3 ore

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://community.webshots.com/album/577125831sfgDwM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Anca incearca si tu si vezi ce-i place.Al meu prefera cantecele.Dau drumu la radio si cant si eu ce canta acolo sau cant cantece pt cei mici numai ca am cam uitat versurile si inventez altele.sau are o vacuta cu un clopotel inauntru si ne jucam cu vacuta.Dar cel mai mult se joaca cu tati.Tati il ia si ii foarfeca piciorusele,ii canta,il pune pe burta,pe spate,face avionul....si cand face pauza,bebe scoate un "a" de avertizare care spune "haide ce mai stai".Dupa joaca lor vin eu si-l iau gata obosit si culeg toti laurii:dau tzitzi si adoarme tun.Caruselul iar il tine ocupat dar sa mai vada o fatza de om langa.Nu-i place sa stea singur si pace.Cu mine seamana ca nici mie nu-mi place singura.Si inca ceva.Nu-i place sa stea invelit si pace.Nu mai zic ca din cand in cand deschid geamul si ii puun un fes subtire pe cap.Si-l trage frate de pe cap.Atata se frichineshte pana il scoatte.Plus ca eu in casa il tin doar in body si sosete si am in jur de 25 de grade.Noaptea ii pun o bluzita si il infas de la subrat ca doarme ff linistit asa.PLus ca si mie imi e mai usor noaptea cand ii dau sa suga.Incercati si voi diverse.Curand se mareste iintervalul in care sta treaz.Atunci sa vezi.Pupici!

Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit


Ella , ce frumos se joaca tati cu Geo . La noi abia de 2-3 zile a inceput sa fie Codrin atent la ce este in jurul lui..de-acu' cred ca pot si eu incerca joaca...pana acuma nu prea baga in seama nici carusel, nici jucarii...sa vedem rezultate..

Despre suzeta, nici pomeneala sa o ia daca ii este foame..Doamne fereste sa-l "PROSTESC" CA urla de nu stiu pe unde sa-mi scot caciula Hai ca voi incerca si cu muzica.

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://community.webshots.com/album/577125831sfgDwM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Ioana28, LA MULTI ANI! pentru Alex si multe lunite fericite noilor bebelusi!!!

Nastere usoara rmkristine!!!

Ce invidioasa sunt pe fetele care deja au nascuuut!!! Stau si ma intreb, bebele meu cum o sa fie? Abia astept sa-l vad, deocamdata doar il simt cum galopeaza pe la costitele mele!

AMR 11 zile
37+ Radu Alexandru
poze, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui annya9

Ioana28, LA MULTI ANI! pentru Alex si multe lunite fericite noilor bebelusi!!!

Nastere usoara rmkristine!!!

Ce invidioasa sunt pe fetele care deja au nascuuut!!! Stau si ma intreb, bebele meu cum o sa fie? Abia astept sa-l vad, deocamdata doar il simt cum galopeaza pe la costitele mele!

AMR 11 zile
37+ Radu Alexandru
poze, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii



Annya , toate am fost curioase sa vedem cum arata minunea..dar mie deja mi-e ciuda cand vad ce repede trece timpul...deja Codrin are 2 saptamani jumate...si parca acuma ma vad vaicarindu-ma pe aici ca nu mai dadea Domnu' sa nasc Mi-e asa de draga perioada asta cand e bebe mic...nu as vrea sa treaca asa de repede...
Eu zic sa te mai bucuri de ultima 100 de m, ca ai sa vezi ca iti va fi dor si de perioada sarcinii..din anumite puncte de vedere..

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://community.webshots.com/album/577125831sfgDwM

Mergi la inceput