FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminika spune:

[blue]Draga Laura,
Vreau sa iti multumesc pt ideea de a ne impartasi din experienta ta. Ma numesc Luminita, am 33 ani si sunt din Galati. Am trecut prin mai multe interventii chirurgicale in care mi-am pierdut ovarele si trompele, deci singura mea sansa sa devin mamica este FIV cu donare. Am citit ce ai postat pe forum si acum sunt mai hotarata ca niciodata sa merg la clinica din Zlin pt asta, cred ca la noi in tara as pierde timp si bani fara rezultate favorabile.
Rugamintea mea este sa postezi un model de prima scrisoare pe care ai trimis-o catre clinica sau sa dai detalii despre ce informatii ai furnizat prin e-mail.
Legat de analizele medicale, eu am ceva analize facute in luna februarie a.c.adica: fsh,lh. Nu stiu daca sunt suficiente si ce analize ar trebui sa mai fac in prima faza. Iti multumesc si astept raspunsul tau. Promit sa va tin la curent cu demersurile mele. Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flori70 spune:

mami vreau, da acolo as vrea sa merg, a fost foarte prompta la mail-ul meu am primit foarte repede raspuns si cu f multe date dar depinde cand voi face rost de bani.
Am auzit si pareri urate despre greci dar depinde de feeling.
Nu stiu nimic despre clinica decat ce scrie pe sit-ul lor si ca au fost f prompti si cu multe detalii
Ma rog sa reuseasca fetele sa stim si noi macar de o singura clinica ca este de incredere.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

lumi bine ai venit printre noi si sedere cat mai scurta (speram sa reusesti si sa devi mamica) eu fac fiv la sibiu si in acelasi timp donez..stiu ca nu te gandesti la sibiu dar daca pot sa te ajut cu ceva ..cu mare placere..deocamdata terminam cu analizele amndoua si apoi intram in comisie ..te tin la curent cu ce fac..poate te ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Buna! Am citit din curiozitate problemele legate de lipsa de reglementari legale civilizate in tara noastra privind donatoarele. Foarte clar nu imi este, vreau sa va spun insa ca ma inscriu in randul celor care ar dori sa doneze. Exista, insa, unele aspecte care cred ca ma exclud: varsta si eventualele probleme de sanatate. Am deja 32 de ani, un copil si imi mai doresc unul, am pierdut o sarcina si urmeaza sa imi fac analizele de trombofilie. As vrea sa donez dupa ce voi mai avea un copil. Daca totul se intampla in timp util (pana in 35 de ani, am inteles ca este conditia), si nu am nicio problema de hematologie, etc, ma inscriu cu placere pe lista.Stiu ca pentru voi e un pic tarziu, dar... poate pentru alte aspirante care vin din urma. Va pup si va doresc numai bine, copii sanatosi si multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

floaredemac eu fac fiv si in acelasi timp si donez daca fetele au nevoie de tine(si sunt multe care nu pot sa ovuleze) pot sa va ajut cu ce stiu
noi am cam terminat cu analizele si asteptam comisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

floaredemac eu fac fiv si in acelasi timp si donez daca fetele au nevoie de tine(si sunt multe care nu pot sa ovuleze) pot sa va ajut cu ce stiu
noi am cam terminat cu analizele si asteptam comisia

poate impreuna reusim sa facem fericite cateva "aspirante". Eu o sa mai scriu pe aici dupa ce o sa realizez ce mi-am propus (analizele si copilul). Succes, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

succes si tie in ceea ce ti-=ai propus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminika spune:

MoNA RAMONA - Ce noroc pe cea careia ii donezi,esti o super viitoare-mamica . Eu cum as putea sa gasesc asa un suflet mare? Daca auziti pe cineva care ar vrea sa doneze, va rog mult dati-mi de veste.

Flori70 - ce noutati mai ai din Grecia, inteleg din mesajele tale ca mergi acolo pt FIV...Cat trebuie sa astepti pana te programeaza la procedura?
Astept vesti de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

succes si tie in ceea ce ti-=ai propus

Multumesc! Sper sa "colaboreze" si Doamne-Doamne, ca sa vina cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

lumi activeaza-ti pm sa iti dau id meu

Mergi la inceput