Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

la multe lunite sarbatoritilor de azi, sa creasca mari si sanatosi !

Imi pare tare rau sa aud ca mai sunt copilasi bolnaviori ...sper sa le treaca cat mai repede si sa auzim ca sunt mereu sanatosi !!!



Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Am pus si eu ceva poze noi la semnatura,dar nu mai pot sta ca plange copilul si trebuie sa mancam de seara! va pup si poate reusesc sa intru mai tarziu ca am a va spune mai multe!
Hepi,salutari ,o pupam pe Maia.
Fetelor va pupam pe toate fara exceptie !

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

mai fetelor,ma plang si eu,ca oricum altceva nu prea stiu sa fac... Acum vre-o trei saptamani cupilul meu a inceput sa faca diaree,o zi doua,dupa aia scaun normal cateva zile.Asa a tinut-o de atunci in continuu pana in prima zi de Pasti.In ultimele zile de diaree s-a iritat la fundulet rau de tot.Erau asa niste brobonele marunte,rosii,iesite in relief.Au trecut in doua zile cu sudocrem.Dupa ce a trecut diareea s-a iritat pe margelute si pe cuculetz,si arata pielea de parca l-am pus la fiert.Nu ii trece cu nimic.Ultima mea speranta era cu ulei fiert,a dat si el gres dat de aseara in continuu .Va rog,in afara de Bepanthene,sudocrem,ulei,nivea cu zinc,nidoflor(care nici nu e recomandat copilasilor sub 2 ani,dar l-am incercat si pe ala din disperare )cu ce il mai pot da?Face pipi bine,nu are febra,nu il deranjeaza cand il spal sau face pipilica.

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Eu am un preparat foarte bun.Si luta mea se mai irita.Rar dar se irita.Ii dau seara cand este iritata cu preparatul pe piele spalata f bine cu apa si sapun iar a doua zi nu mai are nimic.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Iulia0807 cat de rau imi pare ca nu va puteti bucura de iesiri.Luta mea e foarte incantata cand mergem in vizite.Chiar si la drum mai mare si cateva zile.Este in lumea ei.Pe mine ma deranjeaza dar putin ca nu mi simte lipsa deloc.Chiar nu o intereseaza cu cine e.Conteza sa fie cineva cu ea

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Kawaichan nu mai pot.Daca nu mananc salata de vinete in seara asta tampesc.Asa pofta mi se face cand aud de vinete.Sa vad pe cine pacalesc sa se duca dupa ele.Ai maaaare dreptate cu dintisorii.Si luta mea are gingiile in ultimul hal cica tre sa-i iasa 6 dinti: de sus de jos si xcaninii de jos.Dar nu vor deloc.Ce ma enerveaza ca de 2 luni si ceva tot ne ies.Dar are perioade cand tipa toata ziua si cateva ore noaptea si perioade cand nu are nimic.Asa ies dintii.Cu pauze?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

pozici noi
Iulia si nu ne spui si noua ce preparat minune ai ? Te roooog!

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna

a venit dr s-o vada pe anna, e ok .. i-a trecut gatutul. mi-a spus ca, daca vreau, pot sa-i dau cate un pic de suc de mar si morcov. daca nu, s-o las dupa operatie ..


danutza o pup pe ana nazdravana!

alex sar-mana de capitol! stai mami linistita ca nu e nimic grav cu frenul .. se rezolva ff usor. dar trebuie s-o faci caci altfel ii afecteaza vorbirea si chiar hranirea .. o prietena de la clopotei a facut interventia la medlife si a fost supermega multumita.

iulia ma bucur ca s-a facut fata de gasca luta ta!

lali fa-i baita la popo si oo cu apa cu bicarbonat (1 l apa si 2 lingurite bicarbonat) .. daca nu trece, atunci da-l cu albastru de metil .. chit ca se face albastru insa usuca si se face bine .. ce super sunt pozele in iarba si cu floricelele! este tare frumos puiul tau .. si ce ochi .. mamamama ..

iulia ce fericire pe pitic in premergator! ati petrecut frumos de paste si pustiul, din cate se vede, era incantat de copii si lume ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Hellos!!

Fetelor cu tarculete, eu am aici patutz din acela cu tarc..chiar l-am facut tarc, am mutat partea de sus, jos. Ea pare sa se simta bine in el. Oricum, ca sa fie si pe post de patutz de voiaj, e f bun. Mai ales ca se face mic de tot. Eu pe asta il tin aici, nu-l iau acasa. Vreau pt acasa un tarc, tarc si ma gandeam intre cele ca ale fetelor(gardulet) si dinacela patrat(ca un patut patrat). Poate cel garduletz e mai bun ca-l poti transforma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Merg sa cumpar bicarbonat si albastru de metil,sper sa treaca.Imi era teama de o infectie urinara,dar dr mi-a spus ca daca nu face pipi intrerupt si cu durere e ok.Daca nu ii trece,sau macar sa se amelioreze maine merg cu el la dispensar. Ellenuta,m-am impaunat toata!

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

pozici noi
Iulia si nu ne spui si noua ce preparat minune ai ? Te roooog!

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Lali ti-as spune daca as intelege toate ingredientele si cantitatile.
Stiu doar asa hidrocortizon stamicina vaselina 100 grame si nu stiu ce pudra.Este foarte ieftina am dat 10 lei si au iesit 2 cutiute.Stiu ca are antibiotic dar o data la o luna si ceva nu cred ca e grav

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput