Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Eu sunt tare hepiloasa.Am PC luta a papat bine si se gandaceste ba singura ba cu nepotul meu ca e pe la mine(are 9 ani) si imi doarme iar toata noapte de la 10 seara la 6 dimineata la care papa repede si mai doarme pana pe la 9 30 10.Ce sa mai vreau mai mult.S-a facut iar de gasca rau de tot.Dar si cand e ba recupereaza tot si mai pune si deoparte.Asta e luta mea.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

mai fetelor,ma plang si eu,ca oricum altceva nu prea stiu sa fac... Acum vre-o trei saptamani cupilul meu a inceput sa faca diaree,o zi doua,dupa aia scaun normal cateva zile.Asa a tinut-o de atunci in continuu pana in prima zi de Pasti.In ultimele zile de diaree s-a iritat la fundulet rau de tot.Erau asa niste brobonele marunte,rosii,iesite in relief.Au trecut in doua zile cu sudocrem.Dupa ce a trecut diareea s-a iritat pe margelute si pe cuculetz,si arata pielea de parca l-am pus la fiert.Nu ii trece cu nimic.Ultima mea speranta era cu ulei fiert,a dat si el gres dat de aseara in continuu .Va rog,in afara de Bepanthene,sudocrem,ulei,nivea cu zinc,nidoflor(care nici nu e recomandat copilasilor sub 2 ani,dar l-am incercat si pe ala din disperare )cu ce il mai pot da?Face pipi bine,nu are febra,nu il deranjeaza cand il spal sau face pipilica.

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

lali - pai ai incercat cam toate cremele...
pune-i in apa de baita ceai de musetel si galbenele. au rol dezinfectant si cicatrizant (mai ales galbenelele). nu se pot agrava de la asta si e si mai...natural, inofensiv... .

mai, si sa stii ca spirtul creste temperatura. e acelasi efect ca atunci cand bei alcool si ti se pune sangele in miscare, simti ca-ti duduie instalatie (crede-ma! iti spune o alcoolista !)...alta comparatie n-am gasit.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

mai fetelor,ma plang si eu,ca oricum altceva nu prea stiu sa fac... Acum vre-o trei saptamani cupilul meu a inceput sa faca diaree,o zi doua,dupa aia scaun normal cateva zile.Asa a tinut-o de atunci in continuu pana in prima zi de Pasti.In ultimele zile de diaree s-a iritat la fundulet rau de tot.Erau asa niste brobonele marunte,rosii,iesite in relief.Au trecut in doua zile cu sudocrem.Dupa ce a trecut diareea s-a iritat pe margelute si pe cuculetz,si arata pielea de parca l-am pus la fiert.Nu ii trece cu nimic.Ultima mea speranta era cu ulei fiert,a dat si el gres dat de aseara in continuu .Va rog,in afara de Bepanthene,sudocrem,ulei,nivea cu zinc,nidoflor(care nici nu e recomandat copilasilor sub 2 ani,dar l-am incercat si pe ala din disperare )cu ce il mai pot da?Face pipi bine,nu are febra,nu il deranjeaza cand il spal sau face pipilica.

Lali Lacra de
Paul-Iulian


pudra de talc mentolata,crema Johnson's din gama www.johnsonsbaby.com/soothingnaturals.jsp" target="_blank"> Soothing Naturals..la noi ultima functioneaza f bine,nu l-am dat niciodata cu vreun medicament-unguent ca nush de ce am senzatia ca-s frectie la picior de lemn dupa ce-am citit pe aici..



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

camy uff ce sperietura ati tras ! m-am speriat si eu cand am citit prima propozitie din mesaj,of mai,bine ca e totul ok si te-ai linistit si eu il lasam pe Josh in pat si mai mergeam sa arunc scutecul dar nu mai am curajul...nici pe canapea care e in living si poate fi vazuta din bucatarie,de dupa counter.in patut,sau pe saltea si gata,am scapat de stres.pup sa treaca stomacelul la puiut


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Buna ziua!
Am revenit dupa niste zile obositoare rau.Nu stiu cum fac mamicile care pleaca cu copiii de acasa cu mancare si tot calabalacul dupa ele.eu pur si simplu nu ma descurc ,adica la sfarsitul zilei zici ca-s batuta.In ziua de Paste am fost la nasi.acolo lume multa,nebunie,of Doamne!copilul meu nu mananca in agitatie ,eu is cam proasta asa de felul meu in sensul ca nu pot sa zic ''lasa-ti ma singura sau nu mai faceti galagie ca mananca fiul meu''.Drept pentru care a fost criam si pedeapsa.Cu somnul alta dracie ,mai era un copil de n an acolo,a trebuit sa asteptam sa se trezeasca ala sa ne culcam noi.cu schibatul la fel!of mama care m0ai facut!.A doua zi ,hai la fini sa-i luam motul finutului nostru.Acolo 6 copii,dintre care 3 de un an!am zis ca mor si inviez.oricum eu am decretat .PANA NU CRESTE COPILUL EU NU MAI PLEC DE ACASA!

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Buna ziua!
Am revenit dupa niste zile obositoare rau.Nu stiu cum fac mamicile care pleaca cu copiii de acasa cu mancare si tot calabalacul dupa ele.eu pur si simplu nu ma descurc ,adica la sfarsitul zilei zici ca-s batuta.In ziua de Paste am fost la nasi.acolo lume multa,nebunie,of Doamne!copilul meu nu mananca in agitatie ,eu is cam proasta asa de felul meu in sensul ca nu pot sa zic ''lasa-ti ma singura sau nu mai faceti galagie ca mananca fiul meu''.Drept pentru care a fost criam si pedeapsa.Cu somnul alta dracie ,mai era un copil de n an acolo,a trebuit sa asteptam sa se trezeasca ala sa ne culcam noi.cu schibatul la fel!of mama care m0ai facut!.A doua zi ,hai la fini sa-i luam motul finutului nostru.Acolo 6 copii,dintre care 3 de un an!am zis ca mor si inviez.oricum eu am decretat .PANA NU CRESTE COPILUL EU NU MAI PLEC DE ACASA!

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia


parca ma vad pe mine

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

In rest ,daca facem abstractie de aceste inconveniente ,a fost frumos de sarbatori.
ce-am mai citit eu pe aici...
aa,Nela ,of ce mai trageti voi! Sunt de aceeasi parere cu fetele: neaparat spital!intre noi fie vorba eu mergeeam mai demult dar nu ma bagati in seama eu sunt uneori tare panicoasa si exagerata cu copilul!Sanatate la micuta si asteptam vesti bune!va pupam.
Techila,m-ai innebunit cu aruncatul mancarii pe copil.si eu am avut gandul asta dar m-am razgandit ca mi-am dat seama ca el tot flamnad va fi si in plus tre'sa-l si schimb
Alex ,pupam frumoasa care semana cu tien sa nu faca febra si sa fie bine!
Fetelor din clubul copiilor cazatori le urez nervi tari si sanatate puilor!
Lali,si noi suntem cam rosii pe la poponeta ,dupa ziua de Paste cand nu l-am schimbat la timp din lipsa de spatiu si lipsa de tupeu la mine

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Incerc sa incropesc si eu un mesaj cat de cat,sa vad daca-mi reuseste.
Am adormit una bucata copil si incerc sa coc si niste vinete pana vine sotz din delegatie,mai e vreo ora.

Ne dau si noua doi dintisori si e chinul de pe lume,ca tot intarzie sa iasa la suprafata..cel din dreapta e mai avansat,ma tot uit la el in fiecare zi si tot zic ca gata sparge si degeaba...se misca incet si probabil ca-l doare gingia ca de vreo doua saptamani m-a capiat la cat de moody e..saptamana trecuta cel putin mi-a tipat intr-una ore in sir de-mi venea sa-mi iau campii,avea niste decibeli de ziceai ca-i adult Nu mai spun de trezit noaptea la 30-45min..eram zombi.Azi parca a fost mai prietenos:)) Probabil ca nu mai e mult si o sa aratam ca un iepuras coconas

L-am tuns sapt trecuta ca mi s-a parut la un moment dat ca incepe sa se uite crucis,avea nene niste plete de-i intrau in ochi mereu,cu toate ca le "ajustasem " un pic pe ici pe colo la un moment dat.mi-e si rusine sa va arat cum l-am facut la perciuni,i l-am ciuntit un picut ca se tot misca,noh.las ca-i creste la loc ca are o viteza..acu zici ca are sarma in cap,asa-i de aspru

Felicitam si noi sarbatoritii de azi- Darius&Robert, Adam Joshua,Iris Teodora,Andrei si Annabelle

Lumi,cand vii incoace?

Dana te pup,iti multumesc mult!

Intre timp se trezi cupilu' pt raga si veni si sotz din Kobe asa ca ma duc sa pregatesc cina.Iar mi-a cumparat dulciuri

Adi,Gegea ma bucur sa vad revad !

Geani cu intarziere iti urez si eu la multi ani fericiti ! sa fii fericita alaturi de pui si sotz pana la adanci batraneti!

Monica,Adi si fetele care mai sunt racite,multa sanatate!

Pup si puiutul de Anomis care e si el bolnavior de roseola Bafta cu botezul,sper sa va treaca pana atunci !

Cristina asa de dor mi-a fost sa te citesc

Gata,va tzuc,ma duc la salata de vinete.O seara frumoasa !


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai fetelor,am citit despre copilasii cu probleme...Zau ca imi e rusine cu iritatia mea cand ma gandesc la situatiile voastre.Sa nu credeti ca sunt insensibila,ma rog la DD pentru fiecare in parte cand sunt probleme,doar ca raman fara cuvinte cand nu pot oferi ajutorul nici macar cu un sfat. bine ca puiutii care au facut buf sunt intregi,in afara de sperietura nu au patit nimic.Ma rog pentru Ana nazdravana sa se faca bine,ca e tare greu cant te simti neputincios ,sa nu poti sa iti ajuti copilasul suferind.
Multumesc pentru sfaturi fetele .Diseara ii fac baitza cu ceai de galbenele si musetel.Ma straduiesc sa pun pozici de la tara.

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput