Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Fraguta tu ii dau suc de morcov proaspat, nu? adica morcov stors, vreau sa zic..
de ce nu incerci cu morcov fiert, pasat cu furculita sau dat prin blender? poate ii va place asa...iese un piureu bunut
sucuri nici prichinduta nu prea vrea..pana sa le inghita ea i se scurg pe la colturile gurii; asa, cu piureul este mai usor;

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Da, suc de morcov proaspat.

Urmez schema aia in care zice sa incep cu suc de morcov, apoi combinat cu mar, apoi mar copt si abia apoi sa introduc supa crema de legume.
Maine incerc cu suc de mar sa dc ii place mai mult.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Elle te pup mami..si pe fetitele tale dragalase! era gata gata sa te faci cu un contract de bucatareasa sefa la pitici

Astazi am fost la plimbarea de dimineata destul de devreme (trebuia sa cumpar LP), pe la 8 jumate... a fost atat de placut! in timpul noptii plouase si aerul era curat (sau cel putin asa avea nasul meu impresia), a fost soare dar nu atat de mult incat sa o deranjeze pe Ana..a fost minunat! mai mergem in plimbari cu noaptea-n cap! bonus: Ana a dormit o ora jumatate afara! (m-am plimbat in sus si-n jos pe-o amarata de strada pana s-a trezit ea ..ce bun ar fi fost un parc pe aproape)

si mi-am amintit ca si Hepilica o plimba pe Zana Florilor asa devreme..prin livada aproape inflorita, asa-i mami? tare bine trebuie sa fie!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna seara!

Nella,imi pare nespus de rau ca aveti probleme,am citit despre Ana...sper din tot sufletul sa primiti cat mai repede tratament adecvat si sa vii cu vesti bune!

Kawaiichan,deocamdata a schimbat tati planurile,vine el sa stea o vreme in Romania.Mie nu imi pasa prea mult daca suntem acolo sau aici,atata timp cat suntem impreuna.
Voi ce mai faceti,cand il aduceti pe Josh in vizita la bunici?

Happy_uka,cad ai atata laptic,e pacat sa nu ii mai dai....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



si eu pe eva am intarcat-o treptat .. pe masura ce s-a diversificat si papa suficient la o masa. eu incercam sa-i dau completare, insa, ea nu mai vroia. in cateva zile s-a reglat si productia de laptic .. astfel, la 8 luni a ramas cu 2 mese de dimi la 6 si seara pe la 9-10. daca bebelusul e atasat de tzitzi, si laptic mai e .. e pacat sa-l faci sa sufere .. oricum, in 2-3 luni vor ramane 2 mese de laptic si incet incet poti sa-i introduci si formula. intai, o obisnuiesti cu bibe sa vezi care ii place .. eu pe eva am detarminat-o sa bea formula din biberonul cu care era obisnuita sa bea ceai. apoi, dupa cateva spatamani, am trecut-o pe avent air flex .. cu asta bea si acum ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


merci de tips
daaar...
treptat vroiam si eu, fara indoiala
insa ea nu accepta deloc biberonul (niciodata nu a baut ceai - luto) si in seara asta incercam, o obisnuire, imprietenire, incuscriere, ce-o fi ea...dar nuuu...
ma gandeam sa incep de prin luna mai si in iunie - iulie gata..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Uka chiar vroiam sa-ti zic..sa nu renunti brusc cu alaptatul..sa incerci sa o mai lungesti; dar de ce ziceai ca vroiai sa slabesti astfel? (renuntand la alaptat) vrei sa te apuci sa faci sport? ca eu nu cred ca-i contraindicat femeilor ce alapteaza..



Nuuu, nu sport, doamne pazeste !! Foame maica, ai auzit de foame? nu stiti voi astea firfiride cum sta treaba ..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uka, imi dau si eu cu parerea ca na, e sport nationalma rog, am ceva experienta ca pana pe la 15-16 ani am fost cel mai inalt si cel mai gras copil din clasa

Ma gandesc ca dc mananci salate, gratare, iaurturi, etc, d-astea recomandate la diete, plus alaptat poti slabi mai usor.
Parerea mea

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

no, vorbesc un pic singura asa-i? si nici macar nu am baut atat de mult inca sa-mi doresc sa monopolizez discutia

Ieri i-am pus Anei cercelusi.....ii cer iertare de fiecare data cand povestesc cu ea (adica, de multe ori) si imi doresc din tot sufletul si sper ca suferinta ei sa nu fi fost atat de mare (la 20 de minute dupa zambea la grig in brate..dar atunci..atunci..uffff!).
Nu am crezut vreodata ca voi fi capabila de o asa iubire...in momentul acela as fi vrut sa ma biciuasca, sa ma bata careva, numai sa nu planga Ana..off, scumpa mamei! dar acum are cercelusi finuti si pretiosi

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Uka chiar vroiam sa-ti zic..sa nu renunti brusc cu alaptatul..sa incerci sa o mai lungesti; dar de ce ziceai ca vroiai sa slabesti astfel? (renuntand la alaptat) vrei sa te apuci sa faci sport? ca eu nu cred ca-i contraindicat femeilor ce alapteaza..



Nuuu, nu sport, doamne pazeste !! Foame maica, ai auzit de foame? nu stiti voi astea firfiride cum sta treaba ..

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





sa iasa cum ii mai bine pentru voi amandoua!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Uka, imi dau si eu cu parerea ca na, e sport nationalma rog, am ceva experienta ca pana pe la 15-16 ani am fost cel mai inalt si cel mai gras copil din clasa

Ma gandesc ca dc mananci salate, gratare, iaurturi, etc, d-astea recomandate la diete, plus alaptat poti slabi mai usor.
Parerea mea

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


nu cred asa ceva!

stii care e faza..si eu am o vaaasta experienta de slabiri/reveniri..eu sunt cam omul extremelor, ma cunosc. daca nu tin regim drastic, nu iese nimic.
daaar, iti promit ca o sa incerc! de dragul tau mai Fram


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

no, vorbesc un pic singura asa-i? si nici macar nu am baut atat de mult inca sa-mi doresc sa monopolizez discutia

Ieri i-am pus Anei cercelusi.....ii cer iertare de fiecare data cand povestesc cu ea (adica, de multe ori) si imi doresc din tot sufletul si sper ca suferinta ei sa nu fi fost atat de mare (la 20 de minute dupa zambea la grig in brate..dar atunci..atunci..uffff!).
Nu am crezut vreodata ca voi fi capabila de o asa iubire...in momentul acela as fi vrut sa ma biciuasca, sa ma bata careva, numai sa nu planga Ana..off, scumpa mamei! dar acum are cercelusi finuti si pretiosi

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Ana are cercei !! Sa vedem si noi, nu?
Eu nu pot sa stau niciodata in camera cand ii face vaccin, nici la gauri pt cercei nu am stat..sunt lasa , stiu , dar ma fac si de ras ca plang daca o vad suferind, plus ca o sperii si pe ea ma gandesc...

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput