FIV in Ungaria 100

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamaryllis cum poti sa le faci singura? Eu ma uit la filmele demonstrative si mi se face piele de gaina.Nu cred ca am sa le pot face singura,la altcineva as face dar mie mi-e mila .Mai bine ziceti voi ca sunt fricoasa sau cum vreti voi dar eu nu cred ca mi le fac.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

pamy, tamy, timea 30: va urmaresc si va tin pumnii
corina_anam: multumesc mult pentru raspuns , inteleg ca in mai iti faci FET? eu il astept pe PK sa imi spuna cand pot face...evident mor de nerabdare, desi stiu ca sansele sunt mai mici ca la FIVul normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Pamy de regula ce-ti faci cu mana ta, nu doare la fel. La mine asa functioneaza; decat sa ma "ciuruiasca" altii mai bine o fac eu; si crede-ma prima e mai greu.
Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

descultu: felicitari! sarcina usoara
adria 42: tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Atena nu mai zi ca-s sanse mai slabe , eu nu vreau sa stiu
Prin mai ar trebui sa-l fac asa am ramas cu Dr.; a zis ca vrea sa vada rezultatul de la analize inainte. Eu maine merg la Budapesta sa mi le fac, iar rezultatele vor veni in 3 saptamani.
Trebe sa speram in continuare ca altfel....
Si apropo mie mi-a recomandat 2 cicluri de pauza dupa FIV esuat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

corina anam multumesc de incurajare dar nu cred ca se prinde morala de mine ,dar nu se stie niciodata,poate prind curaj.te pup
atena 77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

pamy: de ce nu iti face sotul intr-o prima faza? pe bune nu e greu, dai cu vata imbibata in sport si apoi infigi acul - cele mai bune ace sunt cele de insulina pt ca sunt f subitiri
corina_anam: serios??? chiar si pentru FET se face pauza 2 cicluri? ce analize ti-a dat? eu ma cam grabesc, tare as fi vrut sa fac FET in mai...adica daca ar fi fost dupa mine si in aprilie, dar el fiind plecat nu e fezabil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

pamy: scuze, in spirt , m-am grabit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

samira, adipapazi: ma gandesc cu nostalgie la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Pamy
Atena mie asa mi-a zis, poate e doar cazul meu. Eu oricum am fost "revoltata" dupa al doilea FIV nereusit (l-am facut in decembrie) si am zis ca in graba nu fac FET ca stau bine acolo ; dar cum fac eu de obicei m-am razgandit
Analizele de mai jos mi le-a cerut:
Cariotip, Muta#355;ie factor V Leiden, Muta#355;ia genei protrombinei, Deficien#355;#259; de proteina C, Deficien#355;#259; de proteina S, Deficien#355;#259; de antitrombina III, Lupus anticoagulant, Anticorpii anticardiolipina, Anticorpi antinucleari, Nivel de anticorpi anti TPO

Mergi la inceput