FIV in Ungaria 100

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna fetele!
Felicitari pentru noile gravidute! Bafta multa celorlalte!

A auzit careva de DHEA capsule? Mi le-a recomandat doctorul pentru refacerea rezervei ovariene(am AMH f f mic). Mi-a spus ca da rezultate f bune, dar nu se gaseste in farmacii. Din cate am citit pe internet ar fi un fel de steroizi. Daca ma puteti ajuta cu ceva informatii.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tanno25 am ace suplimentare dar sunt tot mici.Acum e sotul la farmacie si imi cumpara.Ceea ce e enervant e ca nu prea stiu farmacistele ce sa-i dea.Cand aud de injectii subcutanate ptr fiv se uita ca boul la poarta noua.De menopur sau merional zici ca nu au auzit in viata lor.











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pamy

tanno25 am ace suplimentare dar sunt tot mici.Acum e sotul la farmacie si imi cumpara.Ceea ce e enervant e ca nu prea stiu farmacistele ce sa-i dea.Cand aud de injectii subcutanate ptr fiv se uita ca boul la poarta noua.De menopur sau merional zici ca nu au auzit in viata lor.

e cel mai simplu sa ceri ace ptr injectii; si atat; sunt acele normale ptr seringi obisnuite ...

de unde sa stie o farmacista de injectii subcutanate ptr fiv sau de merional / menopur ? este o simpla farmacista, poate si fara studii, caci numai farmacista sefa are nevoie de studii ; asa ca nu tre' sa te mire nestiinta lor ... pe langa asta, nu isi dau interesul ptr ca nu intalnesc in fiecare zi paciente care fac fiv ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

elenus26 si eu sunt in situatia ta si chiar ma gandeam serios sa incerc DHEA, plus ca netu e plin,am inteles ca la FIV-urile din Austria chiar este recomandat, dar am zis sa-l intreb intai pe doctor si sa nu iau asa de capul meu.El a spus ca nu cunoaste suficient, nu lucreaza si nici nu se gaseste in Ungaria, asa ca...nu stiu ce sa fac...Ce doctor ti-a recomandat DHEA, in ce doze, cat timp il iei, produs de cine, de unde se cumpara ??? Deasemeni am inteles ca este eficienta acupunctura, dar nici aici nu stiu sa-ti dau mai multe informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Lidiadiana eu o sa fac FIV-ul la Medlife, la doctorul Albu. Mi-a recomandat 3 cp/zi si sa le incep cat de repede pot + vit E, Arginina si coenzima Q10.
Am vazut ca se gaseste pe internet de vanzare. Ma tot uit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicitari yarrina! multa sanatate si sarcina usoara!

poate ma ajutati si pe mine cu un raspuns; cand se incepe tratamentul pt fiv?

eu am facut a treia inseminare cu dr kovacs (primele doua in bucuresti), din pacate nereusita, azi am facut bhcg negativ; vrem sa facem fiv si vroiam sa stiu daca mai pot incepe tratamentul ciclul acesta; azi sunt in ziua 24; i-am scris mail dr si astept raspuns, dar am inteles ca este in concediu, sper sa-mi raspunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Inseminarile le-ai facut cu stimulare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

da, pe toate trei, prima si a treia cu clostibelgyt 1 pastila/zi, a doua cu closti si puregon 50 ui; la prima am avut trei foliculi, la a doua doar unul, iar la a treia doi; din pacate, nu s-a prins niciunul

as vrea sa fac si o histeroscopie pana sa incep stimularea pt FIV, credeti ca este ok? anul trecut am avut un polip pe care mi l-au scos, acum la ecografii nu se vede nimic anormal, dar as vrea sa fiu sigura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Daca ai facut stimulare e bine sa lasi sa treaca macar un CM. Stimularea pentru FIV este mult mai puternica si o sa fie bombardate ovarele. Si eu am facut pentru un polip si apoi inainte de Inseminari am facut HSG si nu s-a mai vazut nimic, erau perfect permeabile. Daca vrei sa faci FIV nu-ti trebuie, ca nu conteaza trompele, daca vrei sa faci tot Inseminari poti sa le verifici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Eu in ziua 11 de la CM (primul dupa FIV)am avut o usoara sangerare? Sa fie oare de la tratamentul pentru FIV? A mai patit cineva asa?

Mergi la inceput