FIV in Ungaria 100

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

atena77 imi face sotul injectiile,si la primul fiv el mi le-a facut,dar eu citind de atatea fete curajoase am crezut ca fac si eu parte din ele
tamaryllis si eu sunt sensibila la piele,poate e totusi din cauza ca ai mancat oua.Am si eu putina urticarie asa ca nu o sa fi singura .te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, tu cu ce faci stimulare? De fapt degeaba intreb, pt ca eu data trecuta am facut cu gonal si merional si tot am avut iritatia asta. Acum fac cu menopur si e la fel din punctul asta de vedere.
Eu nu azisem pe nimeni sa aiba un asemenea simptom si ....ma impacientasem. Deja i-am scris si lui K. Cred ca o sa se sature in curand de romance insistente/curioase.
Pai sa stii ca am constatat o chestie referitoare la injectii: in partea stanga a abdomenului ma doare f tare cand incerc sa bac acul; chiar nu am reusit sa-mi fac in partea aceea. In schimb, in partea dreapta nu simt absolut nimic cand introduc acul.
Luck, cum ramane? Vb la tel? Ti-am lasat un mesaj off line pe mess!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamaryllis eu fac stimulare cu 150 gonal si 150 merional/zi.Poate iti trece,eu cand fac urticarie ma fac pe piele cu crema mentolata preparata din farmacie.Poate te ajuta si pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Adi, mie nu mi-a zis sa refac beta. A zis ca sunt vesti excelente, ca sa iau tratamentu' in continuare si ca asteapta rezultatul de la echo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna seara fetelor

O intrebare am si eu pentru cele care ati facut anal. genetice si de trombo: pot sa beau sau sa mananc ceva inainte de analize? Eu sunt dependenta de cafea si avand in vedere ca tre sa conduc de dimi pana-n Budapesta si ma trezesc la 6

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

da, ianna, nici mie nu mi-a dat sa refac.numai utrogestanul si acidul folic.altceva mai iei?

Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Fetelor care sunteti deja gravidute...la glera ati observat ceva modificari? Nu-ti prea poti da seama din cauza utrogestanului dar macar ca si culoare...Eu sigur o iau pe aratura pana maine!!
Ma doare burta si ma tot duc la baie ca parca simt ca-mi vine dar e cu totul altceva...


Nu inteleg ce e "cu totul altceva"? Simptome de ciclu am avut si eu...
Linisteste-te! Nu-ti face bine de niciun fel stresul.
Tinem pumnii!

Irina, +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Luck, azitromicina se ia pt Ureaplasma in doza de 500mg?zi (1 tb) timp de 6 zile ( nu 10!). Poti sa cumperi AZITROX si nu Sumamed, e acelasi lucru si e mai ieftin (in jur de 800.000-1mil tot tratamentul). Nu are rost sa iei Doxi daca e rezistenet, cred ca PK nu a fost atent la antibiograma.



adria
multumesc din suflet !!!
Dr ginecolog mi-a dat 2 pastile de 500 pe zi timp de 5 zile , a spus ca tratamentul e normal pt 3 zile dar totusi sa facem 5 zile .
Astazi am fost la dr de familie sa -mi dea reteta compensata si mi-a spus ca azitroxul de 500 se ia in priza unica , adica 1/zi.
Nu stiu ce sa mai cred !!!!!!!!!Cum sa fac acum?
M-am gandit ca tb sa ia si sotul meu tratament nu?
tammy
ti-am raspuns pe mess , nu ai vazut mesajul meu???
Te sun dimineata si vb la telefon.
bytzi

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Aum dau si eu raportul:
Am fost azi la eco. Bebelasii sunt bine, au 2,2 cm fiecare, activitate cardiaca, totul in regula!
Pe unul din ei mi l-a aratat mai deaproape si l-am vazut cum isi misca manutele si cum ii batea inima de numa numa!
A fost o senzatie de vis!
Eu am zis ca asta e fetita care seamana pe mine, mai agitata!!!

Va doresc din suflet sa vi se implineasca visul de a fii insarcinate si de a avea copilasi! Meritati dupa cat luptati si prin cate treceti!
Sper sa fie bine si la mine pana la capat!
Va pup!

Irina, +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

pamy
ti-a specificat dr merional , sau ti-a scris pe schema merional / menopur?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput