Pufuleti (24) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

A mea papa la 2 luni, azi implinite, 80 ml clar, cateodata si mai mult, vreo 100. Per total zi, 600 ml, dar nu e regula. Eu ma mulg din 3 in 3 ore, si noaptea , si ii dau numai LM. A avut la nastere 3800g, acum 4500 cred.

Vreau si eu colajul, pls.
dumitrache.adina@yahoo.com



Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Da, PLATEEA, stiam ca e de 2,5 luni si nu stiu de ce am scris 2. Am editat imediat dupa.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

vreau si eu sa adaug o intrebare la cea a Catalutzei?

Cum ii adormiti?(cu exceptia celor care "se adorm" singurei, pe care ii invidiem maxim)si/sau "Cum ii tzinetzi adormiti"?(Ema tresare/se scoala la primu; zgomot/miscat, de cele mai multe ori...)

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Iuria de obicei adoarme la san dar cand o pun in pat se trezeste si atunci ii dau suzeta, o tin de manutze si-mi apropii fatza de a ei, eventual pe o parte asa sa-i fac intuneric, obrazul meu pe tampla ei , de ex. si fac ushor "shshshsssst", pana adoarme. Uneori imi ia si 10 min..

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

DECENUELA, nu ma invidia, k e terorista rau cura asta Montignac, faza I: nici pic de faina, porumb, orez si zahar in nik. nici nu-mi imaginam ca zaharul e in...orice produs (sirop tuse, bulion, mustar,etc, etc). nu vrei sa stii ce am papat zilele astea (da' iti zic, ca-s 2-3 chstii:ou, drob (fara aluat), branza,iaurt,friptura cu salata. ATAT!). cu cozonacii si pasca sub nas am stat/stau...



Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

plateea,esti o dulce...... asa faceam la radu:tot timpul cu cartile de medicina pe masa,ca nu aveam internet acum 10 ani :toate sa fie cum zice cartea,cantarit saptamanal,tel la dr intr-o veselie,a mancat bine/destul?,toata ziua fierbeam/sterilizam/calcam si mai stiu eu cate!...acum sunt tot mama closhca,dar una relaxata...si se simte,sa stii...... ca un mic exemplu:pe radu il cantaream cel putin o data pe sapt[sambata seara treceam greutatea in carnetel ] ,pe alex l-am cantarit pana acum de 3 sau 4 ori...in 3 luni...

oricum ,am vazut ca bbTO este un lungan si jumatate
referitor la cat mananca alex:habar n-am[la radu faceam proba suptului ,acum nici nu intentionez]...si eu am auzit/primit atatea sfaturi binevoitoare,dar sunt ca si decenuela

si pt chinul tau cu pompa!am o prietena ce s-a muls manual[acum 23 de ani] pana la 7 luni,ca fiisu nu dorea sa suga la san,iar ea avea lapte...si cel mic a papat LM 7 luni pe biberon...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

O fi grea cura Montignac dar e singura care mie imi da rezultate si nu are efect yo-yo. Mereu m-am bazat pe ea.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Pustiu` adoarme de cele mai multe ori singur; il pun in pat (fie al lui fie al nostru- depinde cum nimeresc) pe burtica si asa adoarme. Daca-l pun pe spate cresc spini in pat si nu mai merge treaba Seara cand avem programul de plans il adorm in wrap. Din pacate cel mai greu imi este la masa de la ora 4.00 dimineata cand dupa ce papa el are chef de ras si de gangurit, iar mie-mi pica ochii in gura de somn... Daca nu-l bag in seama incepe sa planga, daca incep sa-i vorbesc clar o ora nu mai adoarme



fericita de Sebastian Mihai
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi
www.youtube.com/watch?v=mQ9r6or5YfY" target="_blank">bebe danseaza

cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

gratiana, mariucasara... cam cate mese pe zi? cat se aduna??? de tot?

ana... mc!

lorex... shhhh-sai... 10 minute?? eu raman fara aer dupa un minut! si ma plictisesc fantastic... way to go.. esti tare, ce mai! app ... mi-e doooor de tine, desi nu te-am vazut niciodata! pe burtica martisorul odiseii...

banui ca oricum nu conteaza cat mananca piticii, atata timp cat sunt binedispusi si fac kk, susu, dorm, etc... da... orice mama vrea sa-i creasca puiul ca fat frumos, nu? ca doar n-oi fi eu singura...

incerc sa ii dau de mancare, si revin, daca ma mai lasa!

dragele mele!



Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

gratiana, e bilantul de 2,5 luni! da eu oricum, sunt multumita! crestem noi mari!

mamidepuiuti... cu manaaaa??? hmmm... complicata afacere! da... sa stii ca nu ma plang! de fel. eu sunt in al 9-lea cer ca am lapte. de-al meu. si nu din cauza ca vai de mine, LM e the best si alte teorii din occident, unde au mamele vreme sa se joace de-a breastfeeding-ul pana insoara copiii, ci am un fix, ma bucur ca nu dau bani pe lapte! nu intrebati, si nu dati cu oua! imi permit sa cumpar LP, dar... nu vreau! uite asa, ma motivez eu sa-mi cumpar cate ceva frumos in fiecare luna, economisind banii de LP sunt cu capul, stiu!



Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


cum mai mami pt bani??? eu nu te cred ... poate iti place tie sa te ganndesti la o recompensa pt atata munca cumva, dar asta e altceva

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Cat despre cat de mult (sau putin doarme)... De obicei sta treaz dimineata de pe la 10.00 pana pe la 12.00-13.00, apoi papa si doarme pana pe la 16.00-17.00 cand il trezeste foamea (eventual se mai trezeste un pic cand il imbrac sa iesim afara, dar adoarme la loc in carut). Mai doarme apoi pana pe la 19.00 si de la 19.00 pana pe la 1.00-2.00 doar atipeste cate 15 min. pe ora...

fericita de Sebastian Mihai
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi
www.youtube.com/watch?v=mQ9r6or5YfY" target="_blank">bebe danseaza

cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian

Mergi la inceput