Burtici cu ursuleti de Nov-Dec 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Hristos a inviat!

Vad ca au aparut multe gravidutze noi de cand nu am mai intrat eu. Felicitari si sarcini usoare!
Mie imi este f rau. Asa mi-a fost si sarcina trecuta. Sper ca este tot fetita, ca altfel o incurca cu mine

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 9+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

[b]Hristos a inviat![\b]

Fetelor, am reusit sa fac cozonac si oua vopsite (desi a trebuit sa-mi folosesc talentul de pictorita pentru ca vopseaua de oua pe aici nu-i la fel cu cea de acasa). Am desenat cu pensula iepurasi, inimioare si floricele, m-am chinuit pentru ca am vrut sa-i placa Isabellei.
Rezultatul: Isabella le-a bibilit pe toate partile. A luat oul cu iepurasul drept preferatul ei, si a plans jumatate de ora cand mami si tati au ciocnit oua si tati a inceput sa curete oul lui. Nu spunea decat "Tati, you hurt the egg". Asa ca mami a renuntat la ou, le voi tine in cosulet pana se plictiseste de ele.
Cozonacul, nici nu a vrut sa se uite la el la inceput dar cand a dat de gustul lui nu mai puteam sa o iau de la masa.
[b]Doura[\b], super faina reteta de shaworma a iesit un deliciu.
[b]sunset_zuzi[\b], eu m-as considera norocoasa daca as scapa de greturi.
Fetelor nu va mai faceti atatea griji, este normal ca hormonii sa varieze in cantitate. Greturile sunt uneori determinate si de dieta, adica daca mananci mai picant sau mancaruri mai grele, greturile sunt mai accentuate. In cazul in care scoti din dieta ce te deranjaza, dispare si greata.

Madalina
mami de Isabella Andreea si 8+
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124758
"Dumnezeu are numai 2 maini, de aceea a creat mamicile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Adevarat A Inviat!
Doura felicitari ptr inimioara!! si eu abia astept sa ma duc joi, ca pana acum nu i-am vazut inimioara batand.
cat despre greturi ce pot spune....vineri a fost ziua lui iustin si bineanteles ca i-am luat tort si am suflat in lumanari si dupa ce am macat tortul nu mai mai despartit de toaleta... si sincer nu ma mai pot ridica din pat de rau ce imi este.
toata lumea zicea ca doar la prima sarcina este asa dar eu la toate 3 a fost la fel si mai e drum lung pana sa imi revin iar de mancat fetelor nici nu se pune problema, aproape nu bag nimic in gura....

Mami Andreea 7sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Eu ma duc maine la eco sa aud inimioara pentru prima oara. Cred ca este totul ok pentru ca si eu am o greata vaga dimineata, sani durerosi. A, si ce mai am, si mi se pare ca e cam devreme- la sarcina cealalta nu am avut decat mult mai tarziu- mi-e somn seara adorm foarte devreme insa pe la 2 noaptea ma trezesc si ma gandesc. Imi fac griji despre cum o sa ma descurc cu 2 copii, imi imaginez un haos total, pur si simplu mi-e putin frica in legatura cu in ce se va transforma viata mea: si nu ma refer la primele luni grele de bebelus, ci chiar la urmatorii ani. Adica vreau si eu ca fiecare putin timp si pentru mine si ma intreb daca va mai ramane oare ceva....Sper ca aceste stari de indoiala sunt tot de la hormoni si vor trece, nu le-am avut la prima sarcina decat o noapte si o zi,

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Hristos a innviat!
Nu am mai scris de mult..intr-adevar s-au inmultit gravidutzele si vad ca auzim numai de vesti bune la odiseea asta!Ma bucur mult, aduce energie pozitiva!
ne laudam si noi cu greturi toata ziulica, lipsa de pofta de mancare si tot tacamul..somnolenta, lipsa de energie..
Pe 23 APR mergem la ecografia de 12 saptamani , apoi la Viena la alte analize mai complexe, la 13 saptamani si ceva
douradoudou - felicitari- este prima ta ecografie? Noi deja i-am auzit inimioara acum 2 saptamani si ceva:)
V-ati hotarat pe unde nasteti si cu ce doctori?
La nume v-ati gandit?
Va si va doresc o noapte buna






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

nu..este a 2 a echo..prima a fost la 5 saptamani..acum avem 8 saptamani

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

sunset_zuzi, eu m-am confruntat cu acest lucru:au disparut greturile, au revenit, acum vad ca au disparut iar si deja am o pofta de mancare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Siema, vad ca scrii ca mergi la Viena. De ce? La ce clinica? Ai putea sa-mi scrii si pe private....ma intereseaza pt ca si eu as dori sa ajung acolo pentru teste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

O cunostinta de-a sotului a mers in Austria cu un RMN sau eco facut in Romania si doctorul a inceput sa rada, a zis ca nu a mai vazut asa ceva de 30 de ani si ca pare o fotografie facuta fara blitz intr-o camera intunecata. Diagnosticul era pus gresit si doctorul respectiv a tinut sa mentioneze ca 80%(pare cam dur procentul) dintre romanii care vin in Austria au diagosticul pus gresit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Hristos a inviat burticutze!

Joy, si pe mine m-au cam prins greturile, la masa de Pasti de abia am putut inghiti niste salata si o sarmaluta! Am slabit deja un kg, imi este pofta de mancare, insa cand vreau sa ma mananc ma apuca o greata...
Dar mananc putin si mai des, sau macar incerc!

De echo pot sa zic cu mandrie ca sambata, pe 10, ma duc sa-i aud inimioara ursuletului meu, zic ursulet ca sper sa fie baietel, de fapt asa simt:))

Dragi burticutze, sa aveti o saptamana usoara, fara prea multe greturi si fara prea mult stress de la sefi!

Pup cu drag pe toate!


Madelain5+

Mergi la inceput