FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

DanaisaMa cam doare burtica...cred ca-si fac loc.

Nu te speria surioara mea! Durerile nu sunt chiar anormale! Eu le-am avut pana in saptamana a noua! Acum e liniste si parca as vrea sa ma mai doara "putin" sa stiu ca bebe e acolo bine merci!

Sigur ei se cuibaresc bine de tot si isi fac caldurica la mami in burtica! De acum ai grija cu alimentatia, stresul, efortul si pune puii pe primul loc! Abia astept sa vad ce urmeaza!

De acum mai da un ochi si la odisee, dar ramai membra de suflet a acestui forum! Fetele de aici ti-au fost si iti vor fi tot timpul mai aproape!

danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Si in ultimul rind,vesti despre mine
am vrut sa va fac o surpriza sau mai bine zis sa lucrez pe furis

Ieri z1 de CM,azi am facut eco = ok,progesteron 7,6 din seara asta trebuia sa incep dipherelin si de miine stimularea ....dar din cauza progesteronului am ratat si fiv-ul acesta pe care il astept de atita timp,simt o durere in suflet si nu vreau sa ma mai gindesc la nimik,sa fac ceva prea curind,totul imi merge pe dos.....
asa ca mai trec pe aici sa va tin pumnii voua si sa va incurajez ,dupa cum vedeti,se poate,nu va descurajati.


Hai bytzi, te rog, fruntea sus!
Doamne Doamne are ceva pregatit si pt tine! Stiu ca uneori nici nu mai crezi ca se va intampla ceva, dar eu cred ca undeva, in universul asta, copilutul tau asteapta momentul potrivit sa vina la tine!



danaisa20 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

da,yarrina,din cauza progesteronului,nu stii ca si tu aveai emotii cu el,cind ti-a zis dr ca daca nu-i ok la punctie ,congelati embrionii?
In z1-2 de preferat este un progesteron sub 1,5 ca endometrul sa fie ok pt implantare,adik sa nu treaca faza secretorie.
A zis ca daca era undeva de 2,imi dadea ceva si-l scadea ,dar asa...se mai putea continua si daca chiar nu era ok se congelau embrionii,dar in cazul meu e f greu,ce sa congelam...
asta e....sint invatata cu esecurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bytzy imi pare sincer rau pt tine..
si eu sunt in aceeasi situatie ..
embrionii mei nu se divid..
nici eu nu stiu cum sa mai fac si ce, sunt complet demoralizata..
cine stie ..poate intr o zi vom reusii si noi..
stiu cat e de greu , dar iti doresc putere! sa o putem lua candva de la capat..
te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bytzi cat trebuie sa fie endometrul ptr implantare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Hai bytzi, te rog, fruntea sus!
Doamne Doamne are ceva pregatit si pt tine! Stiu ca uneori nici nu mai crezi ca se va intampla ceva, dar eu cred ca undeva, in universul asta, copilutul tau asteapta momentul potrivit sa vina la tine!


Saru'mina, e atit de greu sa mai sper la ceva,cind vezi ca nu poti face nimik sa fie bine si ca nu mai am nici cea mai mica sansa,sa mai incerc ceva ,am vrut sa fiu optimista si cred ca am si reusit pina astazi ,dar in sufletul meu stiam ca nici acum nu va merge..





[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Vorbeste cu dr mai intai sa vezi ce zice. Si daca ar fi sa fie asa ...nu inseamna ca luna viitoare va fi la fel. Trebuie sa fie bine!!!
Danaisa cred ca isi fac loc de asta ma doare. Am luat un no spa si m-a lasat. Tot ma duc la baie la pp si ma tot uit sa vad se schimba ceva...Sunt oleaca paranoia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina eu nu cred ca se va schimba nimic..esti INSARCINATA si gata cu grijile si problemele (nu le fac bine micutilor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Vorbeste cu dr mai intai sa vezi ce zice. Si daca ar fi sa fie asa ...nu inseamna ca luna viitoare va fi la fel. Trebuie sa fie bine!!!
Danaisa cred ca isi fac loc de asta ma doare. Am luat un no spa si m-a lasat. Tot ma duc la baie la pp si ma tot uit sa vad se schimba ceva...Sunt oleaca paranoia.

oho, eu ma duc de 20 de ori pe zi la baie si de fiecare data verific sa nu apara ceva colorat
niciodata sa nu stai cu dureri
pot fi mici contractii
ai voie pana la 4 no spa pe zi
eu nu am abuzat, maxim 1 /zi!


danaisa20 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Hai bytzi, te rog, fruntea sus!
Doamne Doamne are ceva pregatit si pt tine! Stiu ca uneori nici nu mai crezi ca se va intampla ceva, dar eu cred ca undeva, in universul asta, copilutul tau asteapta momentul potrivit sa vina la tine!


Saru'mina, e atit de greu sa mai sper la ceva,cind vezi ca nu poti face nimik sa fie bine si ca nu mai am nici cea mai mica sansa,sa mai incerc ceva ,am vrut sa fiu optimista si cred ca am si reusit pina astazi ,dar in sufletul meu stiam ca nici acum nu va merge..






[/quote]

pai vezi, de ce in sufletul tau era aceasta indoiala? nu mai lasa nimic negativ sa ajunga la inimioara ta! gaseste o cale sa mergi mai departe! noi ne gandeam ca daca nici acum nu reusim sa incepem dosarul pt adoptie! e un pas greu de facut, dar era urmatorul! chiar daca unii in jurul nostru dezprobau! e viata voastra si doar voi 2 decideti cum vreti sa fie! situatia ta e putin mai dificila si asta te-a cam doborat, dar eu vreau ca la fiecare palma primita sa te ridici si sa mergi tot inainte! simt eu ca ai puterea asta! intr-un suflet atat de mare ca altau nu e loc de disperare!

danaisa20 12+

Mergi la inceput