BravoSabina, Artu ! Flori liliac-mai-iun'10 (64)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Am venit de la mese si l-am culcat pe Mirci. De fapt a adormit in masina, la Bogdan in brate.
Sabina Stu ca prioritate au fetitzele, dar nu ai spus nimic despre tine, te simti bine, totul e ok? multi si sa fiti cat mai repede acasa!
taty-ana imi pare rau de contractiile de aseara, sper sa se linisteasca si sa mai stea fata cumintica in burtic.
Ma duc sa-mi fac bagajul de spital

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 20 de zile




Spor la bagajit, dar sa nu te grabesti si tu... tu mai ai pina la termen draga Laura!;)
Te previn: nu nasti decit la data stabilita:D!

Marlena (Mary)32+cu minune de Tudor Mateo



AMR 7 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Hristos a inviat.

Tatiana hai ca mai e un pic. Tu esti cea mai curajoasa mamica.

Laurita eu ma simt foarte bine. Azi m-am dat os din pat, mananc 3 mese pe zi. Am fost la fete. Pe Ekaterina mi-a us-o la san, dar nu curge nimic. Perseveram. Fetele mananca insa f bine la bibe cate 20-30 ml fiecare.

Mary azi am primit ou, drob inca nu era in meniu. Mai negociez maine cu dr.

Va multumesc din suflet fetelor ptr urari. Noi mai stam cam o saptamana in spital, sa atinga Iustina la 2 kg. Noi ne simtim f bine aici, e un concediu binemeritat. Ne e mai greu fara Ale, dar vine in vizita si bunicile se ocupa super bine de ea.

Lapte nu am inca. O sa incerc sa ma mulg de maine. Va pup pe toate cu drag si va promit ca mai intru.

Sabina 37+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - cateva zile

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.




Ma bucur nespus sa aud ca esti bine Sabina!
Sa iti dea DD puterea sa te refaci cit mai repede si sa ai si laptic iti mai doresc!

Legat de drob: eu am incercat ieri, dar drob de alte organe decit de miel (nu -mi place mirosul de drob, de asta "nu") si mi-a picat cam greu... motiv pentru care nu o sa mai gresesc! Nu-i de mine! Si dupa ce am mai auzit (cred ca una din fete spunea) ca nr nasterilor creste in perioada sarbatorilor din cauza abuzului/excesului alimentar... chiar ca m-am linistit de tot!:) Ca nu prea am opreliste cind e vorba de dulce... asta e alta poveste... dar trec ele si poftele, sper!!!

O noapte buna si tie, si printeselor tale! Va pupic! Sa aveti parte de sanatate si progrese!!!!

Marlena (Mary)32+cu minune de Tudor Mateo



AMR 7 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Madamar hehe, si eu sper sa mai astept macar pana reusesc sa ma vopsesc si sa ma aranjez la un coafor...ca am 3 culori in cap!!
Cu mancatul temperat...nu stiu cum ai reusit, cred ca am pus 2 kg azi...de dulciuri nu zic...nu am nici o opreliste...
Sper sa intram in alt ritm dupa nastere...


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be

Adevarat a Inviat!

Nati, da-ne un semn si zi-ne ca esti bine. Te-am visat aseara urat... Nu avea legatura cu sarcina!!! Insa as vrea sa stiu ca esti bine! Cu toate ca na, de multe ori, visele astea inseamna exact vice-versa.


minunea mea


Mira, eu nici nu mai zic nimic de vise, ca deja nu mai pot de ele, ma intorc pe dos, uneori visez prostii pe care nici nu mi le-as inchipui vreodata! Abia astept sa nasc, la termen si sa vad copilul sanatos! Noi suntem bine. Am fost azi in padure la un frigarui, am condus vreo 20km in afara orasului. I-am zis si mamei, zilele astea sa stea cu Cami sa mai cumpar cate ceva pentru ce o sa am nevoie la maternitate. Ca nu e de gluma sa nu ai nimic pregatit, nici nu stii cand te apuca nascatoarea.
ca te-ai gandit la noi!
sa treaca si raceala cat mai repede.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

De trei zile nu stiu cum s-a intors bebelina mea, dar ma loveste destul de dureros in vezica. Cu Cami nu am experimentat asa dureri, desi era foarte activa in burtic. Nopatea incepe a trebalui in burtic si are de lucru pe acolo cu organele mai sensibile.
Maine mergem la bunica sa vedem ce hainute au ramas noi de la Cami de bebe sa le luam la spalat, sa fie la noi.

pupici la toate burticile si mamicile si bebelusele scumpe!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

NEATZA,

In dimineatza asta dau eu sau ceaiul depinde de preferintze,,,

Noi am avut un PASTE linistit in familie adica cei patru muschetari, cu mancarea nu am exagerat dar tot mi s-a parut un pic cam grea abia astept sa fac o supa de pui cu galusti mi-am luat gris de la magazinul romanesc.Si vremea a fost frumusica si am vrut sa mergem la un parc de distractii dar Cristina care abia isi revenise dintr-o raceala a intzepenit de gat si asa ca nu s-a putut misca mai de loc lasa ca avem timp si de distractii pt ca are 2 sapt. de vacantza...Sambata in schimb am cam exagerat cu statul in picioare dimineatza prin bucatarie si un pic de ordine prin casa iar dupa-amiaza ne-am aventurat la Ikea sa luam patutzul,salteaua si alte lucruri de bb si casa seara eram totzi frantzi de oboseala dar a meritat aventura...

Mari aici doctorii itzi recomanda paracetamol tot timpul sarcinii, ziceam eu de durerea mea de picior care nu a trecut eii bine am fost la doctor mi-a spus ca e de la sarcina cel mai probabil nervul sciatic si eram sigura ca imi recomanda sa iau paracetamol ca altceva nu am voie, bine eu nu iau nimic nu ma doare tot timpul dar cand ma doare e destul de suparator si schiopatez...doctori si doctori sper ca te simtzi mult mai bine
A si alta chestie ciudata mi-au venit acum o sapt. rezultatele la analizele de 28sapt si le-am luat cu mine la dr sa i le arat mai ales ca am intalnire cu moasa abia peste doua sapt, si nu gaseam valorile pt calciu am intrebat-o si mi-a zis ca nu sunt aici nu se fac si la calciu trebuie sa ai tu grija sa consumi suficiente lactate....restul erau k si iar mi-a spus sa nu iau nici o vit. in plus ca nu as avea nevoie...sper sa aibe dreptate la sarcina asta nu am luat nimic in afara de acid folic la inceput...

Nati si eu am sapt asta pt spital programat asa cum ziceai nu se stie trebuie sa fi pregatit...imi spunea o prietena ca ea si-a cumparat si protectie pt saltea la pat asta in cazul in care ti se rupe apa...hmmm la asta nu ma mai gandeam dar nu e o idee rea macar patul sa-l protejezi ca se poate intampla oriunde asta e alta poveste...

Sabina ma bucur fff mult ca esti bine si printzesele tale iar cu lapticul rabdare vine el pana la urma iar daca fetele papa si iau in greutate asta e cel mai important si super ca ti-ai revenit cat de cat usor dupa operatzie recuperare usoara in continuare

laurita sper sa ai timp sa te aranjezi pt venirea printzesei nu mai e mult nici la tine si lasa grija kg ce mai conteaza sa fitzi sanatosi si recuperezi dupa

o zi buna fetelor

30+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

www.dropshots.com/madutza09#" target="_blank">POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

HRISTOS A INVIAT!
madutza 09multumim de cafeluta!
Ce faceti fetelor?Cum ati petrecut ieri?Noi am fost la parintii mei la masa,dupa aceea la nasi,la primii mei nasi de cununie,ca acum cu cel de-al doilea sot inca nu sunt cununata...,dupa care acasa...azi sotul este la serviciu si stau in casa doar cu Denis,ca e frigut afara!Am mancat din toate cate putin ieri...si am vb cu o prietena de la Arad la tel care are gura aurita de fiecare data,iar de data asta imi spune ,,ai grija ca dupa semnele care imi spui ca le ai cred ca nu te apuca 1 MAI!!!'',desi eu am termenul 14-18 mai!Tare imi este ca v-a avea dreptate,ea asa are mereu,indiferent ce imi spune,asa este!Mare mea teroare este ca nu am luat nimic pt bagajul pt spital,pt bebe am luat una alta dar pt mine inca nu....cred ca sapt asta trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa-mi fac bagajul!
Sa apuc si eu sa ma fac frumoasa,sa ma tund,sa ma vopsesc,sa-mi fac manichiura si pedichiura,sa ma epilez...ca nu se stie....
Va pup!O sa mai intru azi...mai dupa-amiaza!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&33+cuMELISSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Neatza,


Sabina ma bucur mult ca printesele sunt sanatoase si mancacioase....lapticul o sa vina si in curand o sa pape de la mami la tzitzi

aseara dr de garda mi-a facut echo,se pare ca totul e ok,probabil am avut ieri un puseu de contractii,asta e, si bebe a crescut are 1900gdesi tot e in urma cu 1 sapt echografic ma bucur ca ia in greutate,asta e important...acum 1 sapt jumate avea 1580

...nici o veste de la arturica?

32+ cu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

HRISTOS A INVIAT!!!
ARTU,SABINA FELICITARIIII!!!!Bun venit pe lume micutzelor.Sa dea Dumnezeu sa ajungeti acsa cu bine,sanatoase si papacioase!!!!

27+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virgi17 spune:

Hristos a inviat !!!

Noi raportam sarbatori pasnice, acasa, vizita la parinti, plimbat un pic ieri prin parc, stat pe bancuta, mirosit flori de corcodus! Superb a fost ieri afara! Azi stam mai prin casa, mai citesc din carticele despre bebelusi. Va recomand cu caldura o carte superba numita "Mintea noului nascut", scrisa de David Chamberlain, aparuta la editura Salco.

Draga Arturicii , felicitari multe si din partea mea pentru Sabinuta, sa va dea Dumnezeu tot ce e bun in lume, sa te recuperezi repede dupa operatie si te asteptam cu mare nerabdare sa ne povestesti cum a decurs nasterea la tine.

Tatyana, mamica curajoasa, mai ai un pic, ai incredere in Dumnezeu ca totul va merge excelent si asa va fi ! Trebuie sa fim cat de pozitive se poate, ca e singura cale de urmat, chiar daca uneori ne e greu !

Sabina, cat ma pot bucura ca esti bine, fetele sunt bine si tu ai un tonus excelent! Sa ne spui ce si cum cu alaptarea, ca rabdare trebuie multa pana va veni lapticul. Eu maine o sa fiu la consult la 12.45 la dra noastra. Crezi ca pot sa te vad cateva minutele, nu mult, doar atat cat sa te felicit pentru minunile tale? Te rog, imi spui sincer, ca daca nu e cazul si vrei sa fii singurica, esti obosita,incomodez pe acolo, nu e absolut nici o problema,ca sunt persoana matura doar, inteleg ! Daca da, poate imi spui unde esti anume in toata cladirea aceea, ca eu in afara de etajul 1 nu am urcat.

De azi am intrat in 32 de saptamani.Trebuie sa fiu din ce in ce mai cumintica pe langa casa...dar asa ce ma mananca talpile sa fiu la aer, sa ma incarc de energie de la natura...abia astept sa vina vara si cu bebelusa in carucior sa colindam parcurile si mami sa o pozeze, nu de alta, dar mami e pasionata rau de fotografie si abia asteapta sa isi pozeze minunea in toate ipostazele cu putinta.

Virginia 32+ Ioana

Mergi la inceput