BravoSabina, Artu ! Flori liliac-mai-iun'10 (64)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Adevarat a Inviat!

Bine v-am gasit in zi de Paste burtici. Avem deja 5 floricele care au inbobocit, toate fetite. Sa infloreasca frumos si sa aiba o viata plina de bucurii!!!

Tatyana, nu te mai gandi la ce e mai rau!De acum, bebelina ta va veni pe lume sanatoasa, oricand va considera ea de cuviinta, caci e o lupttoare, precum mama ei. Va fi un copil puternic si cuminte! Sa o rugam totusi, sa mai zaboveasca la mami in burtica inca 3 saptamani

Nati, da-ne un semn si zi-ne ca esti bine. Te-am visat aseara urat... Nu avea legatura cu sarcina!!! Insa as vrea sa stiu ca esti bine! Cu toate ca na, de multe ori, visele astea inseamna exact vice-versa.

Noi ne pregatim de masa de Paste, in familie. Suntem bine, Maia e tare miscacioasa, uneori dureros de miscacioasa... Singura problema e ca am cam racit. Am nasul infundat si ma doare gatul de mooor. Stiti cumva ce e permis in sarcina, la varsta asta? Am inteles ca paracetamol nu mai avem voie...

Uh... va pup burtici, si asteptam vesti si pozici de la cele trei mamici fericite si implinite: Carla, Sabina si Artu. O zi minunata si linistita va doresc, alaturi de familie!

Mira fericita 33+cu Maya Alesandra

AMR 7 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am venit de la mese si l-am culcat pe Mirci. De fapt a adormit in masina, la Bogdan in brate.
Sabina Stu ca prioritate au fetitzele, dar nu ai spus nimic despre tine, te simti bine, totul e ok? multi si sa fiti cat mai repede acasa!
taty-ana imi pare rau de contractiile de aseara, sper sa se linisteasca si sa mai stea fata cumintica in burtic.
Ma duc sa-mi fac bagajul de spital

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

taty_ana cum te mai simti?

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in30 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:9 SAPTAMANI SI VINE PRNTESA!!


Ale ma simt mai bine, am si dormit dar contractii tot mai am din cand in cand....abia astept sa vina dr meu marti...numai in el am incredere

32+ cu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Hristos a inviat.

Tatiana hai ca mai e un pic. Tu esti cea mai curajoasa mamica.

Laurita eu ma simt foarte bine. Azi m-am dat os din pat, mananc 3 mese pe zi. Am fost la fete. Pe Ekaterina mi-a us-o la san, dar nu curge nimic. Perseveram. Fetele mananca insa f bine la bibe cate 20-30 ml fiecare.

Mary azi am primit ou, drob inca nu era in meniu. Mai negociez maine cu dr.

Va multumesc din suflet fetelor ptr urari. Noi mai stam cam o saptamana in spital, sa atinga Iustina la 2 kg. Noi ne simtim f bine aici, e un concediu binemeritat. Ne e mai greu fara Ale, dar vine in vizita si bunicile se ocupa super bine de ea.

Lapte nu am inca. O sa incerc sa ma mulg de maine. Va pup pe toate cu drag si va promit ca mai intru.

Sabina 37+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - cateva zile

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

wow inca o floricica
Felicitari Arturici si va dorim in aceasta sfanta zi multa sanatate si fericire
Avem deja 5 fetite frumoase si sanatoase...Doamne ajuta-ne si pe restul


33+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sabina ce optimiste sunt mesajele tale, mai mare dragul!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 36+ Ilinca Sabina

AMR 20 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

HRISTOE A INVIAT !!!!!

VA UREZ DIN SUFLET LINISTE SUFLETEASCA, SANATATE, FERICIRE SI BEBELUSI LA TERMEN SI SANATOSI !!!!!
se`pare ca ati fost tare harnicute cat am lipsit....
SABINA FELICITARI PT CELE 2 MINUNI ...SA VA DE-A DUMNEZEU SANATATE...SARBATORI FERICITE SI RECUPERARE RAPIDA...HAI CU LAPTICUL!!!
IOANA FELICITARI PT SABINUTA ...MULTA SANATATE, CRESTERE RAPIDA IN GREUTATE SI MULTA VOIOSIE DE SARBATORI !!!!

MARIA 32 SUPER FERICITA CU ANDEEA ANTONIA
AMR:SA NE AJUTE DUMNEZEU LA CAT MAI MULT TIMP LA CALDURICA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Hristos a inviat !

Wow Sabina ce bine ca fetele papa asa bine si ca si tu te simti ok.
Lasa ca o sa vina si laptele cu trecerea timpului.
Sa ne tii la curent tot timpul cu vesti proaspete, bineinteles in masura in care iti permite timpul.

Ruxi 32 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

mesaj pt Arturici din partea Carlei
"wow! multe felicitari din partea mea si a mazarichilor! :-d. Pupici Sabinei! Incep nasterile... Wow, ce emotii am de fiecare data!"

33+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be

Adevarat a Inviat!

Bine v-am gasit in zi de Paste burtici. Avem deja 5 floricele care au inbobocit, toate fetite. Sa infloreasca frumos si sa aiba o viata plina de bucurii!!!

Tatyana, nu te mai gandi la ce e mai rau!De acum, bebelina ta va veni pe lume sanatoasa, oricand va considera ea de cuviinta, caci e o lupttoare, precum mama ei. Va fi un copil puternic si cuminte! Sa o rugam totusi, sa mai zaboveasca la mami in burtica inca 3 saptamani

Nati, da-ne un semn si zi-ne ca esti bine. Te-am visat aseara urat... Nu avea legatura cu sarcina!!! Insa as vrea sa stiu ca esti bine! Cu toate ca na, de multe ori, visele astea inseamna exact vice-versa.

Noi ne pregatim de masa de Paste, in familie. Suntem bine, Maia e tare miscacioasa, uneori dureros de miscacioasa... Singura problema e ca am cam racit. Am nasul infundat si ma doare gatul de mooor. Stiti cumva ce e permis in sarcina, la varsta asta? Am inteles ca paracetamol nu mai avem voie...

Uh... va pup burtici, si asteptam vesti si pozici de la cele trei mamici fericite si implinite: Carla, Sabina si Artu. O zi minunata si linistita va doresc, alaturi de familie!

Mira fericita 33+cu Maya Alesandra

AMR 7 saptamani

minunea mea


Da Mira, paracetamolul deja nu ne mai este permis pentru riscul de nastere prematura pe care il aduce cu el.
Eu am luat ceva din farmacie de supt, de la Dr. Mum - parca, desfunda parca si nasul cit de cit dar era tare bun pt git.
Mi s-a mai recomandat tot in farmacie Paragripe - apa de ploaie... si cam atit: plus inhalatii de apa cu sare grunjoasa si ceai de musetel. (asta dupa ce am apucat sa gresesc cu apa fiebinte la picioare si m-ati adus voi cu picioarele pe pamint... pt ca mai apoi sa citesc despre baile cu apa cu sare la picioare ca sunt recomandate facute asa: in apa fierbinte se dizolva sarea, pentru a se creea solutia salina si cind s-a racit bine de tot se pun picioarele... insa eu nu am retinut decit superficial leacul, initial).

Sanatate multa in rest!
Sper sa iti fi priit masa!
Eu am rugat-o solemn pe mama sa nu rinduiasca azi pe masa toate preparatele... ca sa ma pot abtine si sa maninc numai ce as avea nevoie...nu si ceea ce mi-ar face cu ochiul de pe masa, asa ca am mincat foarte temperat...toate in ciuda multelor kg deja depuse! Eh, noi si bebeii sa fim sanatoase!

Marlena (Mary)32+cu minune de Tudor Mateo



AMR 7 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput