sfaturi pentru faţă

sfaturi pentru faţă | Autor: liuda_v

Link direct la acest mesaj

Buna seara tuturor si felicitari cu sosirea pastelui...
Va rog sa ma ajutati cu cīteva sfaturi utile pentru a putea scapa de musteti , deoarece īnca de mic copil me-au crescut mustete micute īnsa sunt foarte negre si sotului meu nui place ,astfel din acesata cauza opar si unele mici conflicte intre noi nustiu ce sa fac īnsa am īncercat careva cremuri spumīn ca sunt bune la caderea parului īnsa acestea nu me-au fost de folos cu nimic.Daca cunoasteti ceva ce mar ajuta sa scap de aceata problema sau pote ati trecut si dumneavoastra prin aceasta problema va rog sa ma ajutati voi fii foare recunoscatoare celor ce ma vor ajuta ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Incearca si cu benzile epilatoare, nu e dureros, ciupe putin, dar sunt eficiente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

Mersi mult pentru sfat ...dar un singur lucru nu mi clar atunci cind are loc epilare pentru prima oara se spune ca mustetile sau parul de pe fata care a fost epilat creste mai repede si se indeseste...chear nustiu ce sa fac in acest caz...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Epilare definitiva! Ma rog nu e chiar definitiva trebuie sa faci ceva intretinere insa eu n-as ezita daca as avea o problema cu mustata.
Cauta un centru in orasul tau si succes!

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

daca te faci cu ceara nu se indeseste si nu creste mai repede

asa, cam la 4 satamani

este o ceara care se incalzeste usor la microunde, nair parca

cu benzi te poti irita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu te sfatuiesc sa te epilezi de una singura pe fata. Mergi la o cosmeticiana ca in 10 minute nu are ce face. Asta e trebuie sa te faci regulat, dar epilatul cu ceara nu indeseste si nu intareste firul de par, stai fara grija.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

Mersi cred ca saptamina urmatoare voi merge la o policlinica privata si voi vedea cu ce ma vor ajuta ........Mersi multtttttttttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

cineva ne-a mai spus de ceara dar nu prea inteleg un lucru atunci cind are loc epilarea cu ceara este necesar sa ma duc de mai multe ori pentru a scapa de ele definit ...oare este dureroasa si apoi nu ramin careva semne pe fata ....oricum mersi mult, mult, multtttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

nici gind nu am sa ma epilez de una singura deoarece cred ca in curind timp voi deveni un ursulet pufos pe fata ceia ce tine de ceara am sa incerc la un cosmetician poate ma ajutaei ei cu ceva ....mersi multttttttttttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Epilarea nu indeseste parul, stai linistita. Te duci la epilat o data pe luna si rezolvi problema. Daca ai un centru care face epilare (semi)definitiva, cu atit mai bine (aia se face cu laser), scapi pentru mai mult timp de belea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

epilarea cu laserul se face la metazur dar cred ca e destul de costisitoare la asa ceva chear nu mea venit prin cap multumesc mult, dar as vrea sa te intreb atunci cind are loc epilare asupra laserului nu ramin semne mici cicatrice pe veata ori aici se va face in citeva seansuri dupa care va disparea musteata cu totul si fata va ramine curata.Mersiiiiiiiiiii

Mergi la inceput