"Mamici si burtici din brasov" (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Neata !
Abia m-am trezit astazi pe vremea asta , fratele meu si cumnata inca , dar ii las in pace , ce sa faca pe ploaie ? Cred ca nu o sa mai aiba parte de plimbare zilele astea !!!
Voi ce mai faceti ?

Anca : tare te-ai suparat pe magne b6 ; chiar de tot nu o sa scapi de contractii dar cel putin episoadele nu vor fi asa de numeroase si mai putin dureroase ; oricum e bine sa il iei ! Nospa nu ti-a zis sa iei cand ai contractii ?


No spa si scobutil supozitoare iau la 8 ore/no spa cate doua la 8 ore adica 6 pe zi!

Nu sunt suparata pe magne b6 stiu ca are treaba cu contractiile si ca nu voi scapa de ele - dar parca au inceput mult prea repede si imi doream o sarcina ca la carte!

adica fara contractii si dureri!

R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !


Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Anca : toate ne-am dori o sarcina ca la carte , dar din pacate lucrurile nu stau intotdeauna cum am vrea . Si din pacate nimeni nu stie de ce avem contractii, doar ipostaze si supozitii . Culmea este ca suntem multe viitoare mamici care ne plangem de contractii . Ce sa facem ? Rezistam si mergem inainte .

R_ocsy 32 + Ana Sofia
AMR 7 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna dimineata!

Ce mai faceti?

Noi astazi iesim la plimbare, vad ca s-a oprit ploaia.

Albert are o hernie ombilicala, trebuie sa ma duc maine cu el la chirurg pediatru sa-i puna un plasture, sa se retraga hernia.

O zi frumoasa sa aveti!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Child : imi pare rau pentru micutul Albert, sper sa se rezolve repede .

Si eu am chef de plimbare astazi, dar inca astept sa se trezeasca fratele meu si cumnatica ... sper sa nu ploaie pana atunci .

R_ocsy 33 + Ana Sofia
AMR 6 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Hristos A Inviat!

Sanatate multa lui Albert
Eu sunt in medical trei zile.Nici cum nu ma lasa raceala asta. Nu dorm deja de 8 zile pentru ca noapte tusesc pana vomit. Mi s-au infundat si urechile. Uff si vremea asta nu ajuta .

Bia

Bia 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari , dar eu nu-mi fac griji prea mari cu hernia asta, e doar chestie pur estetica, ombilicul e iesit un pic inafara.
Se rezolva cu succes cu un plasture care se pune pe ombilic.

Am iesit un pic afara cu Albert, dar nu am stat mult, ca bate vantul destul de tare.
Acum il tin cu geamul larg deschis, asa frumos doarme la aer curat!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

BIA ai grija cu raceala, ia oscilococcilum si alte naturiste. Pentru tuse este siropul Stodal, e homeopat. Sanatate multa!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna fetelor..am revenit si eu..dar asa scurt..
maine mergem la bucuresti in vizita..

21+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara ! Pana la urma s-a dovedit a fi o zi destul de frumoasa .

Bia : iti doresc insanatosire grabnica !
Enik : drum bun si spor la cumparaturi daca intentionati cumva !

Pe mine m-a lovit un somn , abia astept sa ma asez in pat ! Va doresc noapte buna !

R_ocsy 33 + Ana Sofia
AMR 6 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Bine v-am regasit si HRISTOS A INVIAT!!!!

Imi pare rau ca am disparut asa,fara sa va urez PASTE FERICIT dar am plecat in fuga..am fost la ai mei dar drumul a fost ingrozitor si m-am intors si cu o infectie urinara..ieri noapte am avut contractii asa ca ieri am ajuns la dr..bebe e bine doar ca ne-a dat tratament pt infectia urinara..acum stam cumintei in pat si sigur nu ma mai avant nici la drumuri lungi..
Rocsy parca si tu ai luat antibiotic pt infectie urinra..sper sa nu ma insel, ce ai luat??
va doresc o zi frumoasa

Elena 29+ Luca

Mergi la inceput