Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Gabi, pupam papusile si merci...nu mai instata cu 18 ani ca eu chiar o sa cred:PE oper lui Cipri oricum:P

Alex,apropos de tunsori:P, ma gandeam zilele astea sa trag o fuga la voi sa frezam si papusa:)Merci inca o data

Ioana, saptamana asta am tinut-o acasa, vacanta fiind nu erau cadrele didactice, doar ingrijitoarele. Dar in general in ultimele zile deja dormise cate o ora, ceea ce e oarecum ok. Ideea era sa dorma cat de cat si sa nu deranjeze copiii, nu musai lipsa somnului ma stresa foarte mult...Ce face scumpul nostru? Sa stii ca si Carina e foarte fericita la ai mei la tara, prietena cu gainile, cu toate alea, deci tre sa punem zestre de o casuta:p

Oana, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Am fost afara of ce bine e la plimbare. alex a dormit bustean aproape o ora. e o dulce si o scumpa, nu ma pot satura de ea. toata ziua o pup si o motrosesc vai ce slaninuci are la picioruse
Treaba cu copii la bunici din partea mea e ok, dar numai cand sunt conditii si eu am stat destul la bunici insa ei au casa aproape de combinatul de celuloza si hartie din dej si nu va pot explica ce putoare era zi de zi noapte de noapte era de groaza. si mai e si protanul aproape la socri e frumos, au gradina mare, de fapt livada. insa la capitolul conditii nu e stralucit. intr-o camera e mama soacrei, paralizata, in alta nu au caldura deloc si ramane o camera buda e afara baia la fel, intr-un fel de bucatarie de vara. cand termini de facut baie tre sa iesi sa te duci in cealalta casa cu copil iarna ar fi jale. naspa noh ce sa zic. asa e la tara. de fapt acum unii s-au mai modernizat, insa socrii nu au cum. dar noroc ca ceilalti bunici si strabunici au conditii si toti stau la casa la tara.
Elena ce mai mananca Iulia? lui alex nu ii place galbenusul. o pacalesc cumva, ii pun in piure lapte praf sau cereale de orez si asa mananca.


dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
29.03.2010-69.3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare!

Sa nu dat cu rosii...dar am avut o perioada foarte agitata. Pozele cu Alexia promit ca le pun in week-end-ul acesta. A fost o perioada foarte frumoasa petrecuta cu ea, nu am prea avut timp de poze (de aceea nici nu vor fi prea multe), insa am savurat fiecare clipa. In rest, ca sa imi mai motivez lipsa de pe aici, am un job...de-mi vine sa-l cedez cuiva numai sa scap

Imi cer scuze tuturor sarbatoritilor din ultima perioada pentru intarziere si le urez din tot sufletul LA MULTI ANI!

Co, am promis, revin cu pozele cat de curandLe sunt datoare si lui Meli si Alex

Va pup, o seara frumoasa!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

victoLA MULTI ANI, SOTIORULUI !!!
azi a fost si ziua cumnatului meu

ralu nu mi0am luat alt aparat , e tot cel vechi.....mai am de asteptat se pare

multumim de aprecieri

asa de frumos se jaoac impreuna , binenteles ca mai sunt si accidente, mai ales cand D vrea sa iasa in evidenta
sunt asa de dulci

gaby trimite-mi si mie intr-o zi bona ta pt un masaj

alina la noi e mai nasol cu papica, nu prea accepta nimik, ii bag in gurita si scuipa , am incercat toate variantele, de la cereale cu biberonul pana la pireuri de tot felul si nu le accepta
mergem icet mai departe si sper sa pape inr-o zi , ca asa nu se mai poate


era sa uit......am intrat sa va spun ca maine e sarbatoare si uite ce m-am lungit

noapte buna



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, sper ca nu te superi pe mine, dar mi se pare ca ai inceput prea in forta cu diversificarea.iar ou la 6 luni mi se pare mult prea devreme.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

salut
alex tuseste aseara a inceput putin, azinoapte a dormit, dimineata cum s-a trezit da-i cu tusea. si e cu secretii vai ce mila mi-i de ea. mucii i-am scos cu batista bebelui dar secretiile din gatut cu ce le scot dupa-masa mergem la medic. febra nu a facut deloc. parca vad ca nu ii mai trece cateva luni
Elena am o cunostinta la cluj care la fel e cu fetita. si are imediat un an. eu lui alex ii dau cereale de orez, suc de fructe, pire de fructe eventual si cu branza de vaci, piure de radacinoase ori cu carne ori cu galbenus.
Uite iti scriu ce am gasit in cartea ce am luat-o de pe amazon. e scrisa de annabel karmel special pt bebelusi si copii mititei.
- primele radacinoase- morcov, cartof dulce, pastarnac, dovleac si nap
- primele fructe- mar, para, banana, papaya
Dupa ce s-a invatat cu astea se pot introduce:
- dovlecel, broccoli, conopida, fasole verde, cartof, ardei rosu, porumb, spanac, rosii, praz, mazare verde,
- mango, piersica, pepene galben, prune, avocado
Astea sunt de la inceputul diversificarii pana la 6 luni.
Revin cu ce se intampla dupa 6 luni poate va ajuta. sunt si retete buneeee


dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
29.03.2010-69.3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

alina, sper ca nu te superi pe mine, dar mi se pare ca ai inceput prea in forta cu diversificarea.iar ou la 6 luni mi se pare mult prea devreme.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)


7 luni



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alian te asteptam cu mare darg sa ne mai spui ce scrie acolo
sanatate multa

stiu asa am inceput si eu insa ii bag peo parte si scuipa pe cealalta
acuma i-am facut marut cu nectarina si o sa i le pun in lapte sa vad cum merge......in Franta diversificarea incepe cam asa....totul se face pasta si se pune in lapte ....acum incerc si eu sa vedem

mai avem o luna si facem si noi 3 anisori, vai ce mare baiat are mama .....nu-mi vine sa cred ce zboara timpul

co tot am vrut sa iti spun ce bien iti sta cu noul look....te iei de mana cu Ioana si puteti merge la liceu sa va inscrieti , parca sunteti adolescente

o zi frumoasa



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Oana, daca ai intrebat sa spun o perluta de-a lui Patrick: ieri a fost la mall cu tati si cind s-au dat jos din masina: Patrcik: Tati, brate!
Tati: pai cum in brate, esti baiat mare, hai pe jos!
Patrick: Nu tati, ca vine masinele si ne calca si nu mai avem copil mic Patrick!

E deductia lui asta, ca nu i-am spus ca raminem fara Patrick, numa ca daca ne calca masina vine salvarea si stam in spital.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Paula mie mi se pare foarte bine cum ii dau sa manance. galbenus i-am dat la recomandarea medicului si stiu ca fiert tare se poate da de la 6 luni.
Fiecare mami stie cum e mai bine. am vazut acum de pasti fetita de varsta alexandrei ca primea salam, sunca cu hrean, chiftele, etc. prajitura dar era decizia mamei ei nu a mea.
elena pana la urma se va invata dar pana atunci trebuie sa ai rabdare multa

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
29.03.2010-69.3 kg

Mergi la inceput