Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina daca nu e frig si vant poti iesi linistita cu ea, aerul ii va face bine. Doar in conditiile in care are temperatura ii bine s-o lasi in casa.
Elena foarte mumoase pozele, v-ati luat aparat?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

neata si de la noi!

eu pe langa ca-s drogata de la atatea prostii, am si luat raceala de la piti, cand stranut, simt ca mi se rupe burta, deci...intr-o veselie...

Co-ai dreptate cu sotul, dar asa e el, sincer nu pot sa-l mai schimb, am incercat in toate felurile.si ca ultima instanta imi zice ca el daca era dupa el, nu vroia copii, deci sa ma descurc
legat de gradi, pot si eu sa te asigur ca ,Carina papa tare bine, am vazut-o cu ochii mei.singurul lucru care nu-mi place e ca i-am dus pampers si niciodata n-a fost schimbata,toate pempersurile erau in gentuta ei, asta daca nu cumva pun de la ei, ceea ce nu cred.si vineri i-au scor afara dar nu i-au dat ciorapeii pe ea, si e ea mai friguroasa, cred ca de acolo s-a si racit.cum i-am pus ciorapii in dulap asa i-am gasit plus ca am intrebat-o pe Timea si a zis ca a fost fara...voi nu aveti din astea?si acum luni cand mergem, oare sa o duc inainte la un medic pt aviz ca poate intra in colectivitate?acum normal ca o duc daca i-a trecut de tot...dar sa stii ca sunt copilasi la care asa le curge nasul si tusesc foarte urat, Timea in viata ei nu a tusit asa, si tot se duc...nici asta nu mi se pare normal, dar na...


macar piti parca e mai bine, nu mai are febra, numai muceste, gatul nu-i rosu deloc...sper sa scap si el lejer ca mi-e frica de tusit si stranutat, sa nu patesc ceva de genul contractii...

va pup, sa aveti o zi frumoasa!

La multi ani Geany, tot binele din lume!!!


Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Meli, faza cu scutecele am patit-o s eu in prima saptamana, i-am zis educatoarei si nu prea am mai avut probleme, plus ca ii duce regulat la baie, asa ca de multe ori vine cu acelasi scutec perfect uscat (cari acasa are din alea roz, chilotel,iar la gradi normale). Deci face numai la baie, se pare. Ideea e sa ii le spui tot ce vrei sa faca, ele nu umbla in dulap, numai dupa scutece si de regula daca e un rand de haine in dulap, e cel de schimb in caz de accidente. Dar de obicei ii imbraca in hainele de exterior cand ies si cu pantofi de ext.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Co-mersi mult, o sa le mai spun, eu i-am zis Laviniei ca nu face numai caca in olita si sa-i schimbe pampersul, dar nu s-a intamplat.si era tare plin.ms mult,hihi, trebe sa ma-nvat si eu cu treburile de la gradi.

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Elena, ce minuni ai tu acolo! Adorabili!

Co, ce faceti papusi? Asa poze frumoase aveti! Ieri toata ziua asta am admirat cu Sara! Pe Co si Carina!Esti supersexy cu freza aia de 18 ani! Felicitari lui Cipri! Oare cand ajung si eu?

Meli, replica sotului merita cam 10 tigaiAi grija de tine, numai raceala iti mai lipsea!Si noi la gradi regresasem cu pampersul, am observat insa ca trebuia insistat insa din partea parintilor. Succes si felicitari Timeei pt asa o adaptare!

Ioana, intra pe net la clinica Artis si fa programare acolo, dar si acolo dureaza cam tot ca la recuperare!

Alex, sa fiu sincera, sunt si mese la care mananca f bine, dar in marea majoritate a lor, mananca putin! Asta e, asa parinti, asa copiiCE faci, iei pilule?

Nico, voi ce mai faceti? Andrei? Voi de cand mergeti la gradi?

Ani, am auzit ca papusica ta e vedeta gradinitei, ce adaptare si ce cumintenie de copil

Acestea fiind spuse, ma retrag spre pat, casa e curata, copiii mancati, dorm, ce bine e cu bona!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare
ELENA f frumoasa poza asta http://picasaweb.google.com/elenuta23/SEDINTAFOTO02#5457498149373105906
bine ca nu mai tuseste puiut
GABI da mai iau anticonceptionale
ce bine ca te ajuta bona f f mult conteaza sa ai un ajutor oricat de mic ar fi el
PAULA "LA MULTI ANI" pt sotz
GEANY "LA MULTI ANI"


SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Va salutam si noi dupa ceva vreme! Din pacate nu am avut timp de scris mesaje desi marturisesc ca v-am citit aproape zilnic si ma tot minunez ce copii minunati aveti!

GABI - superbe galustele tale! Cum sunteti? Am citit bine? Va intoarceti din mai la gradi? Cum sunteti cu noua bona?

MELI – deci si voi ati intrat in randul gradinarilor? Sper sa fie bine! Cu siguranta ne vom vedea pe acolo! Din cate stiu eu cand ii scot afara ii imbraca cu hainute de exterior si cu papuceii de afara. Legat de pampers cred ca a fost doar o intamplare! Si noi am patit-o la inceput o data sau de doua ori dar pe urma a fost ok! Acomodare rapida!

ELENA – sa iti traiasca minunile! Scumpici! Sanatate multa!

BEX – super printese are tata! Te avantajeaza foarte mult noul look!

ANDREEA – LA MULTI ANI si tot ceea ce iti doresti! Scuze pentru intarziere!



Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

noi suntem inca la buni in mica noastra vacanta! profitam din plin de vreme, de groapa de nisip si de noul scooter! restul de jucarii de la iepuras nu ne-au atras atentia prea mult... ca tot veni vorba... ce activitati, jucarii le mai ocupa timpul copilasilor vostri?

o zi frumoasa va dorim!


Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani Geany!!! Ce ma faci? Mai da-ne semne de viata!

LA multi ani, sot de Victo!!!!

Co, cum doarme Carina la gradi? s-a mai adaptat?

Meli, bine ca te-ai hotarit sa mai amini cariera! Dupa ce nasti e vremea inainte! Sa maninci multe fructe cu vitamine!





Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

ALEX - deci inca nu v-ati hotarat pentru bb2? cu siguranta ca ii acorzi timp mamarutei voastre! insa cateodata cu totii ne facem mustrari de constiinta...

IOANA - ce mai face Patrick? nazdravanii recente?

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput