Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Multumim,Raluca intr-adevar e un smecheras
Cu laptele...am noroc acum Asa e Si sper sa o tin tot asa Dar mult m-am chinuit la inceput ... si cat am plans cand il puneam pe Andrei la san si urla de foame ca nu-i venea deloc Of of Si cu somnul,o intindem destul ziua Macar noaptea sa doarma :D cred ca se poate si mai rau Asa ca...sunt recunoscatoare pt ce am
Meli,ma rog sa fie bine pt tine

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

da, Simina, bucura-te..pe langa ca e snatate curata..e si gratis
sunt curioasa dc eu voi avea mai mult sau voi fi mai priceputa de data asta la capitolul alaptat.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Paula,ai fost azi prin Zorilor ? poate te-am confundat ca neuronii mei au cam decedat din timpul sarcinii

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Simina, e tare dulce puiutul tau!Ce faina ca aveti botezul acum, am stabikit si noi data, in sfarsit, mijlocul lui mai! Era si cazul.Mai ramane sa ne punem de acord si cu nasii Ai mai intrebat de vaccin, a sosit?

Elena, eu despre mancare nu mai zic nimic, acum au vazut si ai mei cat mananca Sara si s-au crucitMai sper ca la gradi ii va reveni pofta de mancare. Sanatate multa va doresc!

Victo, eu cred ca cine are lapte mult prima data, are si a doua oara, la mine a fost la fel, adica nu-mi curg sanii, nu-i simt greoi, decat dupa o noapte intreaga, dar asa cum sunt uite ca acum suntem pe alaptare exclusiva, dar asta e meritul Sofiei

Ioana, sa-ti mai ic cat doarme Sofi si ziua? Copilul asta e efectiv, incredibil de bun si cuminte. Bona, Mihaela se tot minuneaza. Doarme, papa, rade si gangureste, aproape ca nici nu stim cum plange ca o auzim asa rar, dar si Sara a fost la fel, asta e norocul meu!

Meli, ma bucur mult ca esti mai bine, socrii insa tot ma cam enerveaza cu zugravitul lor

Despre Mihu stiu ca e bun, dar cam pus pe scos polipii la copii, chiar si de 2 ani, eu recunosc ca de-asta nu m-am dus la el ca mi-a fost groaza de opearatie, desi stiu ca asta ne astepta in final. Si Sara respira pe gurita. Oricum, deocamdata spunem pas.

Sara m-a trezit azi noapte ca o scapa pisi si cand colo ardea ca un aragaz, 38,8, azi insa parea ok, dar inca stau cu inima stransa, mai ales ca tare a pupacit-o pe Sofi zilele astea. TOt mai tare o iubeste. E asa dulce!CEbine ar fi sa scapam fara viroze


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gaby-cu ce-i iei temperatura la Sara?te mai lasa in fundic?
noi la tampla...nu stiu cat e de precis...si a mea avea acum 37,7 la tampla.asta se calculeaza cred cu +1 grad, deci tot acolo suntem...

si Debrecenul a picat, maine ar fi trebuit sa plecam....asta e...

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Victo-chiar nu vreau sa ma plang, dar sotul si aseara si asta-seara a iesit cu baietii...deci, no-comment, vorba lui, "el cu ce poate ajuta?", sa n-o spal, s-o pun in pat si sa ma culc si eu si gata, ce ar mai face el? asta zice...aveti noroc cu ai vosrti,hihi...

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Meli, atunci fa asa incat sa nu o ridici pe timea..sa se urce singura in cada, pune-i un scaunel, de la o masuta, ceva..tot in patut doarme sau aveti pat mai mare?
nu Simina, azi n-am fost in Zorilor, dimineata Stefan e la gradinita, deci eventual numai dupa-amiaza ajungem in cartier.
Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

HRISTOS A INVIAT! va urez o primavara calda si linsitita... si multe, multe ...

Meli, imi pare tare rau ca lucrurile sunt asa cum sunt... chiar nu pot pricepe de ce nu sunt putin mai toleranti si interesati de soarta ta si a nepotului lor, pana la urma... nu pricep si gata...poate si pt ca ai mei socri ar sari oricand la orice ora sa ne ajute cu tot ce pot...dar asta e alta poveste... si nici pe sotul tau nu-l inteleg...cum poate fi atat de linistit si nepasator...ma rog, ce sa mai zic...
sanatate multa tie si Timeei...vad ca atunci cand vin belelele vin cu gramada...

Gabi, sper sa nu prindeti si voi oaresce minuni...sanatate si voua... ce imi place cum povestesti despre cele doua surioare...

Simina...adorabil Andreiul tau... si ce cuminteeeee...mama ce noroc ai...

Delia, multa putere, intelepciune si forta sa treci cu bine peste toate incercarile vietii...

va pup!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 27+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

cuminte ? toata ziua ma freaca de exemlpu azi Cred ca e meteo sensibiltoata ziua s-a marait Si ieri Tot in bratele mele e Azi a supt din ora in ora ,daca nu sugea,adormea 5 min la san,plangea,facea caca sau regurgita pe el sau pe mine,sau pe pat Si tot asa Sunt rupta Nu mai pot
Se poate si mai rau Ce sa zic
Meli...ce ti-e si cu sotii astia Vorba aia...nici cu ei,nici fara ei

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna seara!

Victo, mai respira Patrick noaptea si pe nas. Acum e mucos si se cam enerveaza ca nu poate, dar inainte de viroza asta a fost chiar bine.

Gabi, cumintele fete ai stiut sa faci! Nici eu nu l-am auzit pe P plingind mai mult de 10 secunde, pina la 3 luni cind l-am dus cu autobuzul, dar de dormit nu prea dormea ult primele luni. Acum insa sta f bine la capitolul somn.

Meli, de la gradi i se trage Timeei? Perioada asta de inceput de primavara am inteles ca e mai grea dpdv al virozelor, decit iarna cind e inghetat afara. Acum l-a prins si pe P, dar fara febra.



Noapte bunaaaaa

edit: ce mesaj plictisitor am scris! Sper sa imi revin! Sint bine, dar nu stiu ma impiedica sa fiu mai in forma

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput