Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

anca, da vine la mine cineva, dar nu mai vrea si alte case.am mai intrebat-o.

Paula cu Mihai 27+ si Stefan (30 oct. 2007)


mersi de raspuns


ce ma enerveaza vremea asta...pe mine ploaia ma deprima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pe mine ma enerveaza poza asta de la cheescakeul asta de pe DC din stg..ca arata asa de bine...

Paula cu Mihai 27+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

pe mine ma enerveaza poza asta de la cheescakeul asta de pe DC din stg..ca arata asa de bine...

Paula cu Mihai 27+ si Stefan (30 oct. 2007)


Asta da problema

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana, desigur ca voi veni cu detalii, deindata ce le voi avea! Cum e puiuta?

Ani, ce faci bun de papa daca tot ai facut piata?

Anca, nu stiu cine e Morgano, oricum m-am decis sa fac singura raidul catorva gradinite din zona, ca mereu instinctul meu a fost cel mai bun! Iti dai seama ca si banii sunt o problema, altminteri nu as fi reconsiderat problema, si cu cat investighez mai serios cu atat observ ca am si avut eu multe prejudecati!Oricum, privesc problema in perspectiva, anii de gradi ai Sarei si ai Sofiei, nu vreau sa le schimb gradinita ca stiu cat de usor se ataseaza copiii de doamna, de copii...Sara oricum e hipersensibila. Si profit de faptul ca inca nu s-a obisnuit la Tandarica, deci acum e momentul sa ma decid pt viitor. Reducerea pt al doilea copil e cam nesemnificativa, din 16 milioane as plati 15, ceea ce e oricum enorm.

Oana, intr-adevar criteriul domiciliului e unul important, mai sunt si altele, daca ambii parinti lucreaza, daca mai are copilul un frate/sora in gradi, daca e copil de cadru didactic, parca astea sunt, am vazut undeva afisate. Dar cum spunea Anca, spaga inca functioneaza de minune

Meli, tare rau imi pare ca sunteti bolnavioare

Ioana, sanatate multa si voua!

Eu raportez progrese uimitoare la capitolul comportament Sara si apropiere de bona. Asta dupa N discutii/psihologie si strategii cu bona. Dar sunt fericita ca functioneaza!

Imi spuneti si mie cum ajung la dr. Nitu? Cu programare sau cum? Si care e nr de telefon, adresa exacta si daca stiti cat costa o consultatie, nu am mai fost de 100 de ani la ea

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Gabi, nr de la Nitu de la cabinet e 594282, se merge cu programare, adresa e V Alecsandri nr 10.
Pupici si sanatate multa

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Gabi, de papa am facut mancarica de linte dar am cumparat morcovi si spanac pt sucul de seara. De doua seri fac suc din sfecla rosie,mere,morcovi si apoi il mixez cu visine si fructe de padure . Iese o nebunie de suc pe care il bea si Stefi ca pana acum nu era fan sucuri( cred ca din cauza citricelor). In seara asta imi fortez norocul cu niste spanac in suc pt ca altfel e caah pt Stefi. Bafta la cautat gradi

Meli, eu zic ca poti sa o aduci pe Timi la gradinita. Tusea asta reziduala poate dura si doua saptamani.

la mamici si pitici

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Am fost la dr Cimpeanu, are otita medie facuta, cred, de la mucii aia grosi pe care i-a avut saptamina trecuta. Nu il doare, nu mai are febra, dar a zis dr ca sint tare imflamate si urechile si gitul, asa ca pe antibiotic. Eu in concediu medical pt asta, afara nu avem voie. Vom avea cintec la luat augmentinul, azi am reusit cu suc de portocale, cind i-am dat gol l-a vomitat. 5 zile nu stiu ce sa mai inventez, sper sa mearga cu suc.
Bine ca nu il dor si bine ca am fost la dr, ca nu a a mai facut temperatura si ma gindeam sa nu mai mergem la dr.
Cred ca pina la urma o sa facem operatie de polipi la vara.

Gabi, de ce mergeti la dr Nitu?






Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Of, Ioana, saracii de voi!UIte de-asta sunt fericita acum, nu mai stiu ce e boala si antibioticul, of, of! Cand ma gandesc ce ma asteapta din septembrieNu suntem bolnavi, dar vreau sa ma vda dr, Nitu, am la maini niste bubite care ma tot supara, sunt sensibila la apa, deteergen, habar nu am, si parca vad ca daca merg la dermato imi rezolva temporar problema, as vrea sa fie identificata cauza, e o problema mai veche, doar ca acum s-a mai acutizatSi eu ma gandesc la opeartie de polipi, asa sforaie Sara

Nico, multumesc mult, ma gandeam eu ca te fac sa iesi la lumina

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ani, nici Sara nu mai mananca spanac, nu mai mananca o gramada de chestii cre ii placeau inainte

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANI super combinatia pt suculet
ce ti mai face blondina?
GABI chiar ca i mica diferenta ,doar 1 mil ...
ce bine ca s a obisnuit Sara cu bona
IOANA 13 sanatate multa
ANCA o sa ti trimit un pm cu numarul de telefon al d nei ce ma ajuta la curatenie

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput