Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alina,

Meli, cum mai sunteti?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ADRIANA bine ca n are piticuta temperatura,oare ii trece intr o saptamana?
GABI am uitat ca soacra nu i din Cj :((
iar legat de crize ,are sens sa ti mai spun de mititica mea ?,lasa ca o sa treaca ...sper cat mai repede
MELI cum sunteti?,nici tu n ai mai pus poze de mult timp :(

o seara frumoasa

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls
http://picasaweb.google.ro/sanda252003



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alex, cam intr-o saptamana ar trebui sa ii treaca bubitele, apoi va mai sta cateva zile in casa.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

seara buna fetelor!

ce sa zic de noi? eu racita dupa piti, adica sa fiu dreapta mi-a cam trecut, doar gatul mi-l mai simt putin.Timea e bine, acum ma gandesc ca poate exagerez eu, uite de 3 zile n-are febra, nu-i curge nasul deloc, nu-i infundata, doar ca tuseste de 3-4 ori pe zi, atat.Asa ca poate ca are dreptate doctorita ca ar trebui s-o duc la gradi ca e super ok.Spun drept ca pe langa faptul ca ma gandeam sa nu imbolnaveasca pe nimeni(care nu cred ca s-ar intampla daca a primit hartie de la medic ca e super ok), mi-e frica in sinea mea s-o duc si peste 3 zile iar o luam de la capat, dar asta e, n-avem ce face, imunitatea trebe s-o facem intr-un fel, macar o vreme sa mearga la gradi ca dupa cand se naste asta micu si vine iarna n-o las ca sa nu-l inbolnaveasca pe pitic.Deci poate ca maine mergem la gradi...

Alex-tu niciodata nu te plangi de Tiadris ca s-ar raci la gradi? ce norocoase sunteti...

Adriana-lasa ca trec bubitele, hihi, fa-i poze sa aiba amintire,hihi.pupici la carlionta bubitata a lui mami!

Co-mersi mult!

in rest, azi burti n-a fost chiar super bine, se mai tot intarea, dar e mai bine decat inainte, acum sper s-o duc cat mai mult, ca sa aiba sanse sa supravietuiasca.timea e tare pro bebe2, tot zice ca va avea un fratior, toate prietenele mele care au 2 copii, bine, mai marisori zic ca e mai bine cu doi, au cu cine sa se joace intre ei, parca nici nu simt ca au copii, si e mai bine si pt ea in viata, asa ca tare as vrea sa fie ok pana la urma.dar asta deja cum vrea DD.va pup tare fetelor, ma bucur ca va am, ca pot sa pove toate prostiile mele cu voi si ma ascultati si-mi mai dati cate un sfat si va doresc tuturor tot binele din lume!

Meli23+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Meli, ce dulce esti tu cum nu uiti sa ne spui cit de dragi iti suntem! Si tu mi-esti draga mie!!

Azi am fost chemata ca are P febra, 38. Acum seara a avut 38,6. Nu tuseste,, numai putin, nu are rosu in git, cit am vazut eu.. nu stiu ce poate fi!

Noapte bunaaa




Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

GABI - Ne-a facut placere sa va vedem.Cat despre incident, nu-i nici o problema, important este ca pana la urma s-au inteles.

ALEX - Ne-am distrat copios impreuna cu Daria (la cel de-al doilea filmulet).E tare dulcica si smecheroasa Tiadris.O citez pe Daria: "e scumpica si frumusica Tiadris".

IOANA - Unde putem vizualiza fotografiile? Sunt fetitele unor prieteni de-ai nostri.

ADRIANA - Imi pare rau pentru mititica.Sanatate multa si Doamne ajuta sa treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana-ai fost chemata?de catre cine? de la gradi?si apropo, te-am mai intrebat dar poate ai uitat sa-mi raspunzi, cum ii iei temperatura lui Patrick?te lasa in fundic?ms mult, mi-au dat lacrimile.offf, hormonii astia-s de vina,hihidar si voi sunteti de milioane!

deci, in concluzie, ce ziceti, ar trebui sa-mi las mandra la gradi?

va disper,hm?

Meli23David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Meli, cu tuse de 3 ori pe zi o poti duce. De la cresa m-au sunat. Ii iau febra sub brat, iar acum seara din fundic ca statea relaxat pe burtica, nici nu a simtit, a avut 39,1 asa, deci 38,6. E mai sigura asa, parerea mea

Adriana, am vazut o caricatura/poza pamflet in noul Catavencu, Kamikaze ii zice, am ris de m-am imprastiat:
Era Mircea BAdea cu Teo Trandafir la o masa. Mircea zicea: traim in Romania si asta de linga mine imi ocupa tot spatiu

Spre ca am explicat bine gluma

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, mi-ai indulcit seara, am inteles gluma, sublima! Din pacate nu mai apuc sa-l aud prea mult pe Mircea Badea fiindca seara cad rapusa de oboseala inainte de emisiunea lui. Doar dimineata, ce mai prind pe bucati, in reluare. Din pacte, de cand e la bunici, Alexia si-a schimbat orientarile politice, acum e cu "sus Basescu si jos Geoana" (a instruit-o bunicu) Multa sanatate lui Patrick

Meli, tusea de obicei trece cel mai greu...Alexia e campioana la intors la cresa si dupa trei zile imbolnavita din nou, dar de fiecare data, de tuse am scapat cel mai greu. Multa sanatate si un ic lui bebe mic!

Alexia in seara asta era la lectia de invatat poezii, e fan poezii

Am o intrebare: v-ati facut recent analize de sange cu trimitere de la dr de familie? Eu am ceva cu coelcistul sau cu ficatul, nu stiu cu ce e ca m-a apucat de Paste (ciudat pentru ca am mancat cat se poate de temperat) cu greata si varsaturi. Intre timp mi-a mai trecut dar in fiecare dimineata mi-e oarecum rau (si nu e bebe) Si mi-as face niste investigatii dar parca vad ca ma duc la dr de familie si aud clasicul "ni s-au terminat fondurile".Si ajung sa le fac la privat, desi, ca tot omul, platesc contributii la stat. No, mi-am zis si eu of-ul....Vorba ta, Ioana, traim in Romania...

O seara frumoasa!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ioana-mersi mult

Adriana-daca-ti zice ca s-au terminat fondurile, te programeaza pe luna viitoare, care-i baiu?E de datoria ei sa-ti dea trimitere cu analizele pe care ea le considera, doar cei care fac analizele pot zice ca nu mai pot lua pe luna in curs si te programeaza pe luna urmatoare!ms de raspuns.acolo la bunici cu copii in preajma nu se mai imbolnaveste? ce chestie...ii prieste aerul de la tara,hihi.

sa aveti o noapte usoara!

Meli23+David-Robert siTimea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput