Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Vad ca toata lumea s-a distrat sau a lenevit in weekend. Tare frumos a fost si tare repede a trecut!

Ioana, multumim de invitatie, tare reusita petrecerea Sarei, iar sarbatorita o domnisoara frumoasa si eleganta!Alees m-a topit cu falcutele lui delicioase, iar tu ai o freza super!Sofia isi cere scuze lui Alees ca a motait pe ntoata durata petreceriiMaine promit poze ca tare reusite sunt!

Elena, asa frumosi sunteti cu totii, Sara mi-a tot vorbit de Iulia, tare a indragit-o!
Si de Andreiul descult al lui Nico mi-a vorbit

Fug ca au venit!


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Seara buna si de la noi
Ioana, multumim pentru o petrecere reusita Sunteti bine?
Gabi, deci ne-ai trecut pe lista de pretendenti? Mai ales ca au aceleasi gusturi la incaltaminte...adica fara
Meli, ai grija de tine
Elena, bineinteles ca ma enervez si eu, dar nu o arat foarte des. Cred ca ma ajuta si faptul ca inainte am lucrat cu clienti, oameni de toate felurile, fata de care diplomatia era punctul forte, asa ca am invatat sa imi controlez reactiile. Oricum, mie mi se pare usor sa nu imi manifest nervii fata de Andrei, cu atat mai mult asupra lui, imi dau lacrimile numai cand ma gandesc ca l-as putea face sa ii fie frica de mine


Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Va spun si eu: Bun gasit, dragele mele!

Inainte de toate, trebuie sa marturisesc; m-au emotionat mesajele voastre.Multumesc inca odata tuturor.

Sunt tare interesante sentimentele umane (asta asa, ca sa mai filozofam putin); mi-am luat ramasa bun de la ai mei cu lacrimi in ochi si cu un nod in gat dar, am ajuns in Cluj unde m-a intampinat o magnolie superba din apropierea aeroportului, primavara timida si totusi reala parca dorea sa ma faca sa inteleg ca de fapt casa mea este acolo unde am dat nastere "copilului meu minunat" (cum imi place sa-i spun in fiecare zi).

Am vizualizat poze care mai de care mai reusite; Tiadris in elementul ei la bunici, Alexia plina de viata si extrem de fericita alaturi de mamica ei, Carina cea dulce in compania verisoarei - banuiesc, mamica si viitoarea mamica Andreea impreuna cu Eric (a crescut tare mult si este din ce in ce mai matur ca doar maine, poimaine implineste baiatul mamii 2 ani).

CO - Iti sta foarte bine noua coafura iar tineretea si voiosia ta sunt in ton cu primavara pe care o asteptam cu atata nerabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

GABI - In legatura cu subiectul propus, trebuie sa marturisesc, m-am gandit foarte mult la asta si la ceea ce este mai bine pentru copilul meu.Cu eforturi, ne-am permite s-o dam pe Daria la particular dar va fi greu in cazul in care am mai avea inca un copilas.

Am luat in calcul toate variantele, am analizat multe recomandari si am ajuns la concluzia c-o voi da la stat.Oricum in primul an, singurul lucru pe care-l urmaresc este atasamentul Dariei fata de o persoana calda, iubitoare care sa ma inlocuiasca cat mai bine posibil.Am auzit numai lucruri bune despre gradinita la care sper sa mearga si Daria din toamna.

Cu banutii respectivi se pot face multe...fonduri disponibile mai tarziu pentru pregatirea ulterioara, vacante, ore suplimentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nrl

Seara buna si de la noi
Ioana, multumim pentru o petrecere reusita Sunteti bine?
Gabi, deci ne-ai trecut pe lista de pretendenti? Mai ales ca au aceleasi gusturi la incaltaminte...adica fara
Meli, ai grija de tine
Elena, bineinteles ca ma enervez si eu, dar nu o arat foarte des. Cred ca ma ajuta si faptul ca inainte am lucrat cu clienti, oameni de toate felurile, fata de care diplomatia era punctul forte, asa ca am invatat sa imi controlez reactiile. Oricum, mie mi se pare usor sa nu imi manifest nervii fata de Andrei, cu atat mai mult asupra lui, imi dau lacrimile numai cand ma gandesc ca l-as putea face sa ii fie frica de mine


Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/


legat de frica, nu paote fi vorba insa vb cu mama ca Dragos e ff timid , iar replica ei a fost, vorbea despre mine

tu cand erai mica si venea cineva la noi te bagai sub masuta in camera mica si nu ieseai pana ce pleca , mi-am evenit abia pe la 6 ani , insa fratele meu era stil andrei , nici o treaba nu avea,,,,,,iar cand mergeam in vizita ma puneam cu capul oin brate la mami sa nu ma vada nimeni

imi audc aminte si eu cateva experiente de genu, insa ns de ce reactionam asa....

DRGAOS si-a intrat in ritm abia cand sa venim acasa, daca nu cunoaste e mai putin rezervat

asta a fost si motivul pt care l-am dus al inot sa fie mai dezghetat....la baita ear un cosmar ca ii intra apa in ochi





Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Buna seara si de la noi!

ALEX – noi i-am cumparat-o de la Selgros din Brasov pentru ca e doar pentru vacante… aici nu stiu daca ar fi asa de utila si tinand cont ca e un pic cam voluminoasa nu o putem deplasa asa cum am vrea noi….
http://selgros.ro/catalog.php?id=37
e vorba de motoreta cu acumulator

IOANA – mi-a placut mult faza cu Patrick!

O seara placuta tuturor!


Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

s-a dus si vacanta... de maine incepem gradinita! Maria abia asteapta si tot imi spune ca nu plecam? ca ii e dor de educatoare, de copii, de ingrijitoare... ma bucur enorm ca e super ok acum si sunt multumita de tot ceea ce face acolo!

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Buna dimineata, va poftesc la

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nico, multam de cafea..aproape-i gata...
raportez si eu un wk linistit al copilului meu, se pare ca i-au trecut crizele de care ma plangeam acum o luna..uff..ce bine e asa!:)
am fost pana la urma la Domeniul regilor..dar am avut parte de o vreme super naspa, iar drumul e lung si prost, pt cine e interesat. mancarea rezonabila, nici nu m-a dat pe spate, nici nu m-a dezamagit.
au loc suficient inauntru unde sa alerge copiii :):)ceea ce e ok, ca al meu nu sta la masa deact cd manuieste furculita si cutitul- e mare m,ester vreau sa va zic..si acasa imi cere sa manance ca la restaurant, adica si cu cutit :)

pt curioasele noastre, aveam + 8 kile da mai de mult..acu vreo 2 sapt..mi s/a stricat cantarul de acasa, asa ca nu prea pot tine socoteala exact exact. oricum, burta mi se pare imensa, comparativ cu ce am experimentat cu Stefan.iar durerile de spate si coaste continue imi dau de furca..

andreea, avand in veedere ca amien schimb semnatura si e chiar 13..cum DPN-ul meu e 13 iulie, eu de maine ma declar intrata in luna a 7 :)
cd mai mergi la drita? ar cam trebui sa ajung si eu. iei fier?

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dariandra

Va spun si eu: Bun gasit, dragele mele!

mamica si viitoarea mamica Andreea impreuna cu Eric (a crescut tare mult si este din ce in ce mai matur ca doar maine, poimaine implineste baiatul mamii 2 ani).

Andreea si scumpica Daria (03.10.2007)


andreea, welcome home...cred ca v-ati simtit f bine...dar stii cum e...tot ce e frumos se termina repede...
cat despre noi, daca de noi e vorba...avem deja 2 ani si 4 luni...

sau vorbeai de Andreea cu Eric junior ? ca aici mereu ne incurcam in nume...


PAULA, MERG LA DR PRIN 19...NU IAU FIER, DAOR CA + VIT D SI ELEVIT...
*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput